Lietuvoje susiklostė paradoksali situacija – gyventojai moka didžiausias palūkanas už būsto paskolas visoje euro zonoje, bankų pelnai buvo rekordiniai ir šiemet gali dar labiau augti, o palūkanos už indėlius yra nykstamai mažos. Tai nulėmė ir godumas, ir netinkami eurobiurokratų sprendimai, DELFI TV...
Paulas Krugmanas
44 straipsnių
Nobelio premijos laureatas žino konkrečią datą, kada Amerika pradėjo pralaiminėti karą su koronavirusu (44)
„Trumpo noras iškeisti mirtis į darbo vietas ir politinę naudą atsigręžė prieš jį patį“, – „The New York Times“ vedamajame straipsnyje teigia Nobelio premiją laimėjęs ekonomistas Paulas Krugmanas.
Pasaulio seniausias centrinis bankas šį mėnesį tapo ir pačiu svarbiausiu, pats pirmasis nutraukęs neigiamų palūkanų normų tendenciją.
Šiandien savo profesijoje esu eretikas. Nes netikiu rinkos evangelistų skleidžiama pasaulėžiūra. Ir galiu argumentuotai parodyti šiandien populiarios neoliberalios ekonominės doktrinos, apskritai visokiausių kitokių libertarų ir liberalų mintijimo klaidas.
2014 metais, kai Briuselio reguliavimo institucijos susidomėjo, kodėl „Apple Inc.“ Airijoje moka tokius mažus mokesčius, į Dublino pusę stojo netikėta figūra. Grupės „U2“ vokalistas Bono, pats neblogai susipažinęs su patraukliomis ofšorinėmis jurisdikcijomis, tvirtino, kad daugiatautis modelis pirmą...
Kai Vokietija nusičiaudi, Europa suserga, o kai nusičiaudi Jungtinės Valstijos, suserga visas pasaulis. Recesijos nuojautos didžiosiose ekonomikose turės įtakos ir Lietuvos gyventojams. Norint išvengti neigiamų pasekmių, reiktų elgtis kaip ir bet kuriuo kitu metu, t.y. laikytis pagrindinių asmeninių...
Galimybė, kad pasaulio ekonomika jau šiemet susidurs su recesija, yra ganėtinai nemenka, teigia Nobelio ekonomikos premijos laureatas Paulas Krugmanas.
Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ išleido Nobelio premijos laureatų ekonomistų George A. Akerlofo ir Robertas J. Shillerio knygą „Kvailių žvejonė. Manipuliacijų ir apgaulių ekonomika“. Knygoje tiriama manipuliacijų ir apgaulių svarba ir paaiškinamas paradoksas: kodėl šiais laikais, kai g...
Lygiai prieš metus, sausio 20-ąją, Donaldas Trumpas tapo Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentu.
1995 metais Taivane pradėjusi veikti Nacionalinė sveikatos draudimo sistema laikoma viena sėkmingiausių pasaulyje. Vis dėlto, šalies Sveikatos ir gerovės ministras Lee Po-changas pripažįsta: ateityje šalis susidurs su senstančios ir ilgiau gyvenančios visuomenės iššūkiais.
Naujasis Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas paveldėjo stiprią ir gyvybingą ekonomiką ir net pačios kvailiausios jo idėjos greičiausiai jos nesužlugdys.
Turime sutarti, kokioje visuomenėje norime gyventi, taip sako Lietuvos ekonomistas, makroekonominės politikos ir viešosios ekonomikos ekspertas, socialinių mokslų daktaras, profesorius Raimondas Kuodis, kuris, praėjus 26 metams po Nepriklausomybės atkūrimo, teigia, kad diskusijos apie laisvę ir teis...
Praėjus 26 metams po Nepriklausomybės atkūrimo, diskusijos apie laisvę ir teisingumą Lietuvoje vis dar yra embriono stadijoje, teigia ekonomistas Raimondas Kuodis. Jis siūlo bent jau politikams susitarti dėl bazinių sąvokų derantis dėl to, kokioje visuomenėje norime gyventi.
Laisvosios rinkos apologetų aiškinimas, kad reikia koncentruotis į ilgąjį laikotarpį, kada viskas bus gerai, ir nekreipti dėmesio į, pavyzdžiui, ką tik darbo netekusį žmogų, nėra humaniškas ir jį reikia keisti, teigia tarptautinio tinklo „Atlas Network“ prezidentas Alejandro Chafuenas.
Nobelio premiją už nuopelnus ekonomikos srityje pelnęs ekonomistas ir „New York“ straipsnių autorius Paulas Krugmanas reiškė savo nusivylimą JAV prezidentinių rinkimų rezultatais naktį iš lapkričio 8 į 9 d., kai ėmė aiškėti, kad naujuoju JAV prezidentu tapti daugiau šansų turi Donaldas Trumpas.
„Septyneri bado metai“ Europoje gali lengvai tapti dešimtmečiu, sako Rusijos ekonomistas Sergejus Aleksašenko. Jo kolega iš JAV Paulas Krugmanas pritaria ir piktinasi, kad regione dominuojantys vokiečiai taip ir nesuprato, kad jų ekonomikos gelbėjimo planas neveikia.
Po Atlantos Federalinio rezervų banko (FED) vadovo Denniso P. Lockharto pareiškimo, kad didžiausia pasaulio ekonomika grįžo į normalų lygį, kai kurie analitikai tikisi, jog FED savo palūkanų normas pradės kelti jau šį rugsėjį.
JAV ruošiasi provokacijai prieš Rusiją. Galbūt netgi karui, nes jų įsiskolinusi ekonomika palaikoma tik plėšdama kitus. Tokiais svaičiojimais valstybiniame laikraštyje „Rosijskaja Gazeta“ prieš kurį laiką pasidalino ne kas kitas, o Dūmos pirmininkas Sergejus Naryškinas.
Panašu, kad kurį laiką virš Kinijos ekonomikos besikaupę tamsūs debesys pagaliau privertė šalies valdžią imtis veiksmų. Juanio vertė kasdien nustatoma vis mažesnė – jei tai tęsis toliau, taps rimta devalvacija.
Graikija žlunga. Darbo neturi kas ketvirtas, o iš jaunimo – kas antras (prieš gerus metus nedarbo lygis siekė net 28 proc.). Du iš penkių vaikų gyvena skurde. Turtingųjų pajamos, atsižvelgus į infliaciją ir mokesčius, yra lyg 1985-aisiais, o vargingieji gyvena lyg 1980-aisiais. Valstybę apėmusi huma...