Turkijos tyrimų laivas, atsidūręs ginčo su Graikija dėl potencialių gausių dujų atsargų Viduržemio jūros rytuose centre, sugrįžo į uostą, pirmadienį pranešė Energetikos ministerija Ankaroje.
Oruc Reis
12 straipsnių
Turkija dar kartą pratęsė ginčijamuose Viduržemio jūros rytinės dalies vandenyse dujų telkinių ieškančio laivo misiją, o Graikija į šį sprendimą sureagavo perspėjimu, kad toks žingsnis dar labiau sumažino „konstruktyvaus dialogo“ tikimybę.
JAV ir Vokietija, dvi pagrindinės Turkijos sąjungininkės Vakaruose, pareikalavo jos patraukti dujų telkinių žvalgymo laivą „Oruc Reis“, kuris neseniai buvo sugrąžintas į ginčijamus Graikijos vandenis.
Graikija nesiderės su Turkija dėl įtampos malšinimo Viduržemio jūros rytuose, jei ši nepatrauks gamtinių dujų telkinių žvalgymo laivo iš ginčijamų teritorijų, pareiškė Graikijos ministras.
Europos Sąjungos diplomatijos vadovas Josepas Borrellis pirmadienį pasmerkė Turkijos sprendimą vėl pasiųsti į Viduržemio jūros rytus tyrimų laivą, atsidūrusį konflikto su Graikija dėl teisių į energijos išteklius epicentre.
Turkija vėlyvą sekmadienio vakarą paskelbė vėl siųsianti ginčo su Graikija epicentre atsidūrusi gamtinių dujų telkinių žvalgymo laivą į Viduržemio jūrą. Tikėtina, kad šis žingsnis vėl sukels įtampą tarp Turkijos ir Graikijos.
Žvalgymo darbus vykdęs Turkijos laivas pirmadienį sugrįžo iš ginčytinų vandenų netoli Kipro, pranešė laivų judėjimą stebinti interneto svetainė, prezidentui Recepui Tayyipui Erdoganui ruošiantis priimti NATO generalinį sekretorių.
Turkija iki rugsėjo vidurio pratęsė kontroversišką gamtinių dujų telkinių žvalgybą rytinėje Viduržemio jūros dalyje, į kurią pretenzijas reiškia ir Graikija.
Turkijoje, kurios santykiai su NATO sąjungininke Graikija pastaruoju metu paaštrėjo, yra daug neraminančių aspektų, tačiau strateginis dialogas su šia šalimi turi būti vykdomas, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.
Turkija šeštadienį pradėjo naujas karines pratybas Viduržemio jūros rytuose, truksiančias dvi savaites.
Turkija ketvirtadienį pratęsė prieštaringai vertinamą dujų telkinių Viduržemio jūroje žvalgymo misiją ir suplanavo naujas pratybas jūroje tuo metu, kai didėja grėsmė, kad ginčas su Graikija ir ES dėl energetikos ir sienų grėsmės taps nebevaldomas.
Rytinėje Viduržemio jūros dalyje susidūrė dvi NATO sąjungininkės: konfliktas gali apimti visą regioną (342)
Rytinėje Viduržemio jūros dalyje kaista įtampa – Graikija ir Turkija, NATO sąjungininkės, tačiau istorinės varžovės, pamažu juda galimo karinio konflikto, kuris galiausiai gali apimti visą regioną, link.