Bijai pelių – geriau niekur neskrisk. Tokį perspėjimą derėtų paskelbti kiekvienam, kas šiomis dienomis ruošiasi keliauti per Frankfurtą – vieną didžiausių oro uostų Europoje ir patį didžiausią oro uostą Vokietijoje. Čia vyksta nematyti dalykai: tarp keliautojų kojų ir krepšių bėgioja daugybė mažesni...
pelės
67 straipsnių
Pelės – tai Senojo Pasaulio pelių ir žiurkių pošeimis, turintis bent 519 rūšių. Šis pošeimis didesnis už visas kitas žinduolių šeimas, išskyrūs žiurkėninius, ir visus būrius, išskyrūs šikšnosparnius ir likusius graužikus.
Rudenį pelių daržuose ir butuose tampa labai daug, nes jos ieško maisto ir šiltų vietų žiemos miegui. Kartais graužikų atsikratyti gali būti gana sunku, ypač kai jų yra daug. Patyrę šeimininkai dalijasi paslaptimis, kaip greitai atsikratyti kenkėjų darže ir namuose. Papasakosime, kokie paprasti, bet...
Pietų Korėjos Fundamentaliųjų mokslų instituto (IBS) mokslininkai sukūrė naują būdą valdyti protus, manipuliuodami smegenyse esančiais nanodalelių aktyvuojamais „jungikliais“ išoriniu magnetiniu lauku.
Pelės ir sklype, ir namuose atneša daug žalos, pradedant augalų naikinimu, sodinamosios medžiagos gadinimu ir žemės kasimu, baigiant ligų užkrėtimu maiste. Kaip atsikratyti pelių liaudiškomis priemonėmis namuose ar sode?
Miegamasis daugeliui žmonių yra tapęs saugiu prieglobsčiu ir ramybės kampeliu, kur galima atsipalaiduoti ir pailsėti pasibaigus dienai. Tačiau tai gali greitai pasikeisti, jei jame atsiranda nepageidaujamų svečių, pavyzdžiui, patalinių blakių, rašo express.co.uk.
Atvėsus orams šilumos ieškome ne tik mes, bet ir lauko gyventojai: graužikai, žiurkės, pelės. Juos ypač vilioja netinkamai sandėliuojamos daržovės. Neprašyti įnamiai gali platinti įvairias ligas, kurios pavojingos vyresniems ir gretutinių ligų turintiems žmonėms, pasakojama LNK reportaže.
Rudenį iš sodo ar daržo užauginti vaisiai ir daržovės keliauja į sandėliavimo patalpas. Tačiau kartu su derliumi į jas, ieškodami maisto ir šiltesnio prieglobsčio, braunasi ir užkrečiamųjų ligų sukėlėjų nešiotojai bei platintojai – graužikai. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) primena,...
Ne vieną mėnesį su graužikais savo vonioje kovojusi vilnietė atsidūrė ligoninėje: daugiau niekada nebegyvensiu pirmame aukšte (4)
Nepageidaujamų svečių – graužikų ar kitų kenkėjų anksčiau ar vėliau sulaukia daugelis nuosavų namų savininkų. Tačiau nuo pelių nėra apsaugoti ir daugiabučių gyventojai. Vilnietė Eglė pasakoja, kad su pelėmis savo vonioje kovojo ne vieną mėnesį, teko pabuvoti net ligoninėje, o kai pagaliau suprato, k...
Naujas vaistas padėjo girtoms pelėms greičiau atsigauti: mokslininkai tikisi išgelbėti milijonus gyvybių (2)
Iki šiol vienintelis būdas išsiblaivyti – pralaukti. Tačiau viskas gali pasikeisti: mokslininkai atliko tyrimą, kuris parodė, kad girtoms pelėms suleidus natūraliai paplitusio hormono, jos atsigavo greičiau nei tos, kurioms jo nebuvo suleista, rašo „Science News“.
Jungtinių Amerikos Valstijų mokslininkai teigia, kad priartėjo prie metodo, padėsiančio išgydyti paralyžiuotus žmones, sukūrimo. Neseniai paskelbtame darbe jie aprašė, kaip pelėms suleido „šokančių molekulių“, kad išgydytų paralyžių ir atstatytų audinius po sunkių nugaros smegenų pažeidimų.
Eksperimentą su pelėmis ir magiškais grybais atlikę mokslininkai liko apstulbę: tai regėti buvo nuostabu (42)
Netgi viena psichodeliko dozė sukelia greitą ir ilgalaikį rezultatą, praneša Jeilio universiteto mokslininkai. Jau daug metų tiriamos psilocibino, aptinkamo haliucinogeniniuose grybuose, galimybės gydyti depresiją, tačiau mokslininkai ligšiol nežino visų pagerėjimą sukeliančių mechanizmų.
Jei sodyboje atsirado pelių, vargu ar jos panorės pačios išeiti. Vadinasi, šeimininkams teks kažkokiomis priemonėmis spręsti šią problemą.
Stora minkšto sniego danga graužikams sukuria labai patogų gyvenimą. Tačiau šiuo patogumu sodininkai nesidžiaugia, nes pavasarį paaiškėja, kad nuostoliai gali būti milžiniškis.
Kenkėjų kontrolės ekspertai pasakoja, kad graužikus tenka „krapštyti“ iš palėpių, iš po grindų, pelės laksto įtempiamomis lubomis ir tarp sienų, įstringa vamzdynuose, ventiliacijos angose ar net klozetuose.
Graužikai – problema, su kuria susiduriama ne tik namuose. Su šia problema galime susidurti ir darbe – atvėsus orams graužikai iš lauko veržiasi į vidų ir nieko stebėtino, kad sugeba atrasti kelią ir į biurus, sandėlius ar kitas darbines patalpas.
Filmuose, tyrimų iliustracijose ir, galbūt, tikrose laboratorijose tikriausiai esate mate baltas peles. Žinoma, laboratorijose surastume ir rudų, ir net visiškai juodų pelių. Tačiau daugelis, atrodo, yra baltos. Kodėl?
Ant eglučių kabantys sausainiai, ant stalų kvepiantys saldainiai ir kiti skanėstai džiugina ne tik vaikus bei suaugusius, bet ir įvairius kenkėjus. Todėl kenkėjų kontrolės ekspertai rekomenduoja nepamiršti prevencijos priemonių, kad šventinės nuotaikos nesugadintų nepageidaujami ropojantys ir grauži...
Atšalę orai pilnai į namus sugrąžina ne tik mus, bet ir graužikus, kurie po laukuose praleistos vasaros, gerokai prisidauginę, žiemai pradeda ieškoti sau šiltesnės vietelės.
Vieni gyvena jaukių švenčių laukimu, kiti – kovoja su siaubą keliančiais kenkėjais. Ekspertai tikina, kad šiuo metu aktyviausiai veikia blakės, pelės ir žiurkės.
Atitinkamose parduotuvėse galima įsigyti graužikams naikinti skirtų pelėkautų ir nuodų. Pardavėjos sako jau spalio pradžioje pajutusios gyventojų susidomėjimą šiomis prekėmis.