Paaiškinkite 1634 metų Polianovkos taikos svarbą. Kas 1704 metais įvyko Narvoje? Kas Maskvoje 1920-aisiais pasirašė taikos sutartį ir kodėl tai svarbu dabar?
Petras I
27 straipsnių
Ką reiškia nauji Putino išvedžiojimai apie karą: šie ženklai rodo, kad jis ketina eiti iki galo (21)
„Mums taip pat tenka atsakomybė susigrąžinti ir sustiprinti“, – taip ketvirtadienį viename renginyje kalbėjęs Vladimiras Putinas eilinį sykį leidosi į istorines interpretacijas ir nuo Petro I užkariavimų laikų peršoko prie Ukrainos. Esą jei pirmasis Rusijos imperatorius „susigrąžino“ teritorijas, ta...
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį savo dabartinius veiksmus lygino su caro Petro I žygiais užkariaujant Baltijos jūros pakrantę per XVIII amžiuje vykusį karą su Švedija.
Putino planas dalijant nemokamas elektronines vizas: daugiau pajamų ir „švelnios galios“ demonstravimas (199)
Norma‘os Garca‘os svajonių atostogos, ilga išvyka su savo suaugusia dukra per buvusias Europos bei Artimųjų Rytų imperijas, vos nenutrūko nė neprasidėjusios dėl Vladimiro Putino valstybės mechanizmo.
Kronštate sukurs turizmo infrastruktūrą, kurios dalimi taps istoriniai fortai. Juos atrestauruos ir atvers lankytojams. Sankt Peterburgo administracijos skaičiavimais, apleistuose Kronštato fortuose po penkerių metų galės lankytis iki penkių milijonų žmonių kasmet. Kotlino saloje esančiame mieste pl...
Tie, kurie dabar dūsauja prisimindami senus gerus laikus, kai „moterys buvo skaisčios, žodis „garbė“ dar nebuvo praradęs savo prasmės, o visi produktai buvo ekologiški“, tiesiog mažai žino apie praeitį.
Pasaulio istorijoje tikrai yra nemažai faktų ir įvykių, kurie šiandien verčia stebėtis. Kai kurie žmonių įsitikinimai ar sprendimai šiandien mums skamba kvailai ir netgi juokingai. Portalas „Buzzfeed“ pateikė 51 istorinį faktą, kurie skamba neįtikėtinai, bet yra tiesa.
Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras pristato žymaus rusų istoriko ir rašytojo, Jevgenijaus Anisimovo knygą „Imperatorių Rusija“. Knygoje pateikta išsami ir visapusė imperatorių Rusijos istorija – nuo Petro I iki Nikolajaus II. Prieš skaitytojo akis atsiveria du Rusijos istorijos šimtmečiai, sma...
Vokietijoje pasigirdę raginimai uždrausti burkas yra klaidinantys – kažin ar toks žingsnis padėtų suteikti musulmonėms daugiau laisvės. Troškimas emancipuotis turi kilti iš pačios religijos, portale spiegel.de rašo žurnalistė Christiane Hoffmann.
Gėdingi JEKATERINOS I gyvenimo faktai: imperatoriene tapo skalbėja, mirusi nuo nesibaigiančių girtuoklysčių (91)
Antroji Petro I-ojo žmona, Rusijos imperatorė (1725–1727 m.) Jekaterina Pirmoji nebuvo kilminga ir, daugelio manymu, sostą gavo tik dėl savo apsukrumo ir dailumo.
Visi genijai yra šiek tiek išprotėję, - ši frazė pateisindavo daugelio garsių ir nusipelniusių žmonių poelgius. Depresija buvo pati „nekalčiausia“ ir „švelniausia“ ligos forma, kankinusi talentingus, tačiau nepriimtus ir nesuprastus žinomus žmones. Garsiausi pasaulio kompozitoriai, rašytojai ir dail...
Rusų istorikas Andrejus Gračiovas mano, kad nebylus susitarimas, kurį Rusijos prezidentas sudarė su šalies piliečiais, yra sulaužytas.
Pasaulyje būta visokių respublikų (lot. res publica – „viešasis reikalas“). Žinome antikinę Romos respubliką. Bene garsiausia ir galingiausia daugiau kaip du šimtmečius buvo labai jau demokratiškai pavadinta Abiejų Tautų Respublika (ATR) – Lietuvos ir Lenkijos federacinė monarchija, sudaryta po Liub...
Rusijoje kilusi didžiavalstybinė šovinistinė isterija pasiekia neribotus mastus. Kaip Vladimiras Leninas po 1917 m. perversmo rengė planus eksportuoti bolševikinę revoliuciją į visą pasaulį, taip jo bendravardis V. Putinas po beveik 100 metų juos pradeda vykdyti, ketindamas sugrįžti į buvusios imper...
Rusijos invazija į Krymą ir naujos grėsmės Baltijos kraštams vėl užaštrino Karaliaučiaus krašto priklausomybės diskusijas. Tiesa, jos neiškyla aukščiau įvairių veikėjų nuomonių raiškos ir iškart gesinamos, tačiau problema teberusena.
Jis vienišas, sudievintas ir nesuprastas, prislėgtas dėmesio ir atsakomybės naštos, paskendęs prabangoje, bet praradęs sugebėjimą šypsotis. Iškilęs virš savo aplinkos ir atkirstas nuo žmogiškos šilumos ir išgyvenimų. Žmogus, kuris sutiko save paaukoti valstybei.
Perfrazuojant olandų tautosakos herojų Tilį Ulenšpygelį, skrydžio MH17 keleivių pelenai „beldžiasi į mūsų širdis“ – tačiau taip pat ir į sąžines, postringavusių apie „nuosaikias sankcijas“ Maskvai bei „taikos derybas, dalyvaujant visoms pusėms“. Tai frazės, šių dienų Kijeve tapusios anekdotiškomis.
„Laba diena“, - lietuviškai su DELFI žurnalistu pasisveikina Viktoras Anuškevičius, Ukrainos Ivano-Frankivsko miesto meras. Lietuvio tremtinio sūnus žavisi mūsų šalimi ir sykiu gailisi, kad Ukraina nesugebėjo nueiti tuo pačiu keliu.
Rusijos karinių pajėgų vystymasis nuo Ivano Rūsčiojo laikų pasižymi tam tikrais ciklais: į karinius pajėgumus rusai investuoja arba norėdami plėsti savo teritoriją, arba patyrę sukrėtimą, atskleidusį jų silpnumą, teigia karo istorikas Karolis Zikaras.
Baimės, nuogąstavimų ir spėlionių atmosferai persmelkus mūsų žiniasklaidą ir politinę visuomenės klasę šių eilučių autoriui tenka atsverti visa tai „smetonišku“ humoru. Kaip sakoma, štai jums kariškas vaizdelis.