Odontologinis dantų gydymas su sedacija ar bendrine nejautra nėra naujiena – šis būdas taikomas gan seniai, o kai kuriose užsienio šalyse sudėtingesnės, ilgiau trunkančios procedūros be jo jau neįsivaizduojamos. Pastaruoju metu dantų gydymą su sedacija ar bendrine nejautra renkasi vis daugiau lietuv...
narkozė
25 straipsnių
Narkozė (gr. narkōsis – sustingimas) – dirbtinis ligonio užmigdymas, kurio metu jis visai ar iš dalies netenka sąmonės ir nejaučia skausmo; bendroji anestezija. Reikalinga per operacijas, kad ligonis nejaustų skausmo ir į jį nereaguotų. Dažniausiai taikoma per operaciją skausmui slopinti; taip pat chirurgui ji sudaro geresnes operavimo sąlygas, suteikia gydytojui anesteziologui galimybę reguliuoti svarbiausias ligonio organizmo gyvybines funkcijas, leidžia mažiausiai traumuoti ligonio psichiką.
Daktarės išklojo tiesą apie narkozę: ar ji trumpina gyvenimą, blogina atmintį ir ar galima pabusti operacijos metu (9)
Labiausiai apipinta mitais chirurginių operacijų ir įvairių medicininių procedūrų dalis yra anestezija. Žmonės nuogąstauja, kad anestezija gali suveikti ne taip, kaip reikia ir operacijos metu jie gali pabusti. Be to, baiminasi, kad narkozė gali pabloginti atmintį ir net sutrumpinti gyvenimo trukmę....
Intensyvios terapijos skyriaus gydytojas – apie sunkiausią budėjimą ir kaip keičiasi mirštantys žmonės: to filmuose nerodo (6)
Riba tarp gyvybės ir mirties gali būti labai plona. Tai ypač gerai žino gydytojas anesteziologas-reanimatologas daktaras Šarūnas Judickas, gyvybes gelbėjantis Intensyviosios terapijos skyriuje.
Milanos tėvai stveriasi paskutinio šiaudo ir prašo žmonių pagalbos: vienintelė viltis pagyti – itin brangi injekcija (3)
Milana Patenko prieš metus ir 4 mėnesius gimė kaip ir visi kiti sveiki vaikai. Tuo metu mažai mergaitei niekas neįtarė jokios piktos ligos. Tačiau po 2 pirmųjų mažylės mėnesių šiame pasaulyje tėvai pradėjo matyti pirmuosius ligos ženklus.
Jau senų senovėje žmonės ieškojo būdų, kaip numalšinti skausmą. Iki XIX a. vidurio tai buvo primityvūs ir gyvybei pavojingi būdai: ligoniui nuleidžiant kraują, užspaudžiant miego arteriją ar galūnės nervus, girdant alkoholiu ar apsvaiginant narkotinėmis medžiagomis, net smogiant per galvą. Tačiau da...
Trumpalaikis žmogaus „išjungimas“ tam tikru metu, kai to būtinai reikia – narkozė. Jos bijome, bandome išvengti, vėliau kaltiname dėl įvairių sveikatos problemų, tačiau be jos neretai gyvenimas būtų daug trumpesnis. Ar narkozė tikrai trumpina gyvenimą ir blogina atmintį? Į visus klausimus apie ją la...
Mokslininkai mano suradę atsakymą į šimtmečio senumo klausimą, kaip narkozė paveikia mūsų smegenis (11)
Ar galite įsivaizduoti operacijas be anestezijos? Į dantis jums įstatytų medinį kuolą, kad per garsiai nerėktumėte, rankos ir kojos būtų prirakintos prie stalo ir chirurgas imtųsi darbo. Gerai, kad tai – tolima praeitis. Tačiau nepaisant 175 metų istorijos, mes net nežinome, kaip anestezija veikia. ...
Ar narkozė trumpina gyvenimą ir blogina atmintį? Profesorius išvardijo, kas tikrai operacinėje kelia pavojų (20)
Trumpesnis gyvenimas, susilpnėjusi atmintis ir pavojingai aštrūs pojūčiai – tai populiariausi mitai, kuriais tikintys žmonės vengia narkozės. Tiesą apie šiuos mitus ir viską, ką reikėtų žinoti apie anesteziją, visgi geriausia išgirsti iš specialisto – nustebsite.
Jau 170 metų niekas nežino, kaip veikia narkozė: pagaliau priartėjome prie šios paslapties įminimo (11)
Gerokai daugiau nei 100 metų ligoninėse pacientams taikoma bendroji nejautra įvairioms chirurginėms operacijoms ir kitoms procedūroms atlikti. Anestezija yra paplitusi visame pasaulyje ir kasdien atliekama tūkstančius kartų. Nors žinome, kad anestezija slopina centrinę nervų sistemą ir paveikia sąmo...
Ar narkozė trumpina gyvenimą ir silpnina atmintį: gydytojos išvardijo, kokie mitai iš tiesų teisingi (19)
Operacijų laukiantys gyventojai kartais nerimauja ne tik dėl to, kaip pavyks operacija, bet ir dėl narkozės, apie kurią yra prisiklausę daugybės mitų. Tiesa, didžioji dalis jų prasilenkia su tiesa. Apie tai portalas Delfi kalbasi su anesteziologais.
Pasiėmusi šunį iš veterinarijos klinikos moteris sutriko: tokio gydytojos paaiškinimo nesitikėjo (45)
2019-08-25 mes kreipiamės į veterinarinę kliniką šalia namų (Buivydiškių veterinarijos klinika), kadangi šuniuko varpa negalėjo „grįžti į vietą“. Mano šuo yra labai ramus, todėl visiškai nieko blogo neketindama atidaviau šuniuką į „gydytojų“ rankas, jeigu juos galima taip pavadinti.
Valerijus Morozovas. Dabar geriausias laikas stiprinti vaiko imunitetą: nuo ko pradėti nedelsiant (56)
„Gydytojau, aš jau nežinau kaip dar labiau juos saugoti, o jie vis tiek serga,“ – kaip nevilties šauksmas – mamos žodžiai gydytojo kabinete. Taip, vaikai serga. Jie serga dažnai, jie serga ne laiku – būtent tada, kai tiesiog negali neiti į darbą, jeigu yra du vaikai – jie serga pakaitomis, o aukščia...
Ar narkozė trumpina gyvenimą, silpniną atmintį, susargdina: profesorius papasakojo, kas operacijos metu iš tikrųjų kelia pavojų (28)
Narkozė trumpina gyvenimą, silpnina atmintį, žmogų daro ligotu? Kokių dar mitų esate girdėję apie anesteziją? Kauno klinikų Anesteziologijos klinikos vadovas gydytojas anesteziologas prof. dr. Andrius Macas kai kuriuos paneigė, kai kuriuos patvirtino ir pataria, ką reikėtų žinoti, jei kartais gyveni...
Ar narkozė trumpina gyvenimą ir silpnina atmintį: gydytoja patvirtino ir paneigė populiariausius mitus (61)
Kai kurie pacientai atsisako operacijos, nes bijo narkozės, manydami, jog tai bent penkeriais metais sutrumpina gyvenimą bei silpnina atmintį, kiti baiminasi, kad anestezija nesuveiks ir jie per operaciją atsibus, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ sako Lietuvos sveikatos mokslų universitet...
Gydytojai griebiasi už galvų matydami didėjantį skaičių vaikų, registruojamų odontologiniam gydymui taikant narkozę. Neretai už vaiką atsakingi tėvai užsidengia akis prieš šio metodo galimas rimtas pasekmes ir laikosi nuomonės, kad narkozė – geriausias išeitis.
Narkozė – preparatais sukeliamas ligonio užmigdymas, kurio metu žmogus visiškai ar iš dalies netenka sąmonės ir nejaučia skausmo. Kaip narkozė veikia? Nežinome. Nežino ir mokslininkai.
Šiuolaikinė anesteziologija, arba narkozė, labai saugi – kaip kosminis laivas, kuriame stebimi visi smulkiausi rodikliai, todėl pacientams nereikia jos bijoti.
Jūsų keturkojui draugui gali būti paskirta chirurginė ar stomatologinė procedūra, o galbūt tyrimas, kuriam prireiks nejautros. Jeigu su tokiu reikalu susiduriate pirmą kartą, Jūsų nerimas („ar viskas bus gerai?“) visiškai suprantamas.
Nors daugeliui pavyksta įveikti apendicito operaciją be jokių nesklandumų, tačiau kas dešimtas operuojamas žmogus susiduria su pavojingomis komplikacijomis. Viena iš jų – pradėjęs vystytis pilvaplėvės uždegimas, nuo kurio pasveikusi Agnė (redakcijai vardas žinomas) gali save vadinti laimės kūdikiu.
Bandymas be skausmo sutaisyti dantį baigėsi ūmia būkle ir ligonine. Uždarame mamų forume pasirodžius informacijai, kaip viskas vyko, kilo audringa diskusija apie „mada tampančią“ sedaciją.