Ekvadoras pirmadienį paskelbė nepaprastąją padėtį po to, kai iš itin sustiprinto saugumo kalėjimo pabėgo pavojingas narkotikų gaujos vadeiva ir keliuose smurto krečiamos šalies kalėjimuose kilo neramumai.
nepaprastoji padėtis
68 straipsnių
Ekvadoro prezidentas Guillermo Lasso ketvirtadienį, po kandidato į prezidentus Fernando Villavicencio nužudymo, visoje šalyje 60-čiai dienų paskelbė nepaprastąją padėtį.
Po kelis mėnesius trukusių neramumų Etiopijos vyriausybė penktadienį paskelbė nepaprastąją padėtį šiaurės vakariniame Amharų regione.
Lietuvos miestų gatvėse vis dažniau skamba rusų kalba: sparčiai daugėja ne tik gyventi atvykusių ukrainiečių (38)
Lietuvos sostinės ir kitų miestų gyventojų struktūra, lyginant su ankstesniais metais, su laikotarpiu prieš karą Ukrainoje, labai pasikeitė, tą pripažįsta jaučiantys ir vietiniai. Šiuo metu Lietuvoje gyvena daugiau kaip 90 tūkst. Ukrainos piliečių, daugiau kaip 45 tūkst. Baltarusijos piliečių ir dau...
Nepaisant tvirtų žingsnių ir rimtos pažangos, kuriant vakarietišką teisinę valstybę, dar tebėra gajus polinkis pasikliauti „drausk ir bausk“ politika, kuria siekiama riboti valdžios nemėgstamus ar jai nepalankius žodžius ir veiksmus, kartais net priimant įstatymus, kurie juos paverčia neteisėtais.
Tęsiantis Rusijos karui prieš Ukrainą, Seimas ketvirtadienį pratęsė nepaprastąją padėtį iki birželio 29-osios.
Kitą ketvirtadienį, balandžio 21 dieną Seimas spręs dėl Konstitucijos pakeitimų, įteisinant tiesioginius merų rinkimus. Tam bus laikinai sustabdytas nepaprastosios padėties režimas, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
Rusijos invazijos į Ukrainą akivaizdoje Lietuva skubiai ėmėsi priemonių sudaryti sąlygas perkančiosioms organizacijoms išvengti saitų su šalimis agresorėmis bei tuo pačiu išvengti šių šalių finansavimo.
Lietuvos regionų frakcijos iniciatyva pradedami rinkti parašai po Seimo nutarimu, kuriuo siekiama stiprinti nepaprastosios padėties parlamentinę kontrolę sukuriant specialią kontrolės komisiją, kaip tai numato Nepaprastosios padėties įstatymas.
Tęsiantis Rusijos invazijai į Ukrainą, Lietuvoje iki balandžio 20-osios vidurnakčio pratęsta nepaprastoji padėtis.
Dėl Rusijos veiksmų prieš Ukrainą ir dėl blogėjančios politinės situacijos visame pasaulyje, kylančių grėsmių Lietuvos Respublikos ir jos gyventojų saugumui šalyje buvo įvesta nepaprastoji padėtis.
Rusijos ir Baltarusijos pajėgos ketvirtadienį įsiveržė į Ukrainą, pradėdami karą. Seimas, reaguodamas į prezidento Gitano Nausėdos dekretą, susirinko į neeilinį plenarinį posėdį balsuoti dėl nepaprastosios padėties šalyje įvedimo.
Nausėda pasirašo dekretą dėl nepaprastosios padėties įvedimo, nuspręsta kreiptis dėl 4-ojo NATO straipsnio aktyvavimo (1)
Rusijos ir Baltarusijos pajėgoms įsiveržus į Ukrainą, į situaciją reaguoja visas pasaulis. Prezidentas sušaukė Valstybės gynimo tarybą (VGT), kurioje nuspręsta siūlyti Lietuvoje įvesti nepaprastąją padėtį. Dėl to dar Seimas apsispręs ketvirtadienį, 17 valandą.
Penktadienį, 24 val., Lietuvos pasienyje su Baltarusija baigia galioti nepaprastosios padėties režimas.
Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį pareiškė, jog nepaprastosios padėties pasienyje su Baltarusija pratęsti nebereikia. Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė trečiadienį prieš Vyriausybės posėdį tikino, jog pagrindo pratęsti šį režimą dar yra.
Prezidentas siūlo atšaukti nepaprastąją padėtį. O ką apie tai mano Nacionalinio saugumo ir gynubos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas, kurio pasisakymai sulaukė Žmogaus teisių gynėjų dėmesio.
Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen teigimu, jei Seimas apsispręs atšaukti nepaprastąją padėtį, balsavimas dėl Konstitucijos pataisų, kuriomis siekiama įtvirtinti tiesioginius merų rinkimus, bus įtrauktas dar į šio rudens pratęstą Seimo sesiją.
Valdančiųjų ir opozicijos atstovai nesutaria, ar nepaprastoji padėtis pasienyje su Baltarusija turėtų būti pratęsta (17)
Valdančiųjų ir opozicijos nuomonės dėl poreikio pratęsti nepaprastąją padėtį – išsiskiria. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos (NSGK) komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas mano, kad, nepaisant to, jog dėl nelegalių migrantų kilusią krizę pavyko stabilizuoti, pasienio su Baltarusija ruože ir 5 ki...
Tęsiantis migracijos krizei, Seimas antradienį iki sausio 14 dienos vidurnakčio pratęsė nepaprastąją padėtį pasienyje su Baltarusija.
Projektas dėl Konstitucijos keitimo, siekiant įteisinti tiesioginius merų rinkimus, Seime bus svarstomas pavasarį, sako parlamento pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Konstitucijos negalima keisti esant nepaprastosios padėties režimui.