Švedijos karališkoji mokslų akademija pranešė, kad 2024 m. Nobelio ekonomikos premiją už darbą, padėjusį „mums geriau suprasti pasaulinę nelygybę“, laimėjo trys ekonomistai iš Jungtinių Valstijų.
Nobelio ekonomikos premija
19 straipsnių
Nobelio ekonomikos premija – Nobelio premijos nominacija, prestižiškiausias ir garbingiausias pasaulyje apdovanojimas už nuopelnus ekonomikos mokslui. Tai labai didelės pagarbos ženklas. Jį kasmet įteikia Švedijos karališkoji mokslų akademija. Apdovanojimą sudaro auksinis medalis, diplomas bei piniginė premija, kuri paskutiniaisiais metais yra lygi 10 milijonų Švedijos kronų (apie 1 milijonas eurų arba 1,3 milijono JAV dolerių).
Nobelio ekonomikos premija pirmadienį skirta Amerikos ekonomistei Claudiai Goldin už darbą, padedantį suprasti moterų vaidmenį darbo rinkoje.
Paaiškėjus, kad vienu iš trijų Nobelio ekonomikos premijos laureatų šiais metais tapo buvęs Federalinio rezervų banko (FED) valdybos pirmininkas Benas S. Bernanke, buvusio JAV centrinio banko vadovo nuopelnus įvertino ir „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis.
Šveicarijos kurorte Davose įvyko tradicinis, kasmetinis Pasaulio ekonomikos forumas. Jo metu buvęs JAV valstybės sekretorius Henry Kissingeris pareiškė: „norint užbaigti karą, Ukraina turi atiduoti dalį savo teritorijos Rusijai“.
Ekonomistai Davidas Cardas, Joshua D. Angristas ir Guido W. Imbensas pirmadienį pelnė 2021-ųjų vadinamąją Nobelio ekonomikos premiją.
Į pabaigą artėjantys 2019-ieji tikrai turėtų įsiminti kaip moterų pasiekimų metai. O jų buvo tikrai daug – nuo svarbių tarptautinių institucijų postų ar žygių kosmose tiesiogine to žodžio prasme iki įspūdingų laimėjimų mokslo, sporto ir kultūros srityse. Džiugu, kad tarp pasaulio mastu įsimintinų pa...
2019 metų vadinamąją Nobelio ekonomikos premiją už „pasaulinio skurdo mažinimo eksperimentinį traktavimą“ pelnė trys amerikiečių ekonomistai.
Spalio viduryje Lietuvoje viešėjo ir apie Lietuvos aukštojo mokslo reformą nuomonę išsakė aukštojo mokslo ekspertas, konsultantas ir Sabanci universiteto (Turkija) profesorius, dr. Oğuz’as Babüroğlu.
JAV ekonomistas Richardas H. Thaleris Nobelio ekonomikos premiją pirmadienį laimėjo už pademonstravimą, kad priimantieji ekonominius ir finansinius sprendimus ne visuomet būna racionalūs ir kad dažniausiai jie būna labai žmogiški.
Šių metų Nobelio ekonomikos premiją pelnė amerikietis Richardas H. Thaleris už tyrimus elgsenos teorijoje.
Trečiadienį paskelbta, kam atitenka Nobelio premija chemijos srityje. Šių metų premija skirta už metodą, fiksuojantį molekulių gyvenimą mokslininkams Jacquesui Dubochetui, Joachimui Frankui ir Richardui Hendersonui.
Antradienį skelbiama, kam atiteks Nobelio premija fizikos srityje. Ji skirta Raineriui Weissui ir Barry C. Barishui ir Kip S. Thorne'ui už atradimus gravitacijos srityje.
„Simpsonų“ seriale – dar vienas tikslus ateities atspindys: nuspėti 2016 metų Nobelio premijos laureatai (4)
Itin populiaraus amerikiečių animacinio serialo „Simpsonai“ personažai dar prieš šešerius metus nuspėjo net dviejų mokslininkų, kuriems šiais metais skirta Nobelio premija, pavardes. Konkrečiai kalbama apie olandą Bernandą Feringą, kuriam atiteko Nobelio chemijos premija ir išeivį iš Suomijos Bengtą...
2016 metų vadinamąją Nobelio ekonomikos premiją pelnė Harvardo profesorius Oliveris Hartas ir Amerikoje dirbantis Suomijoje gimęs mokslininkas Bengtas Holmströmas už jų indėlį plėtojant sutarčių teoriją, pirmadienį paskelbė Švedijos karališkoji mokslų akademija.
Euro zona gali skilti į dvi dalis – šiaurinę ir pietinę, tvirtina vienas žymiausių pasaulio ekonomistų, vadinamosios Nobelio ekonomikos premijos laureatas Josephas Stiglitzas.
Nobelio premijos laureatas, JAV ekonomistas Josephas Stiglitzas ir šveicaras kovos su korupcija ekspertas Markas Piethas šeštadienį pranešė, jog dėl konflikto, susijusio su skaidrumu, pasitraukė iš komiteto, kurio tikslas yra reformuoti Panamos finansų sektorių.
Praėjusią savaitę ekonomikos Nobelio premijos laureatu paskelbtas Angusas Deatonas - iš Škotijos kilęs ir šiuo metu JAV gyvenantis mokslininkas apdovanotas už vartojimo, skurdo ir gerovės tyrimus.
Viena didžiausių žmonijos problemų – didelis skurdas, bet ateityje jo lygis turėtų mažėti. Tokias prognozes skelbia 2015 metų Nobelio ekonomikos premijos laureatas Angusas Deatonas.
Nobelio ekonomikos komitetas prie Švedijos karališkosios mokslo akademijos pirmadienį paskelbė naująjį Nobelio ekonomikos premijos laureatą. Juo tapo 69-erių profesorius Angusas Deatonas.