Socialiniame tinkle „Facebook“ dalinamasi foto koliažu. Viršutinėje nuotraukoje matosi dykumos peizažas, kuriame užfiksuotas marsaeigis „Perseverance“ ir sraigtasparnis „Ingenuity“, o apatinėje nuotraukoje yra toks pat dykumos vaizdas ir teigiama, kad tai buvo nufilmuota Alžyre.
Perseverance
37 straipsnių
NASA marsaeigis „Perseverance“ (liet. „Atkaklumas“) smėlėtose Jezero kraterio kopose pirmą kartą užfiksavo „amžino poilsio“ po nesėkmingo nusileidimo nutūpusį sraigtasparnį „Ingenuity“ (liet. „Išradingumas“).
NASA sraigtasparnis „Ingenuity“ savo 72-ąjį skrydį baigė grubiu avariniu nusileidimu. Praradęs ryšį su marsaeigiu „Perseverance“ sraigtasparnis krito iš maždaug 3 metrų aukščio nuo Marso paviršiaus.
Marsaeigis „Perseverance“ užfiksavo neįprastai didelį Marso viesulą. NASA mokslininkai teigia, kad šis darinys gali būti daugiau nei kilometro aukščio.
Rugsėjo 8 dieną marsaeigis Perseverance Raudonojoje planetoje užfiksavo unikalios išvaizdos akmenis, kurie iš pažiūros primena pusiau perpjautą avokadą.
Socialiniuose tinkluose plinta įrašas, kuriame teigiama, kad Marse egzistuoja gyvybė.
NASA Marso tyrinėjimai pasiekė brangią kulminaciją: vėliau šį dešimtmetį bus atlikta kelių milijardų dolerių vertės misija, skirta surinkti uolienų pavyzdžius, kuriuos šiuo metu renka „Perseverance“ marsaeigis, ir grąžinti juos į Žemę. Bet kas tada?
NASA marsaeigis „Perseverance“ viena iš savo navigacinių kamerų užfiksavo, kaip atrodo Marso atsmosfera prieš pat aušrą. Vaizdus marsaeigis įamžino šių metų kovo 18 dieną (Žemės laiku).
NASA marsaeigis „Perseverance“ Raudonojoje planetoje užfiksavo žavingą reginį – savo mažąjį bičiulį robotą sraigtasparnį „Ingenuity“. Ši porelė Marse dirba išvien ir čia ieško buvusios ar bent esamos gyvybės ženklų.
Naujausi NASA marsaeigio „Perseverance“ surinkti duomenys mokslininkams suteikė itin patikimos informacijos apie Jezero kraterį – jame aptiktos organinių medžiagų molekulės.
Marso sraigtasparnis aptiko neatpažintą objektą – kameros užfiksavo prie jo kojos prikibusį pailgą darinį: kas tai ir iš kur atsirado? (2)
Marse tyrimus atliekantis NASA kosminis sraigtasparnis „Ingenuity“, dirbantis kartu su marsaeigiu „Perseverance“, aptiko ant vienos iš savo kojų prikibusį neįprastą pailgą objektą.
Marsą tyrinėjantis roveris „Perseverance“ aptiko ir įamžino unikalų objektą – į katę panašią uolieną. Kadras, kuriuo pasidalijo NASA, tapo vienu populiariausiu ir buvo išrinktas savaitės kadru.
Mokslo žurnaluose jau paskelbti keturi straipsniai, kuriuose nagrinėjami pirmųjų metų „Perseverance“ darbo rezultatai, tyrinėjant Jezero kraterio savybes. Šie rezultatai daug pasako apie kraterio kilmę ir vandens istoriją jame.
NASA marsaeigis „Perseverance“ Raudonojoje planetoje aptiko neatpažintą objektą: čia jo neturėtų būti – kas tai? (1)
NASA marsaeigis „Perseverance“ aptiko dar vieną netikėtą objektą, kurio Marse įprastai neturėtų būti.
NASA marsaeigis „Perseverance“ atrado įtartinus objektus Raudonosios planetos paviršiuje – kas tai? (1)
Marsaeigis „Perseverance“ Raudonojoje planetoje aptiko nuolaužą, kuri, NASA manymu, yra marsaeigio nuleidėjo – taip vadinamo „krano-drono“ – dalis. Tačiau iš pažiūros gali pasirodyti, kad pailgos tinklinės tekstūros objektas yra tarsi išnerta gyvatės oda.
NASA parodė Marso paviršiaus nuotraukų seriją, kuri buvo padaryta sraigtasparniu „Ingenuity“, sujungdama jas į vaizdo įrašą. Skraidantis aparatas padarė šias nuotraukas per kol kas paskutinį, 28-ąjį skrydį, praneša „Space“
Marsą tyrinėjantis NASA robotas „Perseverance“ įamžino stulbinantį momentą: vienas iš dviejų Marso palydovų – Fobas – praskriejęs dangumi uždengė dalį Saulės. Tai buvo Saulės užtemimo momentas Marse. Vaizdas įamžintas marsaeigyje įmontuota kamera „Mastcam-Z“, kuri tyrinėja palydovo orbitos pokyčius.
Marsaeigio „Perseverance“ kameros Raudonojoje planetoje užfiksavo įspūdingą reginį: vienu metu praūžė trys Marso viesulai (8)
Atrodė, kad Marse dulkių viesulo, dar vadinamo dulkių velniu, gali tekti laukti kelis amžius, bet staiga pasirodė net trys.
Intriguojantis radinys Marso paviršiuje: gyvybės paieškų misija davė stulbinančių rezultatų – aptiko organinių medžiagų (45)
Tai dar ne gyvybės aptikimas Marse, bet tikrai intriguoja – NASA Perseverance marsaeigis Raudonojoje planetoje aptiko gyvybės blokus.
В Вильнюсе в понедельник учрежден кластер космических технологий. Договор о его учреждении подписали четыре литовских предприятия и Висоряйский парк информационных технологий.