Ilgaamžiškumas – daugelio siekiamas tikslas, tačiau čia svarbu ne tik genai ir gyvenimo būdas, bet ir tinkamai veikiantys organizmo procesai. Apie tai šiemet LOGIN konferencijoje kalbės ir lietuvių mokslininkė dr. Ieva Plikusienė.
Organizmas
185 straipsnių

Organizmas – savarankiškai funkcionuojantis organinio pasaulio vienetas. Skaitykite išsamią informaciją apie gyvąsias būtybes, jų funkcijas ir sveikatą. Čia rasite straipsnius apie organizmo veiklą, sveikatos patarimus, mitybos rekomendacijas bei naujausius mokslinius tyrimus, padėsiančius geriau suprasti savo kūną ir rūpintis juo kasdien.
Pavasaris – tai metas, kai gamta dalinasi pačia šviežiausia žaliava. Viena iš nepelnytai pamirštų gėrybių – klevo žiedai, kupini vertingų medžiagų, kurios gali padėti mūsų organizmui atsigauti, sustiprėti ir natūraliai apsivalyti.
Du JAV astronautai, dėl erdvėlaivio gedimo ilgiau nei devynis mėnesius neplanuotai užsibuvę tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS), pagaliau grįžo į Žemę.
Amerikiečių keliautojo, žurnalisto, skaitytojų mėgstamo mokslo populiarinimo knygų autoriaus Bilo Braisono knyga „Kūnas“ kviečia pažvelgti į tai, kas esame mes patys – į žmogaus kūną. Jame praleidžiame visą savo gyvenimą ir beveik visiškai neįsivaizduojame, kaip jis funkcionuoja.
Kofeino poveikio tyrimas su Parkinsono liga sergančiais pacientais parodė, kas įvyksta jų smegenyse geriant kavą (1)
Naujas tyrimas atkreipia dėmesį, jog daugiau nei trys puodeliai kavos per dieną turi įtakos dopamino lygiui Parkinsono liga sergančiųjų smegenyse. Ekspertai sako, kad šie nauji duomenys gali būti naudingi ligos stebėsenai ir netgi galimam gydymui.
Stresas yra visų mūsų kasdienis palydovas. Tai yra psichinės ir fiziologinės įtampos būsena, kurią sukelia stresoriai. Kiekvienas asmuo į stresorius reaguoja individualiai, tačiau aišku yra viena – išvengti streso yra neįmanoma. Tačiau mes galime išmokti jį valdyti.
Nors pastaruoju metu gana daug kalbama apie ilgaamžiškumą ir būdus, kaip ilgiau gyventi ir išlikti sveikiems, socialiniuose tinkluose vis dažniau galima išvysti keistų patarimų: valgyti „stebuklingus“ japoniškus grybus, susilašinti vitaminų lašelines ir vartoti CBD aliejų. Tačiau ką apie tai sako mo...
Lietuvis kasdien nešioja išmanųjį žiedą: papasakojo, ką juo matuoja ir kuo jis skiriasi nuo išmaniojo laikrodžio (1)
Turbūt daugeliui jau yra įprasta nešioti išmaniąją apyrankę arba išmanųjį laikrodį ir taip sekti įvairius savo organizmo parametrus. Tačiau ar esate girdėję apie išmanųjį žiedą? Kuo jis ypatingas? Ką su juo galima matuoti? Ir kuo šis įrenginys skiriasi nuo išmaniojo laikrodžio?
Teatro vaikas pripažinimą pelnė laboratorijoje: lietuvių mokslininkės kuriami vaistai vėžiui gydyti žada proveržį (3)
Vėžį įveikti padedantis chemoterapijos gydymas dažniausiai yra lydimas nemalonaus šalutinio poveikio – pacientai susiduria su pykinimu, vėmimu ir plaukų išslinkimu. Tačiau lietuvė mokslininkė kasdien dirba tam, kad ateityje visų šių neigiamų pasekmių būtų galima išvengti.
Kiekvienai svarbu tankūs, gražūs, sveiki plaukai. Ar įmanoma tokius turėti, net ir juos kartais tiesinant? Arba patiriant hormoninius pokyčius – tokius, kaip menopauzė? Tikrai taip! Svarbiausia žinoti, kokių medžiagų reikia – tiek išoriškai plaukams, tiek organizmui iš vidaus.
Mokslininkai naujame tyrime nustatė, kurios mūsų kvėpavimo takų dalys labiausiai užsikemša mikroplastiku, kadangi per savaitę į mūsų kvėpavimo takus patenka plastikinės banko kortelės dydžiui prilygstantis mikroplastiko kiekis, rašo „Science Alert“.
Technologijų milžinų vadovai, norėdami sulėtinti senėjimą, griebiasi receptinių tablečių, tokių kaip metforminas ir rapamicinas. Šie vaistai sutramdo „ląsteles zombius“ (angl. „zombie cells“), kurios gali sukelti su amžiumi susijusias ligas. Naujos kartos vaistai galėtų iš organizmo išvalyti kenksmi...
Atsisveikindami su vaikyste paliekame ir baimę dėl pabaisų po lova, tačiau viena iš jų gali mus lydėti iki pat brandaus amžiaus. Nors košmarai dažniau sapnuojami vaikystėje, tačiau nuo 50 iki 85 proc. suaugusiųjų teigia kartais sapnuojantys baisius sapnus.
„WoW University“ Ateities įgūdžių kurse paskaitą skaitys sertifikuota holistinės medicinos ir integruotos sveikatos specialistė Viktorija Macijauskienė. JAV natūropatijos ir integruotos mitybos žinias įgijusi sveikatos mentorė atskleidžia streso poveikį žmogaus organizmui.
Su tokiu pojūčiu bent kartą gyvenime susiduria kiekvienas: kada pilvo pūtimas signalizuoja apie rimtą problemą (1)
Su šiuo negalavimu tenka susidurti kiekvienam žmogui bent kartą gyvenime. Jis nepatogus, nemalonus, tačiau dažnu atveju nėra labai pavojingas sveikatai. Pasirinkus tinkamą mitybą ir pažinus savo kūną, galima šio negalavimo išvengti, tačiau, pajutus kai kuriuos kitus simptomus, vizitas pas medikus ta...
Liga, dažniausiai sukeliama vieno produkto, gali baigtis mirtimi: požymiai, dėl kurių būtina kuo greičiau kreiptis į medikus (1)
Šią ligą dažnai sukelia alkoholis. Jos metu serga ne tik kasa, bet ir visas organizmas. Verta sunerimti tuomet, kai skausmas labai stiprus. Vis labiau vystantis medicinai, šio negalavimo liūdnos pasekmės pasitaiko rečiau. Kaip atpažinti pankreatito požymius, kaip gydytis ir kaip išvengti šios ligos,...
Gerosios bakterijos – mums gyvybiškai svarbūs mikroorganizmai, padedantys subalansuoti žarnyno mikroflorą ir užtikrinti darnią organizmo veiklą. Vienas iš gerųjų bakterijų šaltinių gali būti aukštos kokybės maisto papildai, tačiau jų galime gauti ir iš tam tikrų maisto produktų. Ar žinote, kokie tai...
„Norėčiau kažko skanaus“ „Ką paruošti romantiškai vakarienei?“ „Kodėl sumažėjo noras mylėtis?“ „Jis/ji vis rečiau nori sekso“ Jeigu bent viena ši frazė yra nuskambėjusi jūsų mintyse – pataikėte būtent čia.
Patarimas „Suvalgyk obuolį per dieną ir daktarui nebus ką veikti“ paplito dar XIX a. vidury. Tai tik įrodo, kad apie naudingas įvairių produktų savybes žinota jau nuo seno, tačiau tikra tiesa, kad obuolius net labai verta valgyti kasdien. Galima rinktis iš galybės veislių, kadangi visų rūšių obuolia...
XXI a. moterys daug dirba, kuria verslus, vadovauja korporacijoms. Norint atlaikyti didžiulius krūvius ir gerai jaustis, patartina maitintis sveikai, maksimaliai subalansuotai.