„Vilniaus viešojo transporto“ profesinei sąjungai ir vadovybei nesutariant dėl darbuotojų garantijų ir naujos kolektyvinės sutarties, profsąjunga antradienį pranešė apie 760-ies darbuotų ketinimus nuo gegužės vidurio stabdyti darbo sutartis.
Nerijus Kasiliauskas
38 straipsnių
„Achemos“ darbuotojų profesinė sąjunga (ADPS) savo iniciatyva kreipėsi į darbdavį, kad būtų aptarti veiksmai „Achemos“ darbuotojų streiko metu. Streikas prasidės vasario 8 d., 8 val., primenama Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pranešime.
Buvęs Užkrečiamųjų ligų ir AIDS (ULAC) centro vadovas Saulius Čaplinskas teismo prašo pripažinti jo atleidimą neteisėtu, grąžinti jį į pareigas ir sumokėti 10 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimą.
Išskirtinėje sostinės vietoje įsikūrusį restoraną valdžiusi įmonė kurį laiką neatsiskaito su darbuotojais, kurie nežino, ko imtis – laukti bankroto ar išeiti patiems ir tada tikėtis bent jau nedarbo išmokų.
Vyriausybei iki kovo 30 d. šalyje paskelbus karantiną, darbdaviams ir darbuotojams kyla iššūkių, kaip išgyventi šį periodą, kurio metu vieniems apribota veikla, kitiems mažėja darbo apimtys. Maža to, pastaruoju metu daugėja skundų dėl darbo teisės pažeidimų. Šalyje susiklosčius tokiai padėčiai, eksp...
Pastarųjų savaičių įvykiai visuomenę privertė nejuokais sunerimti: prieš kelias savaites Lietuvoje dėl koronaviruso gresmės paskelbta ekstremali situacija, o vos prieš kelias dienas Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė net pandemiją. Neigiami koronaviruso padariniai neabejotinai nugulė ir ant ve...
Į DELFI kreipėsi vieno populiaraus kavinių tinklo „Taste Map“ pora darbuotojų, tvirtinančių, kad darbdaviai juos verčia ne savo noru išeiti iš darbo, o neišėjus grasina rasti priežastį išmesti ir sugriauti reputaciją. Tačiau vienas kavinės vadovų neigia tokius kaltinimus ir tvirtina, kad darbuotojai...
Liepos 1 dieną įsigaliojęs naujasis Darbo kodeksas kai kurias šalies įmones paskatino atnaujinti sutartis su darbuotojais.
Lietuvoje daugelis darbuotojų bent jau oficialiai iš darbo išeina savo noru. Kur kas rečiau darbo sutartys nutraukiamos suėjus jų terminui arba šalių susitarimu. Ko galima reikalauti iš darbdavio ar tikėtis iš valstybės išeinant iš darbo po liepos 1 d.?
Nuo liepos 1 d. įsigaliojus naujam Darbo kodeksui, garantijos darbuotojams sumažėja. Kokios bus jų darbo sąlygos priklausys nuo asmeninių gabumų, kolektyvinių derybų arba tiesiog nuo geros darbdavio valios.
Nuo liepos keisis darbuotojų ir darbdavių santykius reglamentuojantis Darbo kodeksas. Kas laukia dirbančiųjų? DELFI TV studijoje diskutavo socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė ir profesinėms sąjungoms atstovaujantis advokatas Nerijus Kasiliauskas.
Nuo liepos keisis darbuotojų ir darbdavių santykius reglamentuojantis Darbo kodeksas. Kas laukia dirbančiųjų?
Naujajame Darbo kodekse leidžiama nukrypti nuo jame numatytų taisyklių, jei darbuotojo sutartyje suderėtas atlyginimas yra ne mažesnis nei du vidutiniai darbo užmokesčiai (apie 1,2 tūkst. eurų „į rankas“).
Seimas patvirtino pataisas naujam Darbo kodeksui, kuris įsigalios nuo liepos mėnesio. DELFI apžvelgia, kas labiausiai keičiasi palyginus 2002 metų Darbo kodeksą ir naująjį.
Valdančiųjų aiškinimas, kad naujajame Darbo kodekse bus priimama tai, dėl ko pavyks susitarti Trišalėje taryboje, suteikia stipresnes derybines galias darbdaviams.
Premjeras Saulius Skvernelis laikosi griežtos pozicijos: Darbo kodeksas turi įsigalioti nuo liepos mėnesio su tais nedideliais kompromisais, kurie pasiekti tarp darbuotojų ir darbdavių.
Lietuvoje jau savotiškai įteisintos vadinamosios „nulio“ valandų sutartys, nors nei senas, nei naujas Darbo kodeksas žalios šviesos joms neuždegė. Tai tapo įmanoma teismams išaiškinus, kad jeigu darbo sutartyje susitarta dėl ne viso darbo laiko, viskas, kas viršija sutartyje suderėtas darbo valandas...
Nuo liepos 1 d. turinčiame įsigalioti naujame Darbo kodekse – daugybė naujovių. Viena iš jų – daugiau nei 2 vidutinius darbo užmokesčius (šiuo metu – 1645,6 euro prieš mokesčius) uždirbantiems asmenims gali tekti patiems derėtis su darbdaviu dėl tam tikrų socialinių garantijų.
Po ilgų diskusijų Trišalėje taryboje sustabdytasis naujasis Darbo kodeksas grįžta į Seimą. DELFI pasiaiškino, kas ir kaip jame pasikeitė nuo metų pradžios.
Naujoji Sauliaus Skvernelio ir Ramūno Karbauskio valdžia atidėjo Darbo kodekso įsigaliojimą, nes buvo nuspręsta, kad buvusių valdančiųjų priimtas dokumentas pamina darbuotojų teises.