Sekmadienį Islandijoje įgriuvus ledo olai, du žmonės buvo sužeisti, o dar du dingo be žinios.
ola
15 straipsnių
Mokslininkai teigia išsiaiškinę, ką reiškia paslaptingi ženklai, kuriuos prieš 20 000 metų olose ant sienų paliko vėlyvojo paleolito metu gyvenę žmonės. Tie ženklai – tai įvairūs taškeliai ir brūkšneliai, esantys šalia nupieštų gyvūnų – elnių, žuvų, jaučių ir kt.
Izraelio senovės palikimo tvarkybos tarnyba suteikė retą progą apsilankyti Judėjos dykumoje esančioje vienoje iš Muraba‘ato olų, kuri yra uoloje, iškilusioje virš Negyvosios jūros Izraelio okupuotame Vakarų Krante.
Stulbinamas archeologų radinys Lenkijoje perrašys istoriją: atkasę gilesnį sluoksnį oloje aptiko trūkstamą žmonių protėvių chronologijos dalį (1)
Lenkijoje oloje aptikti archeologiniai radiniai yra maždaug pusės milijono metų ir, anot mokslininkų, jie priklausė išnykusiai hominidų rūšiai lot. Homo heidelbergensis. Jie buvo paskutiniai žinomi bendri neandartaliečių ir šiuolaikinių žmonių protėviai.
Grynas skaitytojas atsiuntė miške rastos olos nuotraukas. Jis prašo pasakyti, koks gyvūnas joje įsikūręs. Gamtininkas Deividas Makavičius pasakė ne tik, kam greičiausiai priklauso ši ola, bet ir davė patarimų, kaip atskirti, kokio gyvūno namus aptikote miške.
Kanados mokslininkai šalies Britų Kolumbijos provincijoje aptiko didžiulę iki tol neištyrinėtą „valstybinės svarbos“ atvirą olą.
Šiai rankomis iškastai olai daugiau nei 300 metų. Panašiuose būstuose ne vieną amžių gyveno Libijos beduinai, tačiau dabar galima išvysti vos vieną kitą tokio tipo buveinę. Dar visiškai neseniai Libijoje buvo suskaičiuota maždaug 4 tūkst. olose įrengtų namų.
Neseniai Meksikoje atrastą didžiausią povandeninį urvą pasaulyje tyrinėjantys archeologai pirmadienį pristatė savo radinius, tarp kurių yra didžiulių tinginių fosilijų ir puošni majų prekybos dievo šventykla.
Mūsų planeta – išskirtinė ir nuostabi vieta gyventi. „Lonely Planet” parengtas neįprastų vietų sąrašas padės ją atrasti iš naujo.
Senovinių baisybių aplink mus apstu. Tik žinok, kur ieškoti. Tačiau tikriausiai kai kurie dalykai turėjo likti po žeme, rašo „cracked.com“.
2017 metais ruošiama ekspediciją į Meksikoje esančią požeminių olų sistemą, kuri speleologų manymu, gali tęstis net į 2,5 kilometro gylį, rašo „Discovery News“.
Vienas vyras savo noru atsiskyrė nuo pasaulio ir beveik visą laiką gyveno Naujosios Meksikos dykumos olose. Per 25 metus vyras kūrė kvapą gniaužiančius urvus, kurių vidus pribloškia ne vieną.
Gyvūnų slėptuvės dažnai žmogui plika akimi nematomos, nes kitaip gyvūnas jaustųsi nesaugus ir negalėtų vesti jauniklių. Vis dėlto kartais tokie urveliai ir olos išlenda į dienos šviesą. Tokį vaizdelį pavyko užfiksuoti skaitytojai Linai, su draugu išsiruošusiai į Verkių ir Pavilnių parką.
Viena iš gražiausių ir turbūt labiausiai fotografuojamų Tailando vietų yra Phraya Nakhono ola Prachuap Khiri Khano provincijoje, maždaug už 45 minučių kelio į pietus nuo Huahino miesto.
Kone tūkstantis pėdų po Meksikos Chihuahua dykuma 2007-2008 metais du broliai, dirbę kasykloje, atrado gigantišką olą. Tai buvo stebuklingas vaizdas. Obeliskų formos kristalai, nusitiesę iki vienuolikos metrų ilgio, spindėjo drėgnose uolienos sienose, mirgėjo šimtai peilio aštrumo kristalų.