Sveikatos srities specialistai, mokslininkai akcentuoja miego svarbą daugeliui smegenų funkcijų – pvz., neuronų tarpusavio komunikacijai, teigia, kad miegas svarbus atminčiai, mokymuisi, be to, tik miegant veikia energetiškai aktyviausiu mūsų organu vadinamų smegenų valymo sistema, kai šalinami toks...
neuronai
26 straipsnių
Visi žino, kad lavinti smegenis yra labai svarbu. Tad kokių judesių metu daugiausiai dirba galvos smegenys?
Technologijų pažanga sudarė galimybę stebėti žmogaus smegenis tokiais būdais, kurie anksčiau buvo neprieinami.
Devyniems žmonėms, patyrusiems lėtines stuburo traumas, taikant elektros stimuliaciją ir intensyvią fizinę terapiją, buvo sugrąžintas gebėjimas vaikščioti, rašo „Science Alert“.
Smegenys yra sudėtingas mechanizmas. Tai pagrindinis viso mūsų kūno valdymo centras, kurį stresas gali paveikti įvairiais būdais. Pats stresas yra svarbi gyvenimo dalis – jis padeda mums pasiruošti pavojui arba reaguoti į ekstremalias situacijas. Tačiau jei nuolat patiriame stresą, tai gali neigiama...
Mokslų daktarė Lila Landowski pasidalino labai įdomia medžiaga – Petri lėkštelėje užfiksuotas dviejų neuronų susijungimas, praneša technologynetworks.com.
Profesorius Skauminas pateikė svarbiausias taisykles, kaip išsaugoti atmintį iki gilios senatvės (34)
Jei paklaustume, kodėl žmonės bijo pasenti, turbūt daugelis įvardytų baimę prarasti atmintį ir aštrius protinius sugebėjimus. Neurochirurgas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto doc. dr. Kęstutis Skauminas laidoje „Sveikatos receptas“ pateikė svarbiausias taisykles, kaip išlaikyti sveikas smegeni...
Miego svarba yra gerokai didesnė, nei tiesiog energijos atstatymas kas 12 valandų. Kai miegame, mūsų smegenys keičia būsenas, kad pašalintų neuronų aktyvumo šalutinius produktus.
Mokslininkė Budvytytė įvardijo veiksnius, lemiančius Alzheimerio atsiradimą: sergančiųjų amžiaus pokyčiai gąsdina (31)
Skaičiuojama, kad Europoje 2040 metais bus 13 milijonų susirgimų, susijusių su Alzheimerio liga. Kaip teigia šią ligą ir kitas neurodegeneracines ligas tirianti mokslininkė dr. Rima Budvytytė, tokius susirgimus lemia apie 20–30 veiksnių. Liūdniausia, kad šias ligas ankstyvojoje stadijoje itin sunku ...
Pornografija egzistuoja nuo neatmenamų laikų ir keičiasi atsirandant vis naujoms terpėms. Išsiveržusio Vezuvijaus ugnikalnio sugriautoje Pompėjoje buvo rasta šimtai atviras seksualinio pobūdžio scenas vaizduojančių freskų ir skulptūrų.
Profesorius papasakojo, kodėl smegenys ima vis mažiau atlikti savo darbą: pateikia 6 žingsnius, kaip to išvengti (110)
Žmogaus smegenys, kaip ir raumenys, negaudamos pakankamai darbo ir nespręsdamos užduočių praranda savo sugebėjimus. Žinių radijo laidoje „Ekspertai pataria“ Lietuvos sporto universiteto (LSU) profesorius Albertas Skurvydas patarė, ką reikia daryti, kad mūsų smegenys būtų plastiškos.
Šios savaitės DELFI TV laidos „Publikos nuomone“ svečias – Eugenijus Laurinaitis. Tai bene žinomiausias Lietuvoje gydytojas psichoterapeutas, kelių knygų autorius, įvairių mokslinių žurnalų, tarp jų ir „International Journal of Psychotherapy“ redkolegijos narys ir neišsemiamas išminties šaltinis. Po...
Kas nutinka smegenyse, kai pasiduodate: mokslininkai nesitikėjo, kad įvyksta tokia cheminė reakcija (2)
Šiais laikais daug kalbame apie motyvaciją ir užsispyrimą siekiant sėkmės. Tačiau daugelis žmonių anksčiau ar vėliau pasiduoda. Pasirodo, tai nėra tik paprastas veiksmas – pasidavimas sukelia tam tikrą reakciją ir smegenyse.
Kas nutinka patyrus nokautą: tai, kas vyksta aplinkui, tampa greitai išgaruojančiais ir nebegrįžtančiais vaizdiniais (2)
Apsvaigusiam boksininkui, gavusiam stiprų smūgį į galvą, gali būti sunku prisiminti net savo vardą. Tačiau kas nutinka, kai smegenys šitaip nokautuojamos?
Amerikiečių mokslininkas pakeitė mirties apibrėžimą: kaip jam pavyko atgaivinti mirusias smegenis ir ką tai reiškia? (67)
Eksperimentas sukėlė debatus apie tai, kas yra sąmonė ir ar galima ją „prikelti“. Prieš kelis metus ši idėja Yale'io universiteto medicinos mokyklos neuromokslų, lyginamosios medicinos, psichiatrijos ir genetikos profesoriui Nenadui Sestanui pasirodė tokia beprotiška, kad nepasidalino ja su niekuo, ...
Kaip skatinama paties organizmo kova su vėžinėmis ląstelėmis, pasitelkus labai mažas magnetines daleles. Ir kaip mokslininkai su lazerio šviesa įjungia ar išjungia neuronus, naudodami šviesai jautrius baltymus. Laidoje - apie personalizuotos medicinos kūrėjus.
Ar „aš“ – tai mano prisiminimų sankaupa? Mūsų smegenys ir kūnas per gyvenimą keičiasi taip intensyviai, kad šiuos pokyčius sunku net pastebėti. Viskas nuolat sukasi tarsi laikrodžio rodyklė. Pavyzdžiui, raudonieji kraujo kūneliai visiškai pasikeičia kas keturi mėnesiai, o odos ląstelės – kas kelios ...
Kokia yra alkoholio paslaptis, kad jis taip sugeba svaiginti, sulėtinti reakciją, atjungti blaivų mąstymą ir galiausiai, žmogų paversti daržove? Pasirodo, atsakymas slypi smegenų neuronuose:
Berkeley'je veikiančio Kalifornijos universiteto neuromokslininkai atrado būdą, kaip vieno mygtuko paspaudimu priversti pelę sapnuoti, skelbia portalas „scienceyear.net“.
Vyrai anksčiau nei moterys pradeda skųstis atminties sutrikimais, teigia naujausio tyrimo autoriai. Kodėl taip nutinka ir kaip situaciją pakeisti, aiškinasi „The Telegraph“.