Jaunimo piktnaudžiavimas alkoholiu, priklausomybė nuo svaigiųjų gėrimų ir to sukeliamos pasekmės – viena opiausių šalies problemų, sukeliančių skaudžių ir negrįžtamų padarinių. Vienas iš kovos su alkoholio grėsmėmis būdų – visuomenės švietimas, būtent šiam tikslui buvo sukurtas socialinės reklamos p...
Netapk alkoholio vergu
13 straipsnių
„Netapk alkoholio vergu“ specialus turinio projektas. Socialinės reklamos
kampanija finansuojama Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo
lėšomis.
Artėjant gražiausioms metų šventėms, Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad šventės neturėtų tapti priežastimi vartoti daugiau alkoholio. Nors kuo toliau, tuo daugiau kalbama apie alkoholio žalą žmogaus sveikatai ir jį supančiai aplinkai, tačiau vis dar gausu mitų apie al...
Toksikologas su siaubu pasakoja apie naujus psichotropikus: vienkartinės dozės yra kraupiai pigios (87)
Naujų psichotropinių medžiagų per metus vien Europoje fiksuojama daugiau nei šimtas, medicina jų išaiškinti sugeba dešimtimis kartų mažiau. Taip LRT.lt sako Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Toksikologijos centro vadovas Robertas Badaras.
Esu iš „normalios“ lietuviškos šeimos. Tėviškėje tėvai – gerbiami žmonės. Giriami užauginę darbščius ir sąžiningus vaikus. Tačiau pragaro, kurį patyriau vaikystėje, niekam nelinkėčiau“. Taip teigė anonimišku norėjęs likti DELFI skaitytojas.
„Moksleivis pradėjo gerti 12-os metų, su tėvu. Dabar jis 19-os, o jau suirusiomis kepenimis. Ir tai tikrai ne vienetinis atvejis”, – skaudžiomis istorijomis su DELFI dalijosi Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Ūmių apsinuodijimų skyriaus vedėja Gabija Laubner.
Įvardijo, kas turi didesnį polinkį susirgti alkoholizmu: vieni greičiau įklimpsta, kiti greičiau išgyja (63)
Kada įprotis virsta poreikiu: stiklas viskio prieš miegą – ar tai jau priklausomybė? Pranešime spaudai konsultuoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro priklausomybių psichologė Neringa Bagdonaitė.
Ko tik žmones neprigalvoja bandydami nuo alkoholio atgrasyti artimuosius. Štai DELFI skaitytoja džiaugėsi vyrą nuo priklausomybės išgydžiusi degtine, į kurią lašino negyvo kraujo. Šį būdą ji siūlė visiems.
Netinkamu savo elgesiu, pačios to nežinodamos, moterys gali vis giliau klampinti vyrus į priklausomybę nuo alkoholio. Taip DELFI teigė Vilniaus universiteto profesorė, psichologė Laima Bulotaitė.
Sakoma, žmogaus nepriversi daryti tai, ko jis nenori. Tačiau kaip elgtis, kai nuo piktnaudžiaujančio alkoholiu kenčia kiti šeimos nariai? Nesikišti, jei į alkoholizmą pradeda klimpti vaikas?
Dar vaikystėje Julija pasižadėjo – nebus alkoholikė, kaip tėtis ir mama. Tačiau 22 metų įklimpo į bėdą, kuri jai kainavo daug daugiau nei pusę milijono litų.
Kas išduoda, kad žmogus rizikuoja tapti priklausomu nuo alkoholio, nors dėl gėrimo kol kas nekyla problemų namie ar darbe?
Vos dvylikos įniko į alkoholį. Iššvaistė krūvas pinigų, vos savęs nepražudė, bet rado jėgų bandyti gyventi kitaip.
Netrukus žiniasklaidos puslapiuose ir viešose erdvėse pradės mirgėti raginimas „Netapk alkoholio vergu“. Prie projekto prisijungęs Donatas Montvydas DELFI papasakojo karčią patirtį, kuri įkvėpė siekti kitokio gyvenimo ir norą kitiems parodyti šviesesnį ir blaivesnį kelią.