Mažesnioji Ispanijos valdančiosios koalicijos partnerė „Podemos“ sekmadienį oficialiai naująja pirmininke išsirinko Ionę Belarrą. Taigi, dabar kraštutinių kairiųjų pažiūrų partijai vadovaus dvi moterys, kiek anksčiau pasitraukus partijos įkūrėjui Pablo Iglesiasui.
Pablo Iglesias
23 straipsnių
Ispanijos vyriausybė analizuoja galimybę sutrumpinti darbo valandas bei įvesti trumpesnę keturių dienų darbo savaitę.
Siekdama padėti žmonėms atlaikyti ekonominį koronaviruso pandemijos poveikį, Ispanijos kairiųjų vyriausybė uždraudė iškeldinti gyventojus iš nuomojamo būsto, o komunalinių paslaugų bendrovėms uždraudė dėl neapmokėtų sąskaitų atjungti elektros ir vandens tiekimą.
Ispanijos lygių galimybių ministrei Irene Montero diagnozuotas koronavirusas; ji izoliuota kartu su savo partneriu, vicepremjeru ir kraštutinių kairiųjų partijos „Mes galime“ („Podemos“) lyderiu Pablo Iglesias, ketvirtadienį pranešė vyriausybė.
„Šmėkla klaidžioja po Europą – komunizmo šmėkla“ – beveik prieš porą šimtmečių parašė Marksas su Engelsu. Toji šmėkla per tą laiką atsirado, sustiprėjo, sukėlė karus ir destrukciją, ir galų gale nusibaigė. Deja deja, ne visai. Dabar dar vis klaidžioja, tik ne pati šmėkla, o šmėklos šmėkla. Kairuoliš...
Ispanijos parlamentas antradienį itin menka balsų persvara patvirtino socialistą premjerą Pedro Sanchezą naujai kadencijai, užbaigdamas ketvirtojoje pagal dydį euro zonos ekonomikoje beveik metus trukusią politinę aklavietę.
Ispanijos premjero Pedro Sanchezo socialistai pirmauja sekmadienį vykusiuose pakartotiniuose parlamento rinkimuose, bet jų pozicijos susilpnėjo, o šie rezultatai pranašauja, kad jau ne vienus metus besitęsiantis politinis sąmyšis dar nesibaigs.
Ispanijos partijos „Mes galime“ (Podemos) lyderis Pablo Iglesias (Pablas Iglesijas) sekmadienį sakė, jog paliks praeičiai visus priekaištus ir išties pagalbos ranką valdantiesiems socialistams, kad būtų suformuota stabili kairės vyriausybė.
Ispanijoje lapkritį bus rengiami dar vieni – jau ketvirti per pastaruosius ketverius metus – visuotiniai rinkimai, premjerui Pedro Sanchezui nepavykus užsitikrinti pakankamos kitų partijų paramos.
Ispanijos karalius Felipe VI pirmadienį pradėjo susitikimus su parlamento lyderiais, paskutinę minutę bandydamas pasiekti, kad būtų suformuota vyriausybė ir užkirstas kelias ketvirtiems per ketverius metus rinkimams.
Ispanijos laikinasis premjeras, pirmadienį pirmą kartą kreipdamasis į šalies parlamentą jo paramos vyriausybės formavimui, pripažino, kad jam vis dar trūksta balsų.
Ispanijos kultūros ir sporto ministras Maximas Huerta trečiadienį atsistatydino, išaiškėjus, kad pernai jam buvo skirta bauda už mokestinį sukčiavimą.
Ispanijos karalius Felipe VI antradienį švenčia savo 50-ąjį gimtadienį, karališkiesiems rūmams per Katalonijos krizę siekiant sutelkti visuomenės paramą monarchijai.
„Europos žemyne daug politinių partijų yra prorusiškos, kai kurios pasisako už ekonominio bendradarbiavimo su Rusija sustiprinimą, kitos tiesiog žavisi Vladimiru Putinu“, – rašo Valerie Decamp interneto portale slate.fr.
Prieš taupymo politiką pasisakanti Ispanijos ultrakairioji partija „ Podemos“ trečiadienį sustabdė derybas su socialistais dėl vyriausybės formavimo po aiškaus nugalėtojo neiškėlusių gruodžio mėnesio rinkimų.
Prieš taupymo politiką nusistačiusios Ispanijos ultrakairiosios partijos „Podemos“ lyderis Pablo Iglesias penktadienį pasiūlė socialistams drauge formuoti vyriausybę.
Iš ekonomikos krizės dar neišbridusi Ispanija sekmadienį vyksiančiuose visuotiniuose rinkimuose tikriausiai balsuos už permainas – apklausos rodo, kad dvi reformas žadančios naujos partijos pateks į parlamentą.
Graikijoje sekmadienį prasidėjo visuotiniai rinkimai, kuriuose radikali kairioji partija „Syriza“ sieks įveikti beveik vienodas galimybes laimėti turinčią konservatyvią politinė jėgą „Naujoji demokratija“, kad galėtų grįžti prie valdžios vairo su nauju mandatu imtis sunkių ekonomikos reformų.
Graikijos piliečiai sekmadienį per istorinį referendumą atmetė griežto taupymo priemones, kurių iš šalies reikalauja ES ir TVF kreditoriai, rodo oficialūs duomenys, gauti apdorojus daugiau nei 85 proc. rinkimų apylinkių balsalapių.
Ispanai, vietos rinkimuose balsavę už sparčiai iškilusias naujas politines jėgas, žadančias kovoti su korupcija ir ekonomikos nuosmukiu, privers savo šalies politikus išmokti formuoti koalicijas, sako analitikai.