Keliolika valstybių ir vyriausybių vadovų, įskaitant Jordanijos, Azerbaidžano, Kenijos ir Čekijos lyderius, naudojosi lengvatinio apmokestinimo zonomis, kad nuslėptų šimtų milijonų dolerių turtą, rodo platus naujas tyrimas, paskelbtas Tarptautinio tiriamosios žurnalistikos konsorciumo (ICIJ).
Panamos popieriai
17 straipsnių
Maltos ministras pirmininkas Josephas Muscatas trečiadienį pranešė, kad jo administracijos vadovas atsistatydino vykstant tyrimui dėl žurnalistės Daphne Caruanos Galizios nužudymo.
Europos Sąjunga antradienį papildė savo „mokesčių rojų“ juodąjį sąrašą 10 šalių, įtraukdama Jungtinius Arabų Emyratus (JAE) ir Bermudus, nepaisant tokių įtakingų valstybių narių, kaip Italija, prieštaravimų.
Vokietijos prokurorai dėl įtarimų pinigų plovimu, kurie yra susiję su faktais, nustatytais iš 2016 metais nutekintų vadinamųjų Panamos popierių, ketvirtadienį atliko kratas keliuose „Deutsche Bank“ Frankfurto biuruose.
JAV prekybos sekretorius Wilburas Rossas beveik visus praėjusius metus turėjo turto, dėl kurio iškilo interesų konfliktas, tačiau užuot iškart atsikratęs šio turto, jis perdavė jo nuosavybės teises šeimos patikos fondui, pirmadienį pranešė žurnalas „Forbes“.
Nemažai Jungtinės Karalystės užjūrio teritorijų vis dar laikomos nepatikimomis partnerėmis tarptautinėse politinėse organizacijose, o nuo šalies biudžeto sugeba nuslėpti didžiules sumas pinigų, kurie galėtų padėti išspręsti opiausias valstybės problemas.
Europos Sąjunga antradienį pranešė iš savo „juodojo“ mokesčių rojų sąrašo pašalinusi tris šalis bei tiek pat į jį įtraukusi.
Europos Sąjunga per kitą savaitę įvyksianti finansų ministrų susitikimą iš savo „juodojo“ mokesčių rojų sąrašo pašalins Panamą, Pietų Korėją ir dar šešias šalis, antradienį pranešė vienas ES pareigūnas, nepanorėjęs atskleisti savo tapatybės.
Europos Parlamento pirmininkas Antonio Tajani antradienį pareikalavo, kad būtų atliktas tarptautinis tyrimas dėl automobilio sprogdinimo, per kurį žuvo Maltos žurnalistė ir kovos su korupcija aktyvistė Daphne Caruana Galizia.
Subyrėjus Islandijos koalicinei vyriausybei, šalies premjeras Bjarni Benediktssonas penktadienį paskelbė, kad bus šaukiami jau antri per mažiau nei metus pirmalaikiai rinkimai.
Pakistano Aukščiausiasis Teismas penktadienį pripažino ministrą pirmininką Nawazą Sharifą neturinčiu teisės eiti pareigų dėl seniai reiškiamų kaltinimų korupcija, o dėl šio sprendimo jis bus priverstas palikti postą.
Islandija sekmadienį pradėjo ruoštis sunkioms deryboms dėl naujos vyriausybės, kai antisisteminė Piratų partija ir jos sąjungininkai sustiprino savo pozicijas iki šiol valdžiusių centro dešiniųjų atžvilgiu per pirmalaikius rinkimus, paskelbtus įsiplieskus „Panamos popierių“ skandalui.
Tinklalapis „WikiLeaks“ antradienį švenčia dešimtąjį gimtadienį, išdidžiai vadindamas save nutekintą konfidencialią informaciją viešinančių interneto platformų pradininku.
Didžiosios Britanijos valdžia trečiadienį paskelbė, kad ketina imtis priemonių prieš buhalterius, finansų planuotojus ir patarėjus, kurie padeda išvengti mokesčių. Jiems grėstų nemenkos baudos.
Anoniminis šaltinis, susijęs vadinamaisiais Panamos popieriais, penktadienį pateikė emocingą paaiškinimą, kodėl nutekino tą milžinišką dokumentų paketą, argumentuodamas, kad turtingiausiųjų korupcija žlugdo kapitalizmą ir gali įžiebti revoliuciją.
Beveik prieš dešimtmetį prasidėję pasauliniai ekonominių korupcinių schemų atskleidimai, įtakingų veikėjų atleidimai ir visa krūva jau įsibėgėjusių ikiteisminių tyrimų tęsiasi iki šiol – skandalų ištroškusią visuomenę be „WikiLeaks“ pastaruoju metu patenkina Tarptautinis žurnalistų tyrėjų konsorcium...
Panama ir Jungtinės Valstijos trečiadienį pasirašė dvišalį susitarimą dėl dalijimosi informacija apie bankų sąskaitas. Panamos finansų ministras tokį susitarimą pavadino įrodymu, kad šalis bendradarbiauja kovojant su mokesčių vengimu.