Rusijos raketa antradienį ryte į Žemės orbitą pakels du privačių Irano bendrovių sukonstruotus palydovus, pranešė Irano ambasada Maskvoje, pasveikindama glaudų Maskvos ir Teherano bendradarbiavimą kosmoso srityje.
palydovai
58 straipsnių
Savo eksklavą Kaliningradą, kuris ribojasi su Lenkija ir Lietuva, Rusija naudojo kaip vieną iš bazių Europos Sąjungos (ES) palydovų sistemoms trikdyti, teigia ryšių technologijas prižiūrinti Jungtinių Tautų agentūra.
Birželio 24 d. Ukrainos ginkluotosios pajėgos atakavo Kryme stovintį Kosminių ryšių centrą. Tai ne pirmas kartas, kai ukrainiečiai bando sunaikinti šį objektą. „Forbes“ paanalizavo, kodėl jis toks svarbus.
Praėjusių metų spalio 31 dieną hučių teroristinė grupuotė iš Jemeno paleido balistinę raketą Izraelio link. Šios šalies priešraketinės gynybos sistema Hetz („Strėlė“) raketą identifikavo ir paleido savo raketą. Abu objektai susidūrė ir susprogo virš Žemės atmosferos.
Mokslininkai mano turintys įrodymų, jog pastebėjo greičiausiai judėjusį ledyno įtrūkimą, kurį kada nors pavyko užfiksuoti. 10,5 km ilgio plyšys Antarktidos ledo dangoje susiformavo neįtikėtinu 35 m/s, arba maždaug 128,7 km/h, greičiu.
Rimta grėsmė nacionaliniam saugumui. Taip vienas įtakingas JAV Kongreso narys apibūdino informaciją ir iškart paprašė ją išslaptinti – esą amerikiečiai ir jų sąjungininkai turėtų tai tinkamai įvertinti. Žiniasklaida ir ekspertai greitai suuodė, kad kalbama apie naujus Rusijos pajėgumus kosmose. Kaip...
Ištyrė, kas po Saulės plazmos pliūpsno į Žemę vyksta atmosferoje: po beveik 50 metų – naujos išvados
Kai iš Saulės išsiveržia plazmos pliūpsnis ar tiesiog sustiprėja vėjas, Žemėje gali kilti geomagnetinė audra. Padidėjęs plazmos srautas, susidūręs su Žemės magnetosfera, ją visaip sujaukia, kai kurios dalelės pasiekia atmosferą, sustiprėja pašvaistės, pakinta jonosferos savybė.
Įvairiose šalyse į kosmosą paleidžiama vis daugiau raketų ir palydovų, todėl vis labiau tikėtini susidūrimai. Šią tendenciją ES mokslinių tyrimų projektai siekia pažaboti.
Rusijos samdinių grupuotė „Wagner“ 2022 m. pasirašė sutartį su Kinijos įmone dėl dviejų palydovų įsigijimo ir jų vaizdų naudojimo žvalgybos tikslais per Rusijos invaziją į Ukrainą, sakoma naujienų agentūrai AFP pateiktame dokumente.
Socialiniuose tinkluose plinta įrašai, kuriuose tikinama, kad bendrovės „Starlink“ palydovai skirti orų modifikacijai stiprinti.
Šių metų sausio mėnesį pasirodė žinia, kad mokslininkai, naudodamiesi pavyzdinio Europos palydovų tinklo „Copernicus“ nuotraukomis, Antarktidoje aptiko naują pingvinų koloniją. Atsitiktinai tą patį mėnesį prasidėjo iniciatyva, kurios metu ta pati Žemės stebėjimo sistema bus naudojama kitiems tikslam...
2013 metais per Kalėdas iš Plesecko kosmodromo aikštelės Šiaurinėje Rusijoje pakilo palyginti nedidelė raketa „Rokot“. Misijos metu buvo paleisti trys nedideli kariniai ryšių palydovai, tačiau stebėtojai pamatė ir paslaptingą ketvirtą objektą, kuris buvo taip pat paleistas į orbitą. Jo paskirtis tai...
Rusija išsakė keletą provokuojančių teiginių apie Vakarų komercinius palydovus, kurie šiais metais Ukrainai teikė vertingą informaciją, ir užsiminė, kad jie yra „tinkami karo taikiniai“, rašo arstechnica.com.
Nuo palydovų liekanų iki nubyrėjusių kosminių laivų dažų. Žmonija sugebėjo į kosmosą paleisti daugiau atliekų nei astronautų. Šimtai tūkstančių įvairaus dydžio šiukšlių ne tik signalizuoja apie pavojingą žmonių rūšį, bet ir sukelia didelę grėsmę kosmoso tyrinėjimams. Pasaulyje jau sukurta sprendimų ...
Daugumą mūsų stebimų sąveikų galima aprašyti Niutono dėsniais ir tai daugeliu atvejų bus labai praktiška aproksimacija. Kodėl aproksimacija? Nes dabar žinome, kad nors Visatoje dėsniai veikia visur vienodai, Niutono mechanika šiuos dėsnius aprašo gerai tik esant mažiems greičiams.
Lietuviškoje kosmoso technologijų įmonėje sistemų inžiniere dirbanti Rolanda Blinovaitė pati asmeniškai prisidėjo prie kelių Lietuvoje kurtų palydovų, kurie šiuo metu sėkmingai skrieja kosmose ir atlieka daiktų interneto ar Žemės tyrimo misijas.
Mažųjų palydovų veikimą tobulinanti įmonė: be paramos būtų buvę sunku pasiekti tai, ką turime šiandien (1)
Mažųjų palydovų pozicionavimo sistemos kūrėjai pasakoja, kad kai prieš kelerius metus pradėjo vystyti savo idėją, įsilieti į gana konservatyvią ir tik laiko patikrintus sprendimus naudojančią kosmoso pramonę nebuvo paprasta. Tačiau jie sako, kad šiandien mažųjų palydovų panaudojimo galimybės plečias...
Palydovų darytose nuotraukose iš kosmoso – perspėjimo signalas: prie didžiausių jūrų uostų užfiksuoti pavojingi procesai atmosferoje (41)
Palydovų užfiksuoti duomenys apie taršą azoto dioksidu prie didžiausių JAV uostų rodo – suintensyvėjęs laivų eismas ir didelis uostuose stovinčių krovininių laivų kiekis veikiausiai turi įtakos oro kokybei.
Kosminiai palydovai užfiksavo anomalius procesus vandenynų paviršiuje: mokslininkai iki šiol tokių vaizdų neregėjo (29)
Mokslininkai jau puikiai žino, kad vandenynai sparčiai šyla, o jūros lygis kyla. Tačiau tai dar ne viskas. Dabar, pasitelkę palydovų stebėjimo informaciją, mokslininkai turi tris dešimtmečius apimančius duomenis apie tai, kaip, laikui bėgant, taip pat kinta ir jūrų paviršiaus srovių greitis.
Už 370 šviesmečių nuo Žemės – pirmas toks atradimas kosmose: jau žinoma, kaip formuojasi palydovai (32)
Planetos formuojasi protoplanetiniuose dulkių ir dujų diskuose, kurie supa jaunas žvaigždes. Bent kai kurie didžiųjų planetų palydovai formuojasi analogiškai – diskuose, kurie supa jaunas planetas. Neabejojama, kad taip susiformavo bent jau didieji Jupiterio ir Saturno palydovai, galimai ir Urano be...