Tyrimai rodo, kad lietuvių pamėgtas produktas gali padidinti demencijos riziką, bet yra kas situaciją pataisytų (3)
Mūsų sveikatos būklė nemažai priklauso nuo genetikos ir pasirinkto gyvenimo būdo. Svarbu ir tai, kas atsiduria mūsų lėkštėse.
15 straipsnių
Mūsų sveikatos būklė nemažai priklauso nuo genetikos ir pasirinkto gyvenimo būdo. Svarbu ir tai, kas atsiduria mūsų lėkštėse.
Lietuvių sveikata pagal įvairius rodiklius yra viena prasčiausių Europos Sąjungoje – tokius duomenis skelbia Europos Komisija savo apžvalgoje. Vidutiniškai net 17 savo gyvenimo metų lietuviai praleidžia sirgdami lėtinėmis ligomis ar turėdami negalią, o ir gyvenimo trukmė viena trumpiausių visoje ES....
Susirinkti su draugais prie grilio – viena iš priežasčių, kodėl taip mylime vasarą. Rusenančių žarijų karštis virš jų gaminamam maistui suteikia unikalų skonį, jau nekalbant apie tai, kad ruošti vakarienę lauke yra daug smagiau nei lindėti virtuvėje, rašo cookinlight.com.
Visi girdėjome, kad lašišą valgyti sveika. Juk tai – puikus omega-3 ir omega-6 riebiųjų rūgščių šaltinis. Bet ar bet kokią lašišą valgyti sveika? Pasirodo, ne.
Gausiai vartojant pramoniniu būdu intensyviai perdirbtus produktus pakinta senėjimo procesus lemiančios chromosomos. Ši tyrimo išvada buvo pristatyta neseniai vykusioje internetinėje medikų konferencijoje.
Japonai – viena ilgiausiai gyvenančių tautų pasaulyje. Net ir būdami garbaus amžiaus jie atrodo kur kas jauniau nei jiems yra metų. Mokslininkai sako, kad didelę įtaką žmogaus sveikatai turi mityba, tad japonų maistas domina daugelį. Paryžiuje (Prancūzija) vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Har...
„Alfas live“ laidoje buvo paliesta rimta tema. Laidos vedėjas Alfas Ivanauskas ir gydytoja dietologė Evelina Cikanavičiūtė kalbėjosi apie maistą ir jo galimą įtaką ligai, kurios bijome visi – vėžį. Nors, pasak gydytojos, nėra tokios dietos, kuri sukelia storosios žarnos vėžį ir nėra tokios dietos, k...
Perdirbta mėsa (dešros, dešrelės, kumpiai, vyniotiniai ir pan.), kurios galiojimo laikas pratęstas ją rūkant, sūdant, džiovinant, vytinant, konservuojant, nėra sveikas pasirinkimas. Tačiau parduotuvėje vis tiek imame iš lentynos, dedame į pirkinių krepšelį, nešame į namus. Gal pamėginkim šį įprotį p...
Vegetarizmas ir veganizmas šiais laikais, galima sakyti, yra tikrų tikriausia mada.
Mokslininkai mano, kad perdirbto maisto vartojimas gali sustiprinti astmos simptomus. Atlikus tyrimą, kuriame dalyvavo beveik tūkstantis prancūzų, nustatyta, kad tokio maisto vartojant daugiau nei keturias porcijas per savaitę atsiranda tam tikra rizika.
Feisbuke masiškai dalijamasi nuotrauka, kurioje, kaip teigiama, pavaizduotas Telšių ligoninės Vaikų ligų skyriaus pacientams tiekiamas maistas. Pusryčių lėkštėje – vos dvi batono riekės, kubelis sviesto ir virtos dešros griežinėlis. Internautai piktinosi, kad tokio maisto negalima duoti net sveikiem...
Šių metų spalį Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO) paskelbus, kad perdirbta mėsa sukelia vėžį, visuomenėje kilo daugybė klausimų. Ar tai reiškia, kad derėtų tapti vegetaru? Kiek mėsos galima valgyti sau nepakenkiant? Ką daryti sportuojantiems žmonėms, kurių pagrindinis baltymų šaltinis – mėsa?
Nors normos, kiek galima suvalgyti rūkytų, sūdytų ar konservantų turinčių mėsos gaminių, nėra, šiuos maisto produktus rekomenduojama vartoti kuo rečiau, LRT RADIJUI sako Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) vyr. specialistė Ieva Gudanavičienė.
Tikriausiai jau žinote, kad ekspertai nustatė šiurpoką faktą: perdirbta mėsa, pavyzdžiui, rūkytas kumpis ir dešrelės, sukelia vėžį, o raudona mėsa gali būti vienas iš onkologines ligas sukeliančių veiksnių, skelbiama Pasaulio sveikatos organizacijos išplatintoje ataskaitoje.
Perdirbta mėsa, pavyzdžiui, rūkytas kumpis ar dešrelės, sukelia vėžį – teigiama pirmadienį paskelbtose ilgai lauktose Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) išvadose. Ekspertų teigimu, greičiausiai onkologinius susirgimus sukelia ir raudona mėsa, pavyzdžiui, jautiena, kiauliena ar ėriena, skelbia nb...