Nors pavasaris šaltokas, pievose jau geltonuoja kiaulpienės. Jų Lietuvoje turime tiek daug, kad dažnai neįvertiname jų teikiamos naudos. Dažnas galvoja, kad kiaulpienės karčios ir net nenori jų ragauti. Tačiau sveikatos žinovai primena, kad kiaulpienė – vaistažolė, pagal gerąsias savybes užimanti ne...
Nijolė Degutienė
23 straipsnių
Nijolė Degutienė – sveikos gyvensenos propaguotoja, patarinėjanti aktualiomis sveikės mitybos bei gyvenimo būdo temomis.
Konkurentas kai kurioms sintetinėms grožio priemonėms ir net vaistams. Augalas, kurį mėgo Kleopatra ir kurį galėtume rasti ant ne vieno Lietuvos gyventojo palangės. Tai legendomis apipintas alijošius.
Lietuvoje yra daugiau nei pusė tūkstančio augalų, turinčių gydomųjų savybių. Kaip sako žinoma žolinininkė Nijolė Degutienė, lietuviams trūksta žinių ir sąmoningumo apie augalų teikiamą naudą sveikatai, nes vos sunegalavę griebiasi cheminių vaistų.
Parazitų, kurie gali veistis žmonių organizme, randama net apie 200, tačiau juos galima įveikti paprastai ir efektyviais būdais – vartojant eterinius aliejus ar vaistinius augalus. Taip LRT RADIJUI sako žolininkė Nijolė Degutienė.
Nevaisingoms poroms gali padėti psichologinė ramybė, saikingas darbas ir sveika mityba, LRT RADIJUI sako žolininkė Nijolė Degutienė.
Parkinsono ligos priežastis yra mažas dopamino kiekis organizme, LRT Radijui sako žolininkė Nijolė Degutienė. „Pavyzdžiui, šokoladas yra kakavos produktas, kuris taip pat padeda dopaminui išsiskirti.
Kai nemiga apima ne dėl ligos, paprasčiausias būdas yra gulėti tamsoje užsimerkus ir nesinervinti, LRT Radijui sako žolininkė Nijolė Degutienė.
Iš anksto susmulkintos vaistažolės nėra tokios naudingos, kokios galėtų būti, nes jose esančios medžiagos oksiduojasi, perspėja žolininkė Nijolė Degutienė. Anot jos, žoleles, skirtingai nei daroma jas perkant, derėtų smulkinti prieš pat plikymą.
Pagerinti sąnarių būklę ir net išgydyti artritą gali paprasčiausios šviežiai spaustos greipfrutų sultys, tikina žolininkė Nijolė Degutienė. Anot jos, yra daugybė kitų natūralių būdų, kurie gali ne tik numalšinti sąnarių skausmus, bet ir išgydyti kai kurias sąnarių ligas.
Sušildyti nuolat šąlančias kojas ir rankas gali keli paprasti metodai: mitybos pakeitimas, vaistažolių arbatos ar tiesiog kasdienis fizinis krūvis.
Akių uždegimas, sudirgimas, ašarojimas ar kitas nemalonus pojūtis gali būti akių ligos ženklas. Tačiau tereikia skirti daugiau dėmesio akims ir visi šie nemalonūs pojūčiai gali pranykti, įsitikinusi žolininkė Nijolė Degutienė. Regėjimą pagerinti gali net subalansuota mityba.
Dažniausiai rankos ir kojos šąla žmonėms, kurių siauros kraujagyslės, sako sveikos gyvensenos žinovė Nijolė Degutienė.
Inkstų akmenlige dažniau serga išsivysčiusių šalių gyventojai, beje – baltosios rasės atstovai, sako sveikos gyvensenos žinovė Nijolė Degutienė.
Ir modernioji medicina patvirtina, kad 70 proc. visų žinomų ligų kyla dėl negatyvių minčių, sako žolininkė Nijolė Degutienė.
Profilaktiškai gerdami kiaulpienių šaknų nuovirą, organizmą apsaugosime nuo peršalimo, tačiau, jei jau suskaudo gerklę, reikia padaryti jogos pratimą – liūto pozą, ir skausmas kaipmat išnyks. Taip teigia sveikos gyvensenos žinovė Nijolė Degutienė. „Jei vaikas pasako – oi, mama, man truputėlį gerklę ...
Moteriškus negalavimus padės įveikti moterų žolelės – rasakila ir kraujažolė, sako sveikos gyvensenos ir vaistažolių žinovė Nijolė Degutienė. Anot jos, abi šios vaistažolės moterims gali ypač padėti tuomet, kai kamuoja menstruacijų sutrikimai.
Metus rūkyti, toksinus pašalina ir kraujagysles išvalo įvairūs augalai, sako sveikos gyvensenos žinovė Nijolė Degutienė. „Ypač didelį poveikį daro kiaulpienių šaknys ir dilgėlės“, – teigia ji.
Šaltuoju metų laikotarpiu, kai siaučia virusai, o patalpose dėl retesnio vėdinimo kaupiasi bakterijos ir mikrobai, dezinfekuoti namų orą galima ir natūraliomis priemonėmis, sako sveikos gyvensenos žinovė Nijolė Degutienė. Dezinfekcijai, pasak jos, puikiai tinka kai kurios gėlės ir eteriniai aliejai,...
Kai mūsų organizmo ląstelės įpranta maistą gauti kasdien tuo pačiu metu, jos žino, kas jų laukia, ir todėl nebekaupia riebalų, tvirtina sveikos gyvensenos ekspertė Nijolė Degutienė.
„Nežinau, kas yra sveikas [maistas]. Galiu tik papasakoti, ką maistas daro jūsų kūne, jūsų ląstelėje, netgi jūsų molekulėje. O paskui jūs nusprendžiate, kaip gyventi, kad ląstelės nebūtų purvinos, jose nebūtų šlakų, kurie sukelia ligas“, – sako sveikos gyvensenos žinovė Nijolė Degutienė.