Vis smarkiau įsisiūbuojant antrajai koronaviruso bangai bei vis labiau įsigalint šaltajam metų sezonui, o kartu su juo ir įvairiausių infekcinių ligų atakoms, itin svarbu vaistus vartoti atsakingai.
Nereceptiniai vaistai
17 straipsnių
Nuo rugsėjo 1 d. vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ grįžta iš vasaros režimo ir dalis vaistinių dirbs atnaujintu, klientams įprastu darbo laiku. Keičiasi dviejų dešimčių vaistinių laikai – kurortuose darbo laikas šiek tiek trumpėja, didmiesčiuose – ilgėja.
Šiais laikais vaistais galima išgydyti bei kontroliuoti daugybę ligų. Tačiau kai kurie vaistai gali būti pavojingesni už pačias ligas. Tai ypač aktualu, kai vaistai vartojami neatsakingai, netinkamai, nepasitarus su sveikatos priežiūros specialistu – gydytoju arba vaistininku. Kokie savigydos pavoja...
Farmacininkai kritikuoja siūlymą įteisinti galimybę nereceptinius vaistus parduoti ne tik vaistinėse, nes, anot jų, nebeliks vaistų vartojimo kontrolės, kurią atlieka vaistininkai.
Ar norėtumėte, jei skubiai prireikus vaistų, pavyzdžiui, nuo galvos ar dantų skausmo, galėtumėte įsigyti iki vėlaus vakaro ar visą parą veikiančioje parduotuvėje ar degalinėje? O gal vaistų prekybos vietų jau ir taip per daug?
Net 20 proc. Vilniuje nusižudžiusių vyrų sirgo prostatos vėžiu arba turėjo prostatos sutrikimų, rodo Vilniaus universiteto (VU) atlikti kokybiniai tyrimai.
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT), nagrinėjanti žmonių skundus dėl receptinių bei nereceptinių vaistų pardavimų, pastebėjo, kad pasitaiko nemažai tokių žmonių skundų, kai vaistininkai jiems nepardavė nereceptinių vaistų, nors privalėjo tai padaryti, r...
Po tvarkos sugriežtinimo vaistinėse – sukrečiančios pacientų istorijos: negavęs vaistų atsidūriau ligoninėje (964)
Chaosas vaistinėse tik įsibėgėja. Po vakarykštės DELFI publikacijos apie populiarius vaistus, kurie (daugelio nustebimui) visada buvo receptiniai, pasipylė skaitytojų istorijos. Žmonės dalijasi, kokiems jiems įprastiems vaistams prireikė recepto, o vaistininkai ramina – panikos kelti nereikia, mat k...
16 pastarųjų dienų daugeliui pacientų sukėlė nepatogumų – užėję į vaistines pirkti jiems įprastų (ir, kaip manyta, - nereceptinių) vaistų, jų buvo paprašyta pateikti receptą. Žmonės suglumo manydami, kad pasikeitė vaistų išdavimo taisyklės, kai tikroji tiesa daug paprastesnė.
Gyventojai teiraujasi, kiek laiko galioja receptas, kada jį reikia atnaujinti, kuo skiriasi elektroniniai receptai. „Eurovaistinės“ farmacininkė Regina Razulevičiūtė pateikia komentarą, ką reikėtų žinoti apie receptus.
Orams nedžiuginant, dažnai skamba raginimai stiprinti imunitetą. Stipri sveikata ir atsparumas leidžia visai nesirgti arba įvairių negalavimų patirti kur kas rečiau.
Jau antrą kartą bendradarbiaujant trijų Baltijos šalių vaistų agentūrų specialistams buvo atlikta išsami vaistų suvartojimo 2013-2015 metais Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje analizė bei parengtas bendras leidinys „2013-2015 m. vaistų suvartojimo Baltijos valstybėse statistika“.
Lietuvoje internetinėse vaistinėse iš vaistinių preparatų kol kas galima įsigyti tik nereceptinius, tačiau galimybė pasikonsultuoti su specialistu, patogiai išsirinkti produktą ir mokėti pigiau, augina internetinės prekybos vaistais rinką.
Daugumoje Vakarų pasaulio valstybių, tarp jų ir Lietuvoje, populiarėja netradiciniai gydymo būdai arba alternatyvioji medicina. Pavyzdžiui, ajurveda, akupunktūra, apiterapija ir kt. medicinos sritys, kurios Rytų šalyse laikomos tradicinėmis.
Vaistinės šiuo metu intensyviai ruošiasi dirbti pagal naują tvarką, diegiami techniniai, organizaciniai sprendimai, kurie leistų atitikti visus reikalavimus.
Įsigyti nereceptinių vaistų Jašiūnuose galima bet kuriuo metu, o štai apsilankyti pas gydytoją – toli gražu ne, ir tai – viena geriausių situacijų Šalčininkų rajone.
Nereceptinius vaistus ir toliau bus galima įsigyti tik vaistinėse - Seimas antradienį neleido tokiais vaistais prekiauti prekybos centruose.