LNK žiniose nuskambėjo perspėjimas, išsiruošusiems į mišką – Lietuvoje vėl atsirado pirmieji kukmedžio krūmeliai. Tai augalas, kuris XIX amžiuje, dėl intensyvaus medžių kirtimo ir dėl to, kad yra nuodingas, Lietuvoje buvo sunaikintas, tačiau dabar kukmedžio krūmelius ir vėl galime pastebėti Lietuvos...
nuodingi augalai
14 straipsnių
Samanos ir piktžolės tarp trinkelių – amžinas galvos skausmas tiems, kas turi kiemą, vėl ir vėl sugrįžtantis kiekvienais metais. Vis dėlto, žinodami, kaip tinkamai atsikratyti piktžolėmis, galime veiksmingai pristabdyti jų plitimą ir atsinaujinimą, o tuo pačiu sumažinti pastangas, tenkančias šiam va...
Populiarūs orą valantys arba ryškūs kambariniai augalai nėra nekalti – gali sukelti pykinimą ar uždegimą (2)
Kartą teko auginti oleandrą – balkone šiltuoju sezonu augęs augalas liko patenkintas tokiomis sąlygomis ir įsivešėjo, tad, kai atšalus orams jis vis dar norėjo žydėti, teko jį perkelti į namus. Tik vėliau sužinojau, kad oleandro net negalima liesti plikomis rankomis, nes jis nuodingas. O pasidomėjus...
Kartais iš smalsumo šunys paragauja vienų ar kitų augalų. Kai kurie jų yra itin pavojingi jų sveikatai ir net gyvybei. Štai 7 gėlės, kurių jokiu būdu neturėtumėte leisti ragauti savo šuniui, o jei taip įvyko – skubėti pas veterinarą. Kai kurie augalai jiems yra itin prieinami, nes auginami namuose.
Gamta gali pasiūlyti daugybę gydomosiomis savybėmis pasižyminčių augalų, tačiau yra ir tokių, kurie kelia rimtą pavojų sveikatai ar net gyvybei. Kai kurių šių augalų brandinamos uogos gali būti labai panašios į valgomas, tačiau jų jokiu būdu neragaukite. Štai 10 nuodingų augalų, kuriuos reikėtų apei...
Kas yra rabarbaras? Kodėl parduotuvėse jis dažnai būna vaisių skyriuje? Ir kodėl jis neparduodamas su lapais?
Beveik kiekvienuose namuose galime išvysti egzotiškų naminių augalų. Jie pagyvina mūsų gyvenamąją erdvę, gerina oro kokybę, be to, rūpinimasis augalais veikia kaip tam tikra terapija. Daugelis kambarinių augalų suteikia papildomų spalvų būstui ir tarnauja kaip interjero elementas.
Vasarą leidžiant laiką gamtoje specialistai ragina neprarasti budrumo – ne vienas augalas yra nuodingas ir gali sukelti pavojų sveikatai. Ypač tėvai atidžiai turėtų prižiūrėti mažus vaikus – jų oda daug jautresnė, organizmas mažiau atsparus.
Vieni augalai gydo, kitų geriau vengti, nes gali susargdinti. Kaip juos atskirti vaikščiojant gamtoje mokė ekologas Giedrius Vaivilavičius.
Nuodingi augalai vadinami tie, kurie prilaiko tokias chemines medžiagas, kurios papuolę į žmogaus ar gyvūno organizmą sukelia apsinuodijimą. Pačiam augalui suteikia didelę reikšmę. Nuodai apsaugo nuo gyvūnų, kurie gali suėsti lapus, stiebą, šaknis ar sėklas.
Šylant orams sužaliuoja vis daugiau augalų, tačiau kai kurie yra labai pavojingi. Kad žinotumėte, ko neskinti, supažindiname jus su lietuviškais augalais ir tuo pačiu pristatome GRYNAS.lt sudarytą pavojingiausių sąrašą.
Pristatome 11 pačių dažniausių ir nuodingiausių augalų, kurie neaplenkia ir Lietuvos – vieni jų savaime auga mūsų pievose ir miškuose, o kiti puošia gėlynus.
Jeigu staiga atsidurtumėte miške, ar žinotumėte, kurie augalai valgomi, o kurie - nuodingi? Ar galėtumėte gamtoje praleisti naktį ar dvi neatsinešę savo maisto, palapinės, purškalų nuo uodų? Ko gero, dažnas miestietis, atvestas į mišką, net nesugebėtų rasti kelio atgal, tačiau Kauno marių regioninio...
Lietuvoje turime daugybę augalų, kurių nieku gyvu nereikėtų liesti, o tuo labiau ragauti, nes jie yra nuodingi. Apie pačius pavojingiausius iš jų GRYNAS.lt pasakoja botanikė, gamtos mokslų daktarė Živilė Lazdauskaitė.