Neuroendokrininiai (NE) navikai išsivysto iš neuroendokrininių ląstelių. Jų yra beveik visame žmogaus organizme, todėl navikas gali atsirasti įvairiose vietose ir sukelti būdingus organo, kuriame išsivystė, ligos simptomus. Šias onkologines ligas sunku atpažinti net specialistams, todėl reikia būti ...
Navikai
44 straipsnių
Jei jus be jokios aiškios priežasties užklupo stiprus galvos skausmas, tikriausiai manysite, kad išgėrėte per mažai vandens, blogai miegojote arba dėl streso pajutote raumenų įtampą. Tačiau jei galvos skausmas yra nesuvaldomas arba tiesiog jums neįprastas, neignoruokite jo.
Ispanė, iki 40 metų įveikusi 12 auglių, iš kurių penki buvo piktybiniai, suteikia naujų vilčių vėžio tyrimams. Ją gydę gydytojai ir mokslininkai negali paaiškinti, kaip ji vis dar gyva. Tačiau šis išskirtinis atvejis gali padėti pagerinti ankstyvąją vėžio diagnostiką ir paskatinti kurti naujus gydym...
Nacionalinio vėžio instituto mokslininkė atsakė: ar laikydami telefoną prie kūno rizikuojate susirgti vėžiu (1)
Ne viena močiutė gąsdina anūkus, esą laikant telefoną kelnių kišenėje didėja rizika susirgti vėžiniais susirgimais. Vėžiniai susirgimai išlieka didžiule problema, kasmet Lietuvoje nusinešanti tūkstančius gyvybių, bet elektroninių prietaisų kancerogeninis poveikis nėra iki galo ištirtas. Tačiau baimė...
54-erių Monikos vėžys jau buvo išplitęs: išbandytas gydymas padovanojo 10 pilnaverčio gyvenimo metų (11)
Mokslo pažangos naujovės, įdiegtos Nacionaliniame vėžio institute (NVI), sėkmingai sprendžia vėžio gydymo iššūkius. Inovatyvios technologijos leidžia net vėlyvos stadijos vėžiu sergančiam pacientui pritaikyti radikalų gydymą, kuris sunaikina navikus, išsaugodamas organus, kuriuose liga išplitusi. Po...
Žurnale „Nature“ paskelbtame straipsnyje pranešama apie perspektyvius 1-osios fazės bandymų su žmonėmis rezultatus, bandant naują vakciną, skirtą padėti paciento imuninei sistemai geriau nusitaikyti į smegenų navikus.
Fotografijos legenda Antanas Sutkus prabilo apie gyvenimą su vėžio diagnoze, geriausią atrastą vaistą ir gydytojus nuo Dievo (57)
Antanas Sutkus, vienas iš žymiausių Lietuvos fotomenininkų, Lietuvos fotografijos meno draugijos iniciatorius ir ilgametis vadovas, pastaruosius 17 metų gyvena ir dirba – rengia personalines parodas visame pasaulyje, leidžia knygas, dalyvauja prezidentiniuose priėmimuose, pelno tiek profesinius, tie...
Nacionalinio vėžio instituto (NVI) onkologai papasakojo, kuria kryptimi juda vėžio tyrimai ir kur laukiama proveržio.
Gimdos mioma – gerybinis navikas, kurio augimą reguliuoja lytiniai hormonai. Paprastai miomos formuojasi vidutinio, vaisingo amžiaus moterims, bet neseniai pastebėti ir dažnėjantys atvejai tarp jaunesnių moterų.
Apie protinius dantis visuomenėje sklando įvairios nuomonės. Svarstoma, ar išdygus juos iš karto šalinti, ar sugedus gydyti, ar tiesiog palikti ramybėje. Medicinos centro „Northway“ burnos chirurgė Ieva Gendvilienė teigia, kad kiekvienas atvejis yra individualus, todėl atsakymą, ką daryti, sužinosit...
Daliai lietuvių kasos susirgimai yra opi problema, kuri gali baigtis net mirtimi. Tad nenuostabu, kad žmonės noriai dalinasi įvairiais neva gydomaisiais receptais, kuriuose skelbiama, jog tai ne tik palengvins nemalonios kasos susirgimų pojūčius, bet ir nuo jų „išgelbės visiems laikams“.
Pernai lietuviai labiausiai sirgo aštuoniomis lėtinėmis ligomis, antradienį pranešė Higienos institutas.
Žmogus gali nujausti, kad artėja infarktas: lemiamu momentu suteikę pagalbą išvengsite tragiškos baigties (17)
Pagal Higienos institutą, 2017 metais dėl kraujotakos ligų Lietuvos gyventojų mirė daugiausiai – daugiau nei 22 tūkstančiai. Iš mirties priežasčių pagal dažnumą, antroje vietoje – navikai, dėl kurių prieš dvejus metus mirė daugiau nei 7 tūkstančiai žmonių. Tai tris kartus mažiau nei dėl kraujotakos ...
Darbas – vieta, kurioje praleidžiame didžiąją dalį savo dienos. Dėl šios priežasties profesinei aplinkai turi būti keliami aukšti reikalavimai. Visų pirma, žmogus, atėjęs į darbą, turėtų jaustis saugus. Tačiau kai kurių profesijų atstovams šią sąlygą išpildyti sunkiau nei kitiems.
Vyrų sergamumas visomis su rūkymu susijusiomis ligomis nuo 2014 m. iki 2017 m. Lietuvoje buvo didesnis nei moterų, nustatė rūkymo padarinių gyventojų sveikatai apžvalgą atlikęs Higienos institutas.
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, kad pagal Higienos instituto duomenis, Lietuvoje standartizuotas mirtingumo nuo piktybinių navikų rodiklis yra didesnis už ES valstybių narių vidurkį. Esame šeštoje vietoje po Vengrijos, Latvijos, Kroatijos, Estijos ir Slovakijos.
Virškinamojo trakto susirgimai Lietuvoje yra dažni, kasmet diagnozuojama keletas tūkstančių naujų atvejų, kai sergama navikiniais stemplės, skrandžio ar storosios žarnos susirgimais.
Daugeliui žmonių kultūra, regis, asocijuojasi tik su didmiesčiais ir masiniais renginiais, kuomet mažesniuose miesteliuose ar kaimuose gali atrodyti, kad visa kultūra yra mirusi arba gyvuoja tik anti-kultūra.
Nacionaliniame vėžio institute sklando legendos apie ją – aristokratiško grožio, bajoriškos kilmės moterį, absoliučiai kietą mokslininkę, narsiai įveikiančią visus gyvenimo sunkumus ir savo pavyzdžiu demonstruojančią, kad nuo vėžio gelbsti tik sveikatai nekenksminga kasdienybė.
Žmonėms, kurie ilgai vartoja antibiotikus, gresia didesnė rizika, kad žarnyne išsivystys dariniai, galintys peraugti į piktybinius navikus, teigiama naujame tyrime.