Norintiems imtis maisto prekybos kioskuose, prekyvietėse, degalinėse, tiekti pagamintą maistą renginiams ar pagal sutartis nuo šiol bus lengviau. Maisto ir veterinarijos tarnyba išplėtė ūkinių komercinių veiklų, kurios registruojamos supaprastinta tvarka, sąrašą.
Ona Sužiedelytė
7 straipsnių
Europos Sąjungoje per metus išmetama apie 88 mln. tonų maisto, tad, siekiant sumažinti šį kiekį, ketinama pratęsti kai kurių produktų tinkamumo vartoti terminą arba visai jo nenurodyti, LRT RADIJUI sako Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus patarėja Ona Sužiedelytė.
Maisto produkto gamintojo sąvoka yra gana paini – ji gali būti vartojama net tuo atveju, kai ant pakuotės nurodytas asmuo iš tiesų negamina prekės, tačiau atsakomybę už ją prisiima.
Nuo šių metų lapkričio 1 dienos įsigaliojo nauji teisės aktų reikalavimai, pagal kuriuos vartotojai privalo gauti išsamią informaciją apie parduotuvėse parduodamus nefasuotus maisto produktus (pvz. sveriamus sausainius, saldainius, mėsos ir pieno gaminius, šviežią duoną ir kt.).
Nuo lapkričio 1 dienos įsigaliojo nauji teisės aktų reikalavimai, pagal kuriuos vartotojai privalo gauti išsamią informaciją apie parduotuvėse parduodamus nefasuotus maisto produktus (pvz. sveriamus sausainius, saldainius, mėsos ir pieno gaminius, šviežią duoną ir kt.), rašoma Valstybinės maisto ir ...
Norėdami išsiaiškinti, kur pagaminta jūsų įsigyta prekė, nenustebkite, jei kilmės šalis – „visa plati Europos Sąjunga“. Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) Produktų saugos ir kokybės departamento direktorė Rasa Pupienienė pažymi, kad, jei prekė yra gaminama ar atvežta iš ES šalies...
Nuo šeštadienio įsigalioja Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas dėl informacijos apie maistą teikimo vartotojams.