Vasara. Kas atostogauja, kas planuoja, kas pavydi atostogaujantiems. Kas gali sugadinti vasarą? Palangos verslininkui jau pati vasara – vienas nuostolis. Ūkininkui kiekvieną vasarą gadina orai. Moksleiviui – per vasarą skirtos perskaityti knygos. Jo tėvams – stovyklų kainos. O kas gadina visiems? Ai...
peršalimai
17 straipsnių
Atėjus rudeniui ir atšalus orams, išauga virusinių ligų tikimybė, o šis metų laikas tampa dar pavojingesnis dėl pasaulyje siaučiančios koronaviruso pandemijos. Vitaminas D yra žinomas kaip viena iš svarbiausių medžiagų, aktyvinant mūsų imuninę sistemą, todėl moksliškai įrodyta, kad šio vitamino trūk...
Profesorius apie virusus, vitaminą C ir citrinas: jei žinosite kelis dalykus, iš ligos išsikapstysite greičiau (78)
Šiuo metu yra peršalimų ir virusinių infekcijų pavojų laikas. Kaip geriausiai apsisaugoti? Geriant vitamino C. O gal – valgant? Sakoma, kad visko galima gauti su maistu.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) šalyje ir toliau didėja. Dalis susirgusių gyventojų renkasi gydymą vaistais, kita dalis, priešingai – vengia sintetinių preparatų ir tiki gamtos galia – vartoja įvai...
Per pastarąją savaitę išaugo sergamumas peršalimo ligomis, labai padaugėjo gripo atvejų skaičius, praneša Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC).
Prieš pusantrų metų, šiaulietė Orinta Krasauskienė, augindama 5-metes dvynukes, pastebėjo, jog viena iš jų labiau išblyškusi, skundžiasi nugaros skausmais, o pastaruoju metu pradėjo kur kas dažniau sirgti.
Žinoma, kad domina, ką žada šie metai mūsų asmeninei laimei ir karjerai. Tačiau jei nebus sveikatos, kam ta meilė ir darbas, tiesa?
Peršalimo sezono metu pradėjus dažniau kosėti, dar nereiškia, kad sveiktos būklė blogėja - greičiausiai yra atvirkščiai. Mažų kainų vaistinės „Camelia“ specialistų teigimu, dažnu atveju gyventojai kosulį interpretuoja klaidingai, o tai gali rimtai sutrikdyti sveikimą ar net apsunkinti ligą, rašoma p...
Dažni sausio palydovai – peršalimo ligos ir gripas. Šių ligų galima išvengti stiprinant imunitetą, apdairiai reaguojant į orų permainas, vengiant būti ten, kur lengva „pasigauti“ virusą.
Nuo švenčių stalo – tiesiai į polikliniką. Toks vaizdas susidaro pasiklausius tiek pacientų, tiek medikų, šią savaitę vos spėjančių suktis.
Įsibėgėjęs ruduo jau ne vieną spėjo paguldyti į ligos patalą, o dažnas, nors ir pralaimėjęs kovą su ore tvyrančiais virusais, ignoruoja pirmuosius ligos požymius ir iš paskutiniųjų bando išvengti lovos režimo.
Sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Lietuvoje per savaitę sumažėjo, skelbia Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC).
„Žiemą išvengti peršalimo padeda organizmo grūdinimas. Skirti laiko pasivaikščiojimui gryname ore reiktų kiekvieną dieną. Taip pat patartina užsiimti aktyvia fizine veikla, geriausiai – ne uždaroje patalpoje, kurioje kaupiasi bakterijos ir virusai, sukeliantys peršalimo ligas.
Specialistai prognozuoja, kad šią savaitę gali būti pasiektas sergamumo gripu pikas.
Bijote gripo? Jeigu jums per 30 metų, galite suklusti. Solidžiojo Londono imperatoriškojo koledžo mokslininkai mano, kad paprastai suaugusieji suserga gripu tik du kartus kas dešimtmetį, o paprasčiausią peršalimą dažnai supainioja su šia pavojinga liga.
„Man vis peršti gerklę, dažnai prikimstu. Atvėsus tai pasireiškia stipriau. Šiaip skausmas nėra didelis, tad paprastai stengiuos nekreipti dėmesio. Ar turėčiau dėl tokių skausmų sunerimti?“, - klausia Monika.
Kadangi gyvename užterštoje aplinkoje, žmonių imuninė sistema yra silpna, sako gydytojas homeopatas Antanas Januškevičius. Jo teigimu, grūdinimasis žiemą šaltu vandeniu ar kitais natūraliais metodais veiksmingas tik tuomet, kai žmogaus organizmas stiprus, todėl iš pradžių jis pataria atstatyti organ...