Tarptautinės kosminės stoties (TKS) dalyje, valdomoje Rusijos, užfiksuotas nesandarumas, pro kurį į atvirą kosmosą veržiasi oras, tuo pačiu TKS kyla pavojus ir dėl slėgio sumažėjimo. Situacija, remiantis NASA, yra įtempta – kol astronautai mėgina išspręsti problemą ir sutaisyti gedimus, Rusijos kosm...
NASA
2430 straipsnių
NASA (angl. National Aeronautics and Space Administration – Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija) – JAV valstybinė agentūra, atsakinga už visas nekarines kosmoso tyrimo programas. Įkurta 1958 m. spalio 1 d. Vašingtone.
Su kompanijos „SpaceX“ raketa į kosmosą pakilo pirmasis pasaulyje medinis palydovas, dalyvausiantis Tarptautinės kosminės stoties aprūpinimo misijoje, antradienį pranešė jį sukūrę konstruktoriai iš Japonijos.
Dėl orų sąlygų keliskart atidėjus kelionę namo, trys amerikiečių astronautai ir rusų kosmonautas po septynis mėnesius trukusios misijos Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKD) pagaliau grįžo į Žemę. Kapsulė su „Crew 8“ įgula po daugiau kaip 30 valandų skrydžio nusileido prie JAV Floridos valstijos kra...
Pirmadienį į pusšeštų metų kelionę pakilo naujausias NASA tyrimų zondas Europa Clipper.
Lietuvos gyvybės mokslų įmonė „Delta Biosciences“ yra pirmoji kompanija Europoje, atrinkta į NASA „Space-H“ akceleratoriaus programą, skatinančią pažangias kosmoso sveikatos priežiūros technologijas. Duris į ją padėjo atverti 2023 metais pasirašytas MTEPI kontraktas su Europos kosmoso agentūra (EKA)...
Į tarptautinę kosminę stotį (TKS) sekmadienį atvyko kompanijos „SpaceX“ erdvėlaivis, į stotį atskraidinęs vieną astronautą iš JAV ir vieną – iš Rusijos. NASA astronautas Nickas Hague ir rusų kosmonautas Aleksandras Gorbunovas šeštadienį pakilo iš Kanaveralo kyšulio Floridoje.
Akmuo, kurį mokslininkai pavadino „Frėjos pilimi“ (angl. Freya Castle), pasižymi iki šiol nematyta tekstūra.
Socialiniuose tinkluose paplito įrašai, kuriuose teigiama, kad saulėgrąžos elgiasi neįprastai – jos nusisukusios nuo saulės. Kai kurie naudotojai tai interpretuoja kaip įrodymą, kad kažkas negerai su saule. „Melo detektorius“ tai patikrina.
Dirbdamas Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) NASA astronautas užfiksavo stulbinantį vaizdo įrašą, kuriame matomas ryškiai žalias sprogimas, įvykęs daugiau nei 400 kilometrų virš Žemės.
Po daugiau nei keturis mėnesius trukusių paruošiamųjų darbų, išskleistos demonstracinės JAV kosmoso agentūros NASA misijos ACS3 palydovo saulė burė. Palydovą sukūrė ir Lietuvoje pagamino „Konsgberg NanoAvionics“. Kompanija į kosmosą jau yra iškėlę 43 palydovus.
Žmonija dangų stebi įvairiais teleskopais ir aplink Žemę skriejančius dangaus kūnus žino gana gerai, todėl asteroidas retai kada mus nustebina. Tačiau būtent taip nutiko vakar vakare danguje virš Filipinų. Praėjus vos kelioms valandoms po to, kai jis buvo aptiktas asteroidas 2024 RW1, jis sudegė suk...
Įstrigę astronautai pranešė apie baisius garsus, sklindančius iš „Boeing Starliner“: kas ten vyksta? (2)
Techninių problemų kamuojama „Boeing Starliner“ kapsulė, dėl kurios astronautai laikinai įstrigo Tarptautinėje kosminėje stotyje, šeštadienį sukėlė nerimą astronautams, nes skleidė labai keistus garsus.
Пользователь Threads опубликовал пост, в котором утверждает, что солнечные вспышки – это часть некоего плана глобалистов, включая Клауса Шваба, который продвигается „глобалистскими СМИ“. Объясняем, почему это – ложь.
Prieš dvejus metus NASA išbandė planetos gynybos nuo asteroidų priemonę – smūgį greitu zondu į asteroidą. Taikiniu pasirinktas Žemei tikrai pavojaus nekeliantis Dimorphos, kuris sukasi orbita aplink didesnį Didymos. Smūgio metu asteroido orbita sutrumpėjo daugiau nei pusvalandžiu, nuo beveik 12 vala...
Visą šią savaitę nakties danguje bus galima stebėti įspūdingą pilnatį – taip vadinamą „Mėlynąjį supermėnulį“.
Socialiniame tinkle „Facebook“ dalinamasi foto koliažu. Viršutinėje nuotraukoje matosi dykumos peizažas, kuriame užfiksuotas marsaeigis „Perseverance“ ir sraigtasparnis „Ingenuity“, o apatinėje nuotraukoje yra toks pat dykumos vaizdas ir teigiama, kad tai buvo nufilmuota Alžyre.
Kastytis Zubovas. Gyvybės paieškose Marse – intriguojantys radiniai: žmonija artėja prie istorinės akimirkos (6)
Įsivaizduokite fantastinį scenarijų: į Žemę atskrenda protingos būtybės iš kažkur kitur. Kaip manote, iš kur jos atvyko? Neabejoju, kad bent daliai jūsų pirmas į galvą šovęs atsakymas yra „iš Marso“.
Iš Mėnulio į Žemę pargabentuose grunto mėginiuose – stulbinantis radinys: mokslininkai to nesitikėjo
Iš Mėnulio atgabentuose grunto mėginiuose Kinijos mokslininkai rado vandens.
Pastaraisiais metais, ruošiantis Artemis misijoms ir žmonių sugrįžimui į Mėnulį, NASA ten nuskraidino šešis retroreflektorius – specialius blizgius rutulius, kurie labai gerai atspindi lazerio spindulius. Visi jie keliavo su kitų kompanijų ar organizacijų misijomis, o jų tikslas – išbandyti naujos k...
Kaip teigiama pranešime, tolimų žvaigždžių, egzoplanetų, Visatos ir tamsiosios materijos tyrimams būtina turėti tikslius ryškumo parametrų ir atstumų duomenis. Žvelgiant iš Žemės žvaigždžių ryškumas kinta priklausomai nuo atstumo, žvaigždės tipo, gyvavimo stadijos.