2017 metais aptikome pirmąjį tarpžvaigždinį svečią Saulės sistemoje – `Oumuamua. Po poros metų pro šalį pralėkė tarpžvaigždinė kometa Borisov. Pagal kai kuriuos skaičiavimus, tokių objektų pas mus apsilanko tūkstančiai kasmet, tiesiog dauguma yra pernelyg blyškūs ar skrieja pernelyg toli nuo Saulės,...
Oumuamua
19 straipsnių
2017 metų spalį mus aplankė tarpžvaigždinis svečias: paslaptingojo Oumuamua kilmę kildina ir iš ateivių (8)
2017 metų rudenį žmonija susidūrė su iki šiol nematytu reiškiniu: naudodamiesi Havajuose esančiu teleskopu astronomai aptiko objektą, dar niekad nematytą mūsų nakties danguje. 1I/2017U1 – taip oficialiai yra žinomas šis objektas. Iš pirmo žvilgsnio objektas atrodė kaip asteroidas, bet elgėsi lyg kom...
Į tarpžvaigždinę erdvę įsibrovusio paslaptingo asteroido skrydžio trajektorija sudomino astrofizikus (22)
2017 metais aptiktas pirmasis tarpžvaigždinis svečias Saulės sistemoje – 1I/’Oumuamua. Po dvejų metų – kometa 2I/Borisov. Kaip tokie objektai išmetami iš savo gimtųjų sistemų ir paleidžiami į tarpžvaigždinę kelionę?
Neseniai stebėta tarpžvaigždinė kometa yra „mažiausiai palytėtas“ žinomas kosminis objektas, atskriejęs iš už Saulės sistemos ribų, sakoma antradienį paskelbtose dviejose studijose apie šio dangaus kūno unikalius ypatumus.
Garsus astrofizikas neatmeta galimybės, kad ateiviai mus jau aplankė: tai reikštų dramatiškas pasekmes (134)
Harvardo astrofizikas Avi Loebas susilaukė kritikos už idėją, kad per Saulės sistemą lekiantis keistas objektas galėtų būti ateivių kosminis laivas. Tačiau jis tebetvirtina, kad gamtos keistenybes reikia nagrinėti atviru protu.
Jei vaikystėje smalsiai žiūrėdavote į naktinį dangų ir esate matę filmų apie ateivius, tikriausiai pasvajodavote apie jų atvykimą. Arba to bijodavote. O kas jei ateiviai iš kitų planetų jau buvo apsilankę Žemėje? Skamba kaip siaubingai ekstravagantiška idėja? Taip mano Harvardo universiteto astronom...
2017 metais pro Saulės sistemos vidinę dalį praskrido pirmasis žinomas tarpžvaigždinis kūnas – Oumuamua (šis žodis havajietiškai daugmaž reiškia „žvalgą“). Nuo tada netyla diskusijos apie jo kilmę.
Prieš pustrečių metų pro Saulės sistemą praskrido tarpžvaigždinis objektas 1I/’Oumuamua. Deja, ilgai jo stebėti nepavyko, nes aptiktas jis jau tolstantis nuo Saulės, ir greitai tapo pernelyg blausus. Visgi per tą laiką nustatytos kelios įdomios savybės: objektas yra labai pailgas, maždaug cigaro for...
Rusijos aneksuotame Kryme gyvenantis mokslininkas užregistravo naują kometą – gali būti, jog šis dangaus kūnas atskriejo iš tarpžvaigždinės erdvės. Jeigu ši hipotezė pasitvirtins, ji bus antrasis tarpžvaigždinis objektas, pastebėtas mūsų planetos teritorijoje.
Prieš kiek daugiau kaip metus aptiktas pirmasis tarpžvaigždinis objektas Saulės sistemoje – Oumuamua. Tai yra labai pailgas asteroidas ar kometa, kuris praskrido netoli Saulės ir, šiek tiek pasisukęs, nulėkė tolyn į tarpžvaigždinę erdvę.
2017-ųjų lapkritį mokslinkai nukreipė NASA „Spitzer“ kosminį teleskopą objekto, vadinamo „Oumuamua“, link. Tai pirmasis žinomas mūsų Saulės sistemą aplankęs tarpžvaigždinis objektas. Infraraudonųjų spindulių „Spitzer“ buvo vienas iš daugelio po jo atradimo tų pačių metų spalio mėnesį į „Oumuamua“ nu...
Prieš metus pastebėtas paslaptingas cigaro formos objektas, keliaujantis po Saulės sistemą, vis dėlto gali būti nežemiškos gyvybės sukurtas laivas. Sunku būtų tuo patikėti, tačiau, kai žinią paskelbia vieno geriausiai pasaulyje vertinamo Harvardo universiteto mokslininkai, tenka įsiklausyti.
Tarpžvaigždinis klajoklis Oumuamua vėl užminė mįslę. Jis ne tik skriejo labai greitai, bet ir greitėjo. Ar toks elgesys pritinka garbingam asteroidui, ar veikiau tai vėjavaikių kometų išmonė?
Žmonės aktyviai kitose planetose ieško gyvybės. Šiuo metu dėl šio didingo tikslo dirba net kelios programos, tačiau kas nutiks, jei nežemiška gyvybė bus surasta? Kaip į ją reaguosime? Ar pavyks išvengti visuotinės panikos ir agresyvumo?
Naujausias prestižinio Harvardo universiteto mokslininkų komandos atliktas tyrimas liudija, kad gyvybė į Žemę asteroidų galėjo būti atgabenta iš kitos Saulės sistemos. Paskatinimu imtis šio tyrimo tapo tarpžvaigždinis asteroidas Oumuamua, į mūsų Saulės sistemą patekęs spalio mėn. ir sukėlęs astronom...
Stebėjimų duomenys rodo, kad pirmąjį istorijoje tarpžvaigdinį asteroidą Oumuamua gali dengti sluoksnis, kuriame daug tokių organinių medžiagų, kaip tolinai, susidarantys dėl kosminių ir galaktinių spindulių poveikio.
Spalio mėnesį mūsų Saulės sistemoje pastebėtas cigaro formos asteroidas, atskriejęs iš tarpžvaigždinės erdvės, neskleidžia jokių nežemiškų signalų, ketvirtadienį sakė mokslininkai, ieškoję nežemiškos technologijos pėdsakų.
Mokslininkai: pastebėtas milžiniškas cigaro formos objektas gali būti nežemiškos gyvybės įrodymas (192)
Prieš porą mėnesių kosmose pastebėtas cigaro formos asteroidas gali būti visai ne asteroidas, o nežemiškos gyvybės kosminis laivas, skelbia mokslininkai.