Naujausias Estijoje atliktas pirkimo elgsenos tyrimas parodė, kad dviem trečdaliams vartotojų priimant spendimą pirkti lemiamu faktoriumi tampa nuolaidos pasiūlymas (57 proc.) ir mažesnė kaina (38 proc.). Ir tik po to dėmesys skiriamas konkretaus produkto sudėčiai, skoniui ir prekės ženklo patikimum...
Pagaminta Lietuvoje
45 straipsnių
„Laisvė brangiai kainuoja“, – paklausti apie sunkumus, su kuriais susiduria kurdami šeimos verslą, viens kitam antrina Vilnių į Kuktiškes iškeitę Vaida Paulė ir Gvidas Paulius.
Devyni kilometrai nuo Panevėžio. Žvyrkelis. Smėlio karjerai ir daubose tekšantys vandens telkiniai, kuriuos supa nuo paukščių giesmių aidintys krūmynai. Ir staiga prieš akis išnyra moderniausi statiniai, gražiai tvarkoma teritorija ir mašinų, liudijančių, kad čia vyksta aktyvus gyvenimas, gausa.
Batsiuvys ir pameistrė. Taip būtų galima pavadinti ranka rankon tris dešimtmečius triūsiančią Dalę ir profesionalų batsiuvį Gediminą Stasį Paplauskus. Seniai teko sutikti tokią linksmą porą, išgirsti tiek daug juoko, kuris netilo viso pokalbio metu. Betrūko tik dainų, kurios šie žmonės ir kartu, ir ...
Galima sakyti, kad Kazio Domarko verslas prasidėjo jam pačiam netikėtai. Griuvus Berlyno sienai Rytų Vokietijoje užsidarė daug gamyklų, tarp jų ir toji, kuri gamino virves. Vienas Kazio prietelius pasiūlė įsigyti tos gamyklos įrangą.
Vilniaus pašonėje, kiek tolėliau Pilaitės šiemet įkurtuves atšventė unikalią produkciją gaminantis fabrikas. Čia gimsta žaibišku greičiu rinkoje populiarėjanti augalinės kilmės veganiška ir vegetariška produkcija – rūkytos ir virtos dešros, dešrelės bei mėsainiai.
Nepaisant to, kad Kaune veikia nemažas gamybinis cechas, yra sukurta 80 darbo vietų Lietuvoje, o gamybinė įmonė yra pajėgi pagaminti daugiau nei 25 tūkst. gaminių per mėnesį, „Atella“ prekės ženklo atstovai tikina, kad jie savo veiklą priskirtų prie smulkaus ir vidutinio verslo kategorijos.
151. Tiek metų jau skaičiuoja jokiam vaistinių tinklui nepriklausantis „Valerijonas“ Šiauliuose. Tiesa, kad pavyktų išsilaikyti vienos seniausių Lietuvoje vaistinių akcininkams teko prisigalvoti papildomos veiklos.
Dotnuvoje verslą kuriančios šeimos produkcija stebina klientus: iš pradžių siūlė vežti astronautams (31)
Turbūt išgirdus apie šios šeimos verslą – funkcionalaus maisto gamybą ir pardavimus – ne vienas susimąstome, kas tai yra, kaip vartojamas, kam jis reikalingas?
„Ponas meškis“ kol kas dar netapo gabios ir kūrybingos vilnietės Rūtos Kniežaitės pragyvenimo šaltiniu, bet svajonės pradėti rankų darbo vaikiškų žaisliukų verslą jau yra.
Klaipėdos rajone verslą kuriantys Agnė ir Raimondas: daugelis konditerių desertus kepa, o mes priešingai (41)
Klaipėdos priemiestyje, Slengiuose, kur intensyviai auga gyvenvietė, noriai būstą įsigyja naujakuriai, plečiasi parduotuvių tinklas, statoma bažnyčia, unikalių desertų verslą kuria Agnės ir Raimondo Zabielų šeima.
Klaipėdiečių trijulė gamina išskirtinį produktą: su juo ruošiasi kelti bures ir į užsienio rinkas (39)
Kol Lietuvą alina seniai matyti karščiai, o vėjas nurimęs, klaipėdiečiai aitvaravimo (kaitavimo) entuziastai Tadas Rudnickas, Rita Girdvainytė ir Karolis Rimkus palinkę prie savo jau kelerius metus puoselėjamo projekto. Jaunatviška trijulė gamina kaitavimo ir vendenlenčių sportui skirtas lentas.
Jaunasis verslininkas Tadas iš Lukšių apie verslo pradžią: buvo daug žmonių, sukinėjančių pirštą prie smilkinio (25)
„Gera verslo idėja visada atras tikrąjį savo klientą“, – sako išskirtinę verslo nišą – vienetinių šlepečių gamybą ir siuvinėjimą – atradęs Tadas Bybartas iš Lukšių miestelio (Šakių raj). Verslo idėja išsivystė iš poreikio pasigaminti sau, vėliau draugams, pažįstamiems. Jauną vyrą imtis šlepečių siuv...
Vaikas, kad ir kiek pavargęs, šiukštu neprisipažįsta, kad visas pasaulio bėdas išspręstų miegelis. O juk eiti pokaituko, nesmagu, nes „dideliais“ save laikantys žmonės dieną nemiega.
Norint tapti verslininku galima perskaityti šimtus knygų apie verslumą ir prisiklausyti daugybės sėkmės istorijų, bet ar pasiseks pagauti laimingą žvaigždę, pavyks suprasti tik pačiam įkišus kojas į verslininko batus. Būtent tokį kelią pasirinko ir du entuziastingi lietuviai – Liudas Karalius ir Edu...
Istorija apie Lentvario garažo vaikinus, kurie su specifiniu gaminiu tampa europiniais lyderiais (4)
Jie jau net nesiginčija, kai juos pavadina broliais. Ir tam tikra prasme jais jaučiasi, nes 15 metų ranka rankon, koja kojon daromas verslas juos taip suartino, kad tiek darbe, tiek laisvalaikiu jie beveik neišskiriami.
„7 Ievos namai“, kitaip 7IN įkūrėjai Ieva ir Valdas Jonaičiai turi kažkokio vidinio užtaiso, kuris jų klausantis sprogdina lyg bomba. Biesai žino, gal galima iš jų parduodamų žolelių ar prieskonių tai kildinti, o gal iš paprasčiausios gyvenimiškos patirties, kuri ne visada juos glostė.
Vilniečio Nemuno Pakalnio rankomis gamintų bumerangų galima išvysti ne vieno verslininko kabinete. Dažniausiai pas juos šie skrajūnai patenka kaip verslo dovanos. Vieną tokį neseniai teko matyti vieno didžiausių šalies darbdavių kabinete. Įrėmintas ir garbingoje vietoje pakabintas indėniškais motyva...
Nesąmonė. Neįmanoma. Taip negali būti, nes taip nebūna niekada. Tokių ir panašių pasakymų daugelis esame girdėję nuo vaikystės: kai planavome kažką, ko dar nedarė kiti, svajojome, kūrėme. O paskui paklusę „proto balsui“ išsižadėjome tų keistų idėjų. Tiesa, ne visi.
Jaunasis ūkininkas iš Rokiškio rajono į savo ūkį žvelgia kitaip: Lietuvoje mūsų produkcija, atrodytų, nepageidautina (136)
Visuomenėje, kuomet šeimos vertybių praktiškai nebelieka, siekiama laisvės ir modernumo, netgi šeimose, žmonės, puoselėjantys tradicijas – tarytum retenybė. O štai Rokiškio raj. Kalvių kaime gyvenančiam ūkininkui Modestui Vanagui – tradicijos, pagalba šeimai ir jos verslo perėmimas – yra didžiulė ve...