„Privatumo reikšmę visapusiškai įmanoma įvertinti tik jį praradus, pavyzdžiui, atsidūrus politinėje santvarkoje, kur visas susirašinėjimas ir pokalbiai yra sekami valstybės. Kadangi internetas yra ta erdvė, kur daugiausia dalijamės savo asmenine informacija, o potencialių sekėjų patys nematome, būte...
Natalija Bitiukova
6 straipsnių
Lietuviai labiausiai Europos Sąjungoje (ES) yra linkę pateisinti seksualinį ir psichologinį smurtą šeimoje, rodo penktadienį paskelbtas Eurobarometro tyrimas.
Kasmet Lietuvos teismus pasiekia apie 300 tūkstančius bylų, kasdien teisėjai išnagrinėja vidutiniškai 1 400 bylų. Kiekvieną dieną jiems tenka apklausti šimtus žmonių, tapusių smurto ar seksualinio išnaudojimo aukomis, mačiusių kelių eismo taisyklių ar kitus pažeidimus.
„Swedbank“ Lietuvoje komunikacijos vadovas Kęstutis Vanagas pasakojo, kad socialinė atsakomybė – tai gyvenimo būdas, kuris padeda visuomenei. „Swedbank“ užsakyto tyrimo rezultatai parodė, kad net 66 proc. apklaustųjų išreiškė savo nuomonę, kas jiems svarbu, jog įmonės būtų socialiai atsakingos.
Šiaulių apygardos teismo teisėjos Irenos Ivanovienės pasisakymai apie nepilnametes prostitucijos aukas liko neįvertinti – teisėjų etikos sargai nusprendė, jog baudžiamąsias bylas nagrinėjanti teisėja nieko tokio nepasakė, kad reikėtų svarstyti jos elgesį.
Žmogaus teisių stebėjimo institutas kreipėsi į Teisėjų etikos ir drausmės komisiją, prašydamas ištirti Šiaulių apygardos teismo teisėjos Irenos Ivanovienės pasisakymus žiniasklaidai, komentuojant išnagrinėtą bylą dėl pelnymosi iš vaikų prostitucijos.