Penktadienį Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų (KOP) orlaivis kilo iš Lenkijos pergabenti donoro organą.
organai
54 straipsnių
Organas – ypatingas organizmo sandaros vienetas, sudarytas iš įvairių audinių ir atliekantis tam tikras funkcijas.
Laboratorijoje sukurtos dirbtinės sėklidės – mokslininkai jau žada, ką jos gamins ir kam bus skirtos
Mokslininkams pirmą kartą pavyko laboratorijoje išauginti sėklides. Sukurtos iš nesubrendusių sėklidžių ląstelių, paimtų iš ką tik gimusių pelių jauniklių, dirbtinės sėklidės greitai suformavo struktūras, panašias į natūralius dauginimosi organus. Pasak tyrimo autorių, yra požymių, kad jose galėtų v...
Ilgai manyta, kad senėjimas – laipsniškas procesas, vykstantis visame organizme, vis dėlto pastarųjų dešimtmečių moksliniai tyrimai rodo, kad genetinių, gyvensenos ir aplinkos veiksnių derinys, lemiantis, kaip greitai sensta mūsų kūnas, ne visus organus veikia vienodai.
Socialiniuose tinkluose plinta gąsdinimai, kad po įvairius miestus važinėja į romus panašus asmenys, kurie grobia vaikus ir juos parduoda kaip organų donorus. Tai – melas.
Dirbtiniai audiniai ir organai gali pakeisti natūralius, tačiau dar negalime pasakyti, kada tai bus. Interviu sako fizinių mokslų daktarė, biochemikė Virginija Bukelskienė. „Teks palaukti ir intensyviai dirbti. Ypatingai, jei kalbame apie sudėtingus organus“, – teigia Vilniaus universiteto Gyvybės m...
Biotechnologijų kompanija „Vital3D Technologies“ aktyviai tiria galimybę lazeriniais spausdintuvais spausdinti žmonių organus. Saulėtekio Tech Parke įsikūręs startuolis ypač daug dėmesio skiria inkstų replikavimui. Artimiausiuose jo planuose – pirmojo lietuviško inkstų organų spausdintuvo išvystymas...
Ištyrę mirusiųjų nuo COVID-19 kūnus mokslininkai pateikė ataskaitą, kuriuos organus pažeidžia labiausiai: sąraše – ne tik smegenys (1)
Ištyrus 44-ių nuo COVID-19 mirusių asmenų kūno audinius, kurių mėginiai buvo gauti atliekant skrodimą, paaiškėjo, kad SAR-CoV-2 virusas išplinta po organizmą – nukeliauja net iki galvos smegenų – ir beveik aštuonis mėnesius išlieka gyvybingas. Tyrimo išvados skelbiamos žurnale „Nature“.
Žmogaus organizmas yra sudarytas iš trilijonų ląstelių, tačiau visos šiandien esančios ląstelės nėra tokios pačios, kokios buvo vakar. Laikui bėgant ląstelės sensta ir yra pažeidžiamos, todėl jos nuolat dauginasi, kurdamos savo pakaitalus, rašo livescience.com.
Į melagienų skleidėjų akiratį vėl pateko Kauno klinikos. Šį kartą socialiniuose tinkluose paskleisti gandai, esą klinikose sveikam 19 metų asmeniui išoperuoti inkstai, siekiant juos parduoti. Taip pat tvirtinama, esą pastaruoju metu išaugo prekyba neskiepytų nuo COVID-19 žmonių organais, sparčiai pa...
Neišvengiamai ateina laikas, kuomet vaikas užduoda tėvams tokį klausimą. Pirmiausia – iš kur aš atsiradau, o vėliau ir kaip atsiradau. Vaikystėje, kai man buvo kokie 4-5 metai, tėvai ir seneliai aiškino, kad mane atnešė gandras.
Kitame gyvenime, jeigu joms būtų buvę leista vystytis įprastai, šios kamieninės ląstelės, paimtos iš varlių embrionų, gyvuose gyvūnuose virstų odos ar širdies audiniais. Tačiau tam tikromis algoritmų sudėliotomis ir žmonių sumanytomis konfigūracijomis šios ląstelės virto šį tuo nauju: pirmaisiais ro...
Antradienio naktį iš Latvijos į Lietuvą Karinių oro pajėgų sraigtasparniu atskraidinti donoriniai organai – du inkstai, jie bus persodinami dviems Santaros klinikų pacientams.
Tyrimas parodė neįtikėtiną juodosios organų prekybos mastą: turtuoliai donorus rinkosi iš katalogų (139)
„Al Jazeera“ kanalo atliktas tyrimas atskleidė, kad viena Egipto ligoninė ir Jemeno ambasados Kaire pareigūnai 2014 metais buvo susiję su didelio masto prekyba žmonių organais. Skelbiama, kad šis tinklas buvo įtraukęs šimtus pacientų ir tarpininkų iš Jemeno ir Egipto.
„Business Insider“ kalbino evoliucinės antropologijos specialistę iš Bostono koledžo Dorsą Amir ir pabandė sužinoti daugiau apie, kaip įvardija pati mokslininkė, „evoliucijos atgyvenas mūsų organizme“. D. Amir teigimu, jeigu konkretaus vidaus organo funkcija ar savybė žmonėms tampa nebereikalinga, a...
Mokslininkai aptiko naują žmogaus organą, kuris visą laiką buvo tiesiog panosėje. Jie tikisi, kad šis organas padės suprasti, kaip vėžys plinta organizme.
Žmogaus kūnas – tai sudėtinga, nuolat besikeičianti sistema. Jame esantys audiniai ir organai nuolat bendrauja, keičiasi informacija. Tai daro pačios mažiausios žmogaus funkcinės dalelės – ląstelės. Informaciją apie save jos supakuoja į nano dydžio struktūras – vadinamąsias egzosomas. Būtent per jas...
„Tai buvo absoliuti, beviltiška tamsa. Maniau, kad aš miręs“. Atsigavęs po rimtos avarijos, Warrenas McKinlay nusprendė, kad jo nebėra, rašo bbc.com.
Šių metų kovo mėnuo ne vienam įsirėžęs atmintyje dėl žiauraus jaunos merginos pagrobimo kelyje Kaunas–Vilnius. Kovo 7-ąją, kai antrą parą ieškant merginos buvo pasitelktas sraigtasparnis, puikiai pamena ir medikai.
3D technologijos įsitvirtina medicinoje. Trimačiais spausdintuvais Lietuvoje jau gaminami implantuojami dantys, kaulų, sąnarių dalys. Iš metalo, kaulinės medžiagos, keraminiai.
Kai kurie įklotai ir tamponai yra tiksinti cheminių medžiagų ir bakterijų bomba, kurią moterys nešioja kiekvieną dieną, sako LSMU profesorius Alvydas Unikauskas. Gydytojo teigimu, cheminių medžiagų atsiradimas ant odos ir gleivinių gali turėti blogesnį poveikį, nei juos valgant.