Japonijos pietinėje Okinavos saloje didelis gaisras ketvirtadienį ryte nuniokojo istorinę pilį ir sunaikino didelę dalį šio komplekso, įtraukto į Pasaulio paveldo sąrašą, pranešė vietos tarnybos.
Pasaulio paveldo sąrašas
20 straipsnių
Penki nauji elementai lapkričio 30 ir gruodžio 1 d. įtraukti į UNESCO žmonijos nematerialaus kultūrinio paveldo sąrašą. Senovinė Pietų Korėjos moterų nardytojų profesija, kurios atstovės gyvenimui užsidirba iš jūros dugno traukdamos moliuskus ir kitokius delikatesus, šiuo metu yra nykstanti. Jūros m...
Pasaulyje gausu vietų, kurias aplankyti skuba būriai turistų. Vienos jų - gamtos stebuklai, kitos žmogaus rankų darbas. Dalis šių vietų tai šimtmečius, o gal net ir tūkstantmečius skaičiuojantys senųjų civilizacijų paminklai.
Kerkuanas buvo punų miestas, kuris šiandien geografiškai išsidėstęs šiaurės rytų Tuniso teritorijoje, prie Bono kyšulio.
Bvindžio neįžengiamojo miško nacionalinis parkas (angl. Bwindi Impenetrable National Park) – saugoma gamtos teritorija pietvakarių Ugandoje, Kongo Demokratinės Respublikos ir Ruandos pasienyje. Įkurtas 1991 m. ir apima 331 kvadratinių kilometrų plotą.
Tenerė – dykuma Sacharoje. Šis kraštas dėl ypatingo gyvybės stygiaus vadinamas dykuma dykumoje - jis taip toli nuo jūros, kaip tik įmanoma. O tai įmanoma tik Sacharoje.
Gioremės slėnis – žemės erozijos suformuotas landšaftas Turkijoje, centrinėje Anatolijoje tarp Urgupo, Avanoso ir Nevšehiro miestų. Šioje istoriniės Kapadokijos vietovės dalyje yra daugybė olose išskaptuotų bažnyčių ir vienuolynų, kurie atspindi Bizantijos laikų meną ir anachoretų gyvenimo būdą.
„Ne miestas, o labirintas“ - taip šį žavų Laisvės salos kampelį apibūdina čia užklydę keliautojai. Tačiau tai verčiau komplimentas, o ne priekaištas. Ir ši savybė - tik viena iš daugelio, pabrėžiančių šios išskirtinės gyvenvietės unikalumą.
Bataljos vienuolynas (portug. Mosteiro da Batalha) − dominikonų vienuolynas Portugalijoje, Batalijoje.
Kunja Urgenčas – šiaurės rytų Turkmėnijos miestas esantis šiek tiek į pietus nuo sienos su Uzbekistanu. Maždaug 30 000 gyventojų subūręs miestas garsėja jo teritorijoje bei apylinkėse esančiomis archeologinėmis vietovėmis.
Gelačio vienuolynas – vienuolynas, esantis vakarų Gruzijoje, Imeretijos regione, netoli Kutaisio miesto, pradėtas statyti dar 1106 metais - valdant karaliui Dovydui IV.
Vatų jūra − per jūros potvynius apsemiami pajūrio žemumų ruožai esantys prie Vokietijos, Nyderlandų ir Danijos krantų. Formaliai šios vietovės yra Šiaurės jūros dalis.
Šv. Jeronimo vienuolynas (portug. Mosteiro dos Jerónimos) − įspūdingo grožio vienuolynas Lisabonoje, kurio architektūroje susipynę gotikos ir renesanso stiliai.
Rerusas – miestas Norvegijoje, Pietų Triondelago apskrityje, Glomos aukštupio slėnyje, į pietryčius nuo Trondheimo. Sidabro ir vario kasyklos čia atsidarė dar XVII amžiuje.
Heraklio bokštas (Torre de Hércules) – senovinis, dar Romos laikais pastatytas švyturys, stovintis nedideliame pusiasalyje, netoli La Korunjos miesto, Galisijos regione, šiaurės vakarų Ispanijoje.
Dagestane, prie pat Kaspijos jūros kranto esantis Derbentas gali didžiuotis turtinga istorija ir sunkiai suvokiama kultūrinių paminklų gausa. Vis dėlto, po Tarybų Sąjungos griūties ši vieta tapo itin neramiu kampeliu, kadangi miestas įsikūręs kovingojo Kaukazo regiono pašonėje.
Kinijos Sičuano provincijos šiaurės vakaruose esantis Huanglongas - vieta, užburianti savo spalvingumu, kraštovaizdžio vaizdingumu ir reta augalija bei įmantriais geologiniais dariniais.
Las Médulas – gamtos paminklas šiaurės vakarų Ispanijoje, Leono provincijoje, netoli Ponferados miesto. Tai kraštovaizdis, suformuotas Romos imperijos laikais čia egzistavusios aukso kasyklos.
Beginažas (prancūziškai vadinamas Béguinage) − tai moterų beginių, skyrusių savo gyvenimą Dievui, bet nepasitraukusių nuo pasaulietinių reikalų, XIII a. įkurta gyvenvietė, tenkinusi jų dvasinius ir materialinius poreikius.
Dziudžaigou slėnis - gamtos rezervatas ir nacionalinis parkas Sičuano provincijoje, Pietų Kinijoje.