„Pelkei reikia jūsų darbščių rankų!“, – tokiu šūkiu Lietuvos gamtos fondas (LGF) kviečia savanorius pasinaudoti unikalia galimybe ir sudalyvauti neeiliniame įvykyje Lietuvoje – talkos metu dviejų hektarų ploto sausą durpyną paversti žaliu kiminų kilimu, rašoma pranešime spaudai.
Nerijus Zableckis
5 straipsnių
„Pelkės turi būti šlapios!“ – toks šūkis pasitiko vasario 2-ąją, Pelkių dieną, išsiruošusius į žygį po Pūsčios telmologinį draustinį. Dangus drėbė šlapiu sniegu, vėliau – ir lietumi, tačiau žygeiviai pasiryžo apžiūrėti atkuriamą pelkę, o dėl jų pasistengė ir darbininkai – net ir savaitgalį pelkėje z...
Senuosiuose svetimšalių raštuose randama pasakojimų apie Lietuvą – mįslingą ir baugų miškų bei pelkių kraštą. O ir mūsų tautosakoje pelkė neretai minima kaip vieta, kur tikra pekla veisiasi. Tačiau retas žino, kokią svarbią ekologinę funkciją atlieka pelkės.
Pirmoji pasaulyje mokslinė studija apie pelkes parašyta apie Nemuno deltoje esančią Aukštumalos pelkę. Prieš daugiau nei šimtą metų vokiečių kalba parašyta knyga išversta į lietuvių kalbą, tad joje pateikta informacija apie pelkėje vykstančius natūralius procesus dabar pasiekiama visiems.
Daugiau nei tūkstantis užtvankų bus įrengta Nemuno deltoje siekiant išsaugoti unikalią Aukštumalos aukštapelkę (Šilutės r.). Pakėlus vandens lygį sausinimo ir durpių kasybos nualintoje pelkėje bus išsaugotos vertingos pelkinės buveinės. Atsikurianti pelkės augalija sumažins klimato kaitą skatinančių...