Retas studentas, iš mažesnio miesto ar miestelio atvykęs studijuoti į Lietuvos didmiestį, svajoja karjerą tęsti namuose. Karjeros galimybės, tarptautinių įmonių gausa, daugybė pramogų – didieji šalies miestai ne tik kviečia, bet ir pasilieka talentus. Tam buvo nusiteikusi ir iš Panevėžio kilusi gydy...
odontologė
32 straipsnių
Daugelis manome, kad tai – sveiki užkandžiai, bet odontologė jų savo vaikams niekada nepasiūlytų (1)
Odontologijos klinikoje dirbanti ir mažametį vaiką auginanti moteris iš Didžiosios Britanijos paminėjo tris produktus, kurie neretai laikomi sveikais, nors iš tikrųjų juose yra galybė cukraus, todėl dantims jie tiesiog pragaištingi.
„Šita tema galėčiau atskirą straipsnį parašyti...“, – atsidūsta gydytoja odontologė Neringa Dirsienė, paklausta apie tai, kodėl pieniniais vaikų dantukais reikia rūpintis taip pat rūpestingai, kaip vėliau juos pakeisiančiais.
Dantimis dažnas susirūpina tik tada, kai šiuos ima skaudėti. Iki tol daug žmonių laiko juos savaime suprantama duotybe. Nevengia pakuočių atidarinėti dantimis, ne visada naudoja tarpdančių siūlą, o ir dantų šepetėlį nebūtinai keičia taip dažnai, kaip reiktų.
Pasak specialistų, Lietuvos vaikų dantų būklė gerėja, tik labai pamažu: gydytoja odontologė Kristina Starovoitovienė sako, kad tėvai daro kelias svarbias klaidas: vaikų dantukų sveikata susirūpina tik tada, kai prireikia pažymų į darželį ar mokyklą, nepakankamai skiria dėmesio jų burnos higienai ir ...
Būsima odontologė Daina Perveneckaitė instagramo paskyroje „Skanumynas“ kartu su seserimi Juste dalijasi įvairių desertų receptais. Tačiau taip pat nepamiršta ir savo misijos: „Noriu skleisti žinią, kaip valgyti gardžiai, kuo pakeisti cukrų, bet neprarasti gero skonio, ir kaip saugoti dantis. Iš pra...
Sveikatos problemų šioje srityje neturi vos 1 proc. gyventojų: gydytojos verdiktas – tai netinkamo elgesio pasekmė (1)
Įvairūs atlikti tyrimai Lietuvoje rodo, kad odontologinė sveikata mūsų šalyje prasta, ir tai jau įsisenėjusi problema. Pagal įvairius burnos sveikatos rodiklius Lietuva gerokai atsilieka nuo kitų Europos Sąjungos šalių.
Kiekvienas turėjom ir turim vienokių ar kitokių patirčių su gydytojais. Tai malonesnių, tai ne tokių jau smagių, o manoji susijusi su odontologe.
Iš proto varantis skausmas gali užklupti be perspėjimo: kodėl taip nutinka ir ko jokiu būdu nedaryti
Jei reikėtų rinkti labiausiai iš proto varantį jausmą, rimtesnis dantų skausmas jį bent kartą patyrusiems žmonėms tikriausiai koptų į nugalėtojų gretas. Pulsuojantis sopulys ar diegliai išgėrus šiltos arbatos gali byloti apie tyliai organizme besivysčiusį procesą, kurį išgydyti kainuos daug laiko, p...
Vaikų odontologijos pradininkė apie vis dar prastą lietuvių dantų būklę: gali tekti šalinti ir visus pieninius dantis (6)
Tėvų požiūris į vaiko burnos sveikatą šiandien yra kur kas geresnis nei anksčiau – tokį pokytį pastebi per 30 metų patirties vaikų dantų gydyme ir ligų profilaktikoje turinti biomedicinos mokslų daktarė Rasa Račienė. Visgi tebėra spragų dantų priežiūros praktikoje.
Pirmieji kūdikio dantukai – šventė namuose. Tačiau šį džiugų etapą dažnai lydi ir daugybė klausimų, kylančių tėvams – kaip gi tuos pirmuosius dantukus prižiūrėti? Juolab, kad turbūt dar dažnas mūsų bent kartą išgirstame iš senolių, jog pieninių dantų apskritai valyti nereikia. Tiesa tai ar mitas?
Medikė kviečia pasirūpinti vaikų dantimis: jei laiku atliksite šią procedūrą – dantys išliks sveiki visą likusį gyvenimą (13)
Valstybinių poliklinikų odontologai sako, kad į juos žmonės dažniausiai kreipiasi tik tada, kai nebegali pakelti dantų skausmo, vadinasi, pavėluotai. Dažnai, taip nutinka dėl to, kad visuomenėje dar gajos kalbos, kad valstybinėse įstaigose nėra gerų sąlygų odontologijos procedūroms atlikti. Tačiau t...
Gydytojai odontologai pastebi, vasarą vis daugiau klientų kreipiasi dėl estetinių dantų procedūrų, dantų balinimo. Specialistai įspėja: taupantys ir dantis balinantys namų sąlygomis gali stipriai pakenkti burnos sveikatai.
Tarp tėvų sklando legenda apie naują procedūrą: rado būdą, kaip be skausmo išspręsti dažnai pasitaikančią problemą (2)
„Mano jauniausiam pacientui buvo dvi dienos. Tėveliai naujagimį į kliniką atvežė tiesiai iš gimdymo namų“, – pasakojo medicinos mokslų daktarė Solveiga Bakė.
Odontologai dažnai garsiai ir aiškiai kartoja, jog rūpintis savo dantų būkle reikia ne tada, kai jau prasideda skausmai ar kitos bėdos, o gerokai prieš tai. Profesionali burnos higiena bent du kartus per metus ir profilaktinis patikrinimas – viskas, ko reikia, kad dantys būtų sveiki ir gražūs. Tada,...
Odontologai dažnai garsiai ir aiškiai kartoja, jog rūpintis savo dantų būkle reikia ne tada, kai jau prasideda skausmai ar kitos bėdos, o gerokai prieš tai. Profesionali burnos higiena bent du kartus per metus ir profilaktinis patikrinimas – viskas, ko reikia, kad dantys būtų sveiki ir gražūs. Tada,...
Įvairių šaltinių statistikos duomenimis, lietuvių dantų būklė lyginant su kitomis šalimis – prasta, specialistai ypač išskiria vaikų dantų problemas. Odontologų rūmų duomenimis, sveikų, visiškai neturinčių ėduonies pažeistų dantų vaikų procentas išlieka panašus – vos 15-20 procentų. Apie pagrindines...
Paskaičiuota, kad vidutiniškai per metus žmogus sunaudoja 167 metrus dantų siūlo, 14 litrų dantų skalavimo skysčio, 3 tūbeles dantų pastos ir net 7 valandas praleidžia valydamas dantis. Tad kaip nutinka, kad vis tiek skundžiamės dantų ligomis?
Odontologės papasakojo, pagal kokį pagrindinį kriterijų iš tikrųjų reikia rinktis dantų šepetėlį (79)
Prekybos vietose siūlomi įvairių tipų dantų šepetėliai. Skiriasi jų galvutės dydis, šerelių ilgis ir išdėstymas, viliojama pirkti ir dėl kitų akcentų. Visgi odontologės sako, kad ne tai svarbiausia.
Kada paskutinį kartą jums buvo atlikta burnos higienos procedūra? Odontologės įspėja, kad tai neatsiejama burnos priežiūros dalis, tokia pat kaip ir kasdienis dantų valymas. Specialistės sako: laiku nepasirūpinus savo dantimis, vėliau gali tekti smarkiai gailėtis.