Nevaisingumo problema paliečia apie 10–15 proc. porų. Paprastai tariant – kas šeštą vaisingo amžiaus porą. Tačiau šiuolaikinė medicina įvairių nevaisingumo sutrikimų atveju geba užtikrinti, kad galimybė pastoti išliktų. Vis dėlto, nevaisingumo sutrikimus tam tikrais atvejais galima koreguoti ne tik ...
ovuliacija
25 straipsnių
Ovuliacija – subrendusios kiaušialąstės (kiaušinėlio) išsilaisvinimas iš kiaušidės po to, kai susiformuoja Grafo folikulas (galutinė folikulo raidos stadija prieš ovuliaciją). Ovuliacija įvyksta maždaug ciklo viduryje, apie 14 dienų (normos ribos 12–16 dienų) iki ateinančių mėnesinių, paprastai tai įvyksta apie 28 moters ciklo dieną. Kai kurios moterys įvykstant ovuliacijai pajunta nestiprų skausmą pilvo apačioje.
Gydytojos turi žinių menstruacinių skausmų kamuojamoms moterims: padėti gali ir natūralios priemonės
Moteris ir merginas tiek ovuliacijos, tiek menstruacijų metu gali varginti skausmai. Vienos šiuos skausmus patiria retsykiais arba beveik niekada, kitos – vargsta nuolat. Pojūčiai ovuliacijos ar menstruacijų metu yra labai panašūs, tačiau kyla dėl skirtingų priežasčių. Kartais skausmas yra organinis...
Šeimos planavimas pasiekęs naują lygį – vaisingumą įmanoma išsaugoti kur kas ilgiau, nei anksčiau. Ekspertai pateikia žinių apie įvairaus amžiaus moterų vaisingumą.
Pilvo spazmai, prasta nuotaika, noras prisišlamšti nesveiko maisto? Daugelis moterų menstruacijų ciklo metu jaučia nemalonius simptomus. Jei tai galioja ir jums, verta pažiūrėti, ar nepadėtų mitybos korekcijos.
Negalėjimas susilaukti atžalų – skaudinanti patirtis, su kuria susiduria nereta pora. Priežastys – pačios įvairiausios: vienoms išspręsti užtenka tik medikamentų, kitos reikalauja kombinuoto gydymo. Vis dėlto, laiku suradus pagalbą ir taikant tinkamą gydymą, iki 90 proc. porų pavyksta susilaukti kūd...
PMS – priešmenstruacinis sindromas arba dažnai šifruojamas kaip „pamiršk mane savaitei“ ar „protingų minčių sindromas“. Pilvo pūtimas, kūno masės didėjimas, galvos skausmai, prakaitavimas, bėrimas, stiprūs nuotaikų svyravimai – sąrašą galime tęsti ilgą, tiesa? Šiuo periodu, mažiausiai ką norime dary...
Priežastys, kodėl moterys patiria orgazmą, mokslininkus domina jau gana seniai. Vyrams orgazmas reikalingas reprodukcijai, moterims – ne. Taigi, kodėl gamta ir moteris apdovanojo sekso malonumais, aiškinasi ekspertai.
Išaugo skubios kontracepcijos naudojimas: ginekologas papasakojo, kokios priemonės patikimiausios (70)
Seksologai pastebi, kad labiausiai seksualiai atsipalaiduojama liepos ir rugpjūčio mėnesiais, o vasarą vaistinėse išauga skubiosios kontracepcijos priemonių pardavimai. Tai – pirmoji pagalba, norint išvengti neplanuoto nėštumo, tačiau ji turėtų būti vartojama tik kraštutiniais atvejais ir išmanant v...
Netrukus bus išbandyta pirmoji vyrams skirtas kontraceptinė priemonė, kurią galima „įtrinti kaip losjoną“. Šis gelis stipriai sumažinantis spermatozoidų kiekį, rašo dailymail.co.uk.
Moksliniai tyrimai, susiję su vyrų kontracepcija, vis dar sritis, kurioje fiksuojama nemažai nesėkmių. Tačiau keli tyrimai teikia vilčių, skelbia „Technology Review“.
Vasaros laikotarpis – neplanuotų nėštumų laikas. Jų suaktyvėjimą pastebi ir specialistai. Pasak Kauno „Kardiolitos“ klinikų gydytojos ginekologės Didonos Vilkinienės, pusė neplanuotų nėštumų atvejų Lietuvoje baigiasi abortu.
Šiais technologijų ir medicinos mokslo pažangos laikais vaistinėse galima rasti tokių tablečių, kurios palyginti ne taip seniai būtų atrodžiusios kaip stebuklas.
Plušate iš peties ryte, dieną ir naktį, bet jūsų vis dar neaplanko gandrai? Pamatę kūdikį tiesiog tirpstate, nebenorite laukti, norite tuoj pat džiaugtis šeima? Nors didžiausia atsakomybė šiuo atveju tenka motinai gamtai, vis dėlto egzistuoja patarimai, ką daryti ir ko – ne, skirti tiems, kurie jau ...
Yra vienas labai garsus hormoninis vaistas nuo nevaisingumo, padėjęs į šį pasaulį ateiti milijonams kūdikių, tačiau mažai kas žino jo atsiradimo ir sudėties istoriją, skelbia gz.com.
Mūsų organizme nuolat vyksta pokyčiai, kurie priklauso nuo mūsų kasdienių įpročių, nuo to, ką valgome ar netgi nuo ciklo laiko. Tačiau dauguma moterų retai teatkreipia dėmesį į tai, kas vyksta jų kūne ovuliacijos metu, nors kai kurie pokyčiai gali nustebinti arba pasirodyti labai keisti.
Mums nuolat kartojama, kad nespręstume apie žmogų pagal jo išvaizdą. Tačiau iš tiesų žmogaus fiziniai duomenys gali daug ką atskleisti apie žmogų: nuo tai, ar jis yra patikimas, iki to, ar jis yra ekstravertas. Be to, išoriniai požymiai gali daug ką pasakyti apie tikimybę susirgti viena ar kita liga...
Žmogaus kūnas yra didelis, prakaituotas, skysčių pripildytas mechanizmas, koordinuotai judantis, tiksliai maišantis chemikalus ir kuriantis įvairiausius dalykus nuo atsiminimų iki gleivių.
„50 pilkų atspalvių gerbėjos“ tikriausiai atsimena sekso seną su tamponu. O kaip yra realiame gyvenime? Daugeliui neduoda ramybės klausimas, ar galimas seksas per menstruacijas, ar tai saugu, ar bent jau abiems patiks?
„O galėjau gimti vyru“, – kas mėnesį tyliai skundžiasi dažna moteris. 3 iš 4 tam turi rimtą priežastį – stiprius menstruacijų skausmus, kurie net kelioms dienoms sutrikdo įprastą gyvenimą, verčia likti lovoje ir gerti vaistus.
Vienos moterys karštligiškai stengiasi pastoti, kitos, atvirkščiai, nori apsisaugoti nuo nepageidajamo nėštumo. Ką verta ir vienoms, ir kitoms žinoti?