Sulaukus 30–35 m. smegenyse jau fiksuojami su senėjimu susiję procesai, tačiau kai kurios funkcijos gali ir pagerėti.
Osvaldas Rukšėnas
10 straipsnių
Kiekvienas gyvas organizmas nuo augalo, bakterijos iki žmogaus paklūsta tam tikriems laiko ciklams. Įsiklausę į juos galėtume mažų mažiausiai pagerinti savo produktyvumą, sprendimų priėmimo greitį, dėmesio koncentraciją, palaikyti normalią imuninės sistemos veiklą ir psichologinę pusiausvyrą. Tačiau...
Lietuvos teisinių paslaugų rinkoje naujų technologijų diegimas ir prisijaukinimas tapo ne tik svarbiu, bet ir vienu esminių sėkmingai veikiančios organizacijos bruožų.
Ką valgote – turi įtakos smegenims, kaip jaučiatės – veikia virškinimą: netikėtos specialistų išvados privers suklusti (81)
Ar mūsų nuotaikai, emociniam stabilumui gali daryti įtakos žarnyno veikla? Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre dešimtą kartą vykusioje konferencijoje „Smegenų pažinimo savaitė 2019“ specialistai atskleidė svarbiausias tiesas apie glaudų virškinimo sistemos bei smegenų ryšį.
Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre vasario 28 – kovo 2 d. vyks tarptautinė gyvybės mokslų konferencija „The COINS 2018“ (angl. International Conference of Life Sciences).
Ateis diena, kai mašinas galėsime valdyti vien tik mintimis, o paralyžiuoti žmonės galės valdyti mechanines rankas ir kojas. Tai yra ateitis, kuri kuriama šiandien daugelyje pasaulio universitetų ir laboratorijų įskaitant ir Vilniaus universitetą. Apie tai ir dar daugiau sužinosite naujoje „Mokslo s...
Pirmadienį Vilniuje atidaryta Lietuvos mokslininkų portretų paroda „Mokslo veidai“. Tikrasis Lietuvos elitas – tyliai, ramiai, bet ypač atsakingai dirbantys mokslininkai, savo sričių profesionalai, nelinkę garsiai reklamuotis ir patys kelti savo laurų į aukštumas.
Manoma, kad ir kvapai, ir spalvos yra mūsų smegenų sukurti – matymas yra elektromagnetinės bangos, ir tik mūsų smegenys jas interpretuoja kaip spalvas, sako Vilniaus universiteto Neurobiologijos ir biofizikos katedros vedėjas Osvaldas Rukšėnas.
Kuo genijų protas skiriasi nuo nuo paprasto žmogaus sugebėjimų? Pasirodo, jei žinotume, kaip panaudoti visas savo smegenų galimybes, genijais galėtume tapti visi.
Šiandien jau niekam nekyla abejonių, kad maistas turi didžiulį poveikį mūsų sveikatai ir organizme vykstančiai medžiagų apykaitai. Nors mūsų mitybos specialistai vis dar laikosi prieš daug metų pripažintų tiesų, pastaruoju metu, atrandant vis naujų faktų apie medžiagų apykaitą.