New Horizons zondas, 2015 metais praskridęs pro Plutoną, o 2019-aisiais – pro Arrokothą, toliau tolsta nuo Saulės ir iriasi pro išorinius Kuiperio žiedo pakraščius, beveik 60 astronominių vienetų atstumu. Nors dalis jo instrumentų išjungti, kai kurie nuolat atlieka matavimus.
New Horizons
53 straipsnių
Remiantis šių metų „NewZoo“ tyrimo duomenimis, praktiškai kas antras europietis dalį savo laisvalaikio leidžia žaisdamas kompiuterinius žaidimus, o jų rinka Europoje šiemet išaugo beveik 8 proc. Pasirodo, jog vis populiarėjantis laiko praleidimas dažniau tampa ne tik pramoga, bet ir realią naudą pan...
Kovo mėnesį išlaidos skaitmeniniams vaizdo žaidimams pasiekė rekordinę 10 mlrd. JAV dolerių sumą, kai dėl paskelbto karantino namuose priversti likti žmonės ėmė daugiau leisti laiko prie televizorių ar kompiuterių ekranų, ketvirtadienį pranešė rinkos stebėtoja „SuperData“.
NASA teko pakeisti besmegenį primenančio asteroido pavadinimą: pasipiktinimą sukėlė sąsaja su naciais (21)
Ultima Tulė, toliausiai nuo Žemės skriejantis kada nors kosminio aparato aplankytas dangaus kūnas, buvo pervadintas Arokotu, kilus nepasitenkinimui dėl ankstesnio pavadinimo sąsajų su naciais.
Užsienio tarptautiniuose festivaliuose įvertintas Marijos Kavtaradzės filmas „Išgyventi vasarą“ apdovanotas ir Lietuvoje. Visus bilietus į seansus išpirkę „Kino pavasario“ žiūrovai išrinko „Išgyventi vasarą“ geriausiu festivalio lietuvišku filmu, o tarptautinė žiuri vieną pagrindinių vaidmenų sukūru...
NASA mokslininkai trečiadienį paskelbė, kad už 6,5 mlrd. kilometrų nuo Saulės skriejantis smarkiai įšalęs dangaus kūnas „Ultima Thule“ yra – labai tinkamai – didžiulio sniego sniego senio pavidalo. Pirmosios išsamesnių detalių atskleidžiančios nuotraukos buvo gautos iš JAV kosmoso agentūros zondo „N...
NASA mokslininkai trečiadienį paskelbė, kad už 6,5 mlrd. kilometrų nuo Saulės skriejantis smarkiai įšalęs dangaus kūnas „Ultima Thule“ yra – labai tinkamai – didžiulio sniego sniego senio pavidalo.
NASA zondas „New Horizons“ sėkmingai praskrido pro asteroidą „Ultima Thule“ ir sėkmingai perdavė pirmuosius duomenis. Duomenys, skrisdami šviesos greičiu, iki mūsų planetos keliavo daugiau nei šešias valandas. O ir duomenų perdavimo sparta yra, šiandieniniais mastais, nykstamai maža – vos 1–2 kilobi...
JAV kosmoso agentūra NASA antradienį pasveikino Naujuosius metus istoriniu praskriejimu pro tolimiausią ir galbūt seniausią kada nors žmonių tyrinėtą Saulės sistemos objektą – mažyti tolimą asteroidą, pramintą „Ultima Thule“.
Asteroidų įvairovė yra didžiulė – jų būna ir akmeninių, ir metalinių, ir kietų, ir padrikų, ir išsisluoksniavusių, ir vientisų. Ištirti bent po vieną kiekvieno tipo pavyzdį reikėtų šimtų misijų, panašių į „Rosetta“ ar „New Horizons“.
Kartais asteroidų trajektorijos gali paversti juos pavojingais gyvybei Žemėje. Vienas iš būdų apsisaugoti nuo tokio asteroido keliamo pavojaus – pakreipti jį kita linkme.
„New Horizons“ zondas šiuo metu skrenda Saulės sistemos objekto 2014 MU69 link. Misijos komanda nori kuo geriau išsiaiškinti, kas zondo laukia pakeliui, todėl stebi MU69 ir jo aplinką.
Dar daug nežinome apie savo Saulės sistemą, tačiau tai, kas žinoma, taip pat kinta.
Mūsų Saulės sistema yra pilna įdomybių: dalis jų jau išaiškinta, o kitos vis dar stebina mokslininkus.
Saulės sistema yra keista vieta su savo tolimomis planetomis, keistais palydovais ir dar keistesniais reiškiniais, kurie yra sunkiai paaiškinami.
Nykštukine planeta, užfiksuota NASA zondo „New Horizons“, yra iš tiesų įspūdinga.
Lede sukaustytas pasaulis už 5 mlrd. kilometrų nuo Saulės kažkokiu būdu sugeba skleisti radiaciją. Konkrečiau – rentgeno spindulius. Įprastai kosmose tokius skleidžia tik dujos, įkaitintos iki milijonų laipsnių.
Nykštukinė planeta Cerera, kurią mes galėjome pažinti Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) misijos „Dawn“ metu, mokslininkams kelia daug kol kas dar neatsakytų klausimų.
Liepos 14-ąją NASA minėtos pirmosios zondo „New Horizons“ praskriejimo pro Plutoną metinės.
Jau žinoma 14 labiausiai nuo Saulės nutolusio Neptūno palydovų. Beveik pusė iš jų buvo atrasti NASA paleidus erdvėlaivį „Voyager 2“, nuskriejusį iki planetos ir jos sistemos, rašoma space.com.