2024 m. Nobelio premija chemijos srityje skirta Vašingtono universiteto (JAV) biochemijos profesoriui Davidui Bakeriui ir „DeepMind Technologies“ bendraįkūrėjui, generaliniam direktoriui dr. Demisui Hassabisui bei jo kolegai dr. Johnui M. Jumperiui, einančiam direktoriaus pareigas.
Nobelio chemijos premija
16 straipsnių
Nobelio chemijos premija yra Nobelio premijos nominacija, skiriama už pasiekimus chemijos srityje. Premiją nuo 1901 m. skiria Švedijos karališkoji mokslų akademija.
2024 m. Nobelio chemijos premija paskirta Davidui Bakeriui (JAV) už skaitmeninį baltymų projektavimą ir Demiui Hassabiui (Jungtinė Karalystė) bei Johnui Jumperiui (JAV) už darbą baltymų struktūros prognozavimo srityje, trečiadienį pranešė Švedijos karališkoji mokslų akademija.
Šių metų Nobelio chemijos premijos laureatas bus paskelbtas šiandien. Tačiau viešas elektroninis laiškas, kuriame atskleidžiamas nugalėtojas, jau išsiųstas keturiomis valandomis anksčiau.
Trečiadienį Stokholme paskelbti 2022 m. Nobelio chemijos premijos laureatai.
Didžiausias Europos biotechnologijų forumas „EuropaBio“ šiemet pasirinko Vilnių. Tai – svarbus ir pelnytas pasiekimas Lietuvai, nes turime palankią infrastruktūrą moksliniams tyrimams ir inovacijoms plėtoti bei talentingų specialistų bazę, o čia pagamintos sektoriaus produkcijos eksporto geografija ...
Šių metų Nobelio chemijos premija paskirta vokiečiui Benjaminui Listui ir JAV dirbančiam britų kilmės tyrėjui Davidui W. C. MacMillanui „už asimetrinės organokatalizės išvystymą“, antradienį paskelbė Švedijos karališkoji mokslų akademija.
Taurėmis susidaužiame ne šiaip sau: nuo pat žmonijos pradžios nuodijome vieni kitus – štai įsimintiniausios istorijos (7)
Nuodus žmonija, matyt, naudojo nuo pat savo aušros, kai tik paėmė į rankas ginklus ir kai bandė gydytis susirgus. Medžiotojų strėlės ir ietys su užnuodytais antgaliais buvo daug efektyvesnės, o vaistai radosi kartu su ligomis. Taip jau yra, kad dažnu atveju nuodai mažomis dozėmis yra vaistai, o vais...
Lietuvos mokslo bendruomenė neslepia, kad yra nusivylusi, jog Nobelio chemijos premija už vadinamųjų „genų žirklių“ technologiją nebuvo apdovanotas ir profesorius Virginijus Šikšnys.
Ketvirtadienį paskelbti du Nobelio literatūros premijos laureatai už 2018 ir 2019 metus. Tai – Olga Tokarczuk ir Peter Handke.
Trečiadienį paskelbti trečiosios 2019 metų Nobelio premijos laureatai. Šį kartą – už pasiekimus chemijos srityje.
Nobelio chemijos premijos laureatas jūrų biologas Osamu Shimomura mirė savo tėvynėje Japonijoje dėl natūralių priežasčių, būdamas 90 metų, pirmadienį paskelbė jo alma mater Nagasakio universitetas.
Nobelio premija yra vienas iš garbingiausių pasaulinių apdovanojimų už novatoriškus pasiekimus tam tikroje mokslo ar kitoje srityje ar už ypač svarbią visuomeninę veiklą. Bet šiemetiniai apdovanojimai medicinos bei chemijos srityse lygiuojasi vienas į kitą savo specifika ir svarba.
Nobelio chemijos premija šiemet paskirta trims mokslininkams: Frances H. Arnold iš Kalifornijos technologijos instituto (JAV) už baltymų evoliuciją, George’ui P. Smithui iš Misūrio universiteto (JAV) ir Gregory’ui P. Winteriui iš MRC Molekulinės biologijos laboratorijos Kembridže (Jungtinė Karalystė...
Jess Wade darbas įtraukiant į „Wikipedia“ mokslininkes pabrėžia, kiek daug svarbos jaunimui turi pavyzdiniai žmonės iš mokslo, technologijų, inžinerijos ir matematikos sričių.
Praeitą savaitę Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre (VU GMC) viešėjo ir paskaitą skaitė Nobelio chemijos premijos laureatas, VU garbės daktaras, Maxo Plancko Biochemijos instituto profesorius emeritas Robertas Huberis. Su juo kalbėjomės apie meilę chemijai, mokslo žavesį ir Nobelio premijos ...
„Visų gyvų organizmų kodą sudaro keturios raidės – A C G T. Šiomis raidėmis DNR molekulėje yra užrašyta visa informacija apie organizmų likimą. Tai yra gyvenimo knyga, kurioje - mūsų istorija nuo pradžios iki pabaigos“, - penktadienį Nacionalinės krūties ligų asociacijos su partneriais Nacionaliniu ...