Loveliuose žydinčios petunijos, pelargonijos ir verbenos nuostabiai atrodo maždaug iki rugpjūčio, o paskui žiedų mažėja ar visai nelieka. Ką daryti?
petunijos
16 straipsnių
Nesvarbu, ar turite didelį sodą, ar tik balkoną su pora lovelių, vasarą norisi jį ypatingai apsiželdinti. O kas geriau sukurs unikalių efektų nei augalai, kurie pražysta? Lengvai išauginamos vienmetės gėlės pagyvina aplinką įvairių spalvų pliūpsniais ir džiugina nuostabiais žiedais ištisą vasarą.
Augalų, kuriuos galima dauginti auginiais, sąrašas netrumpas, vis dėlto dažniausiai apsiribojama turimais augalais. Todėl auginiais dažniausiai dauginamos įvairių rūšių pelargonijos – tikėtina, kad jų turite patys arba turi jūsų kaimynai. Pavasarį šiaip ar taip laikas jas apgenėti, taigi auginių dau...
Jei jums patinka vienmetės gėlės, tikrai nebūtina kasmet pirkti naujas sėklas. Daugelio gėlių sėklų galima pasirinkti patiems savame gėlyne.
Įprasta manyti, kad daržininkystės sezonas startuoja tik pavasarį, kada ateina laikas sukasti įvairioms kultūroms skirtas lysves.
Ne visi gėlių mėgėjai gyvena namuose, ne visi turi sodybas, kur galima įgyvendinti bet kokius su sodininkyste susijusius sumanymus. Kita vertus, net eiliniame miesto bute galima sukurti savo mini gėlyną. Tam puikiai tinka balkonai ar išorinės palangės (esančios lauko pusėje).
Vasarą pirmiausia norisi matyti gėles – šviežia žaluma, ryškios jų žiedų spalvos. Petunijos – vienos patraukliausių gėlių. Kaip sėti petunijas?
Sausis – žiemos vidurys, atrodo, dar užtektinai laiko pasėti įvairių augalų sėklų. Iš tiesų sausį patartina daiginti vėlyvąsias daržoves, taip pat gėles, kurios, pasodinus jų daigus, pražys negreitai.
Sėti petunijas ar kitas mylimas gėles, kurių sodinukai ilgai auga, reikėtų tinkamu metu, kad visą vasarą galėtume mėgautis dailiais žiedais. Jei sodinsime pačiomis palankiausiomis dienomis pagal mėnulio kalendorių, gėlės užaugs kokybiškiausios.
Tikriausiai manote, kad sausį – per patį viduržiemį – tikrai anksti sėti kokias nors kultūras, kad jos jau dabar sudygtų? Vis dėlto taip tikrai nėra. Sausio mėnuo – net labai palankus vėlyvųjų daržovių, taip pat negreitai pražystančių gėlių sėjai.
Pavasariniam pasigražinimui, kai riboja nedidukė terasa ar daugiabučio balkonas, puikiausiai tinka vazoninės vienmetės ar daugiametės gėlės. Tačiau kurios iš jų tinka jūsiškei erdvei ir kurios nereikalauja ypatingos priežiūros?
Susodinti gėlyną nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Nepakanka gėles parinkti tik pagal grožį – reikia atsižvelgti ir į jų suderinamumą. Vienos gėlės palankiai veikia savo kaimynes, o kitos, atvirkščiai, slopina jų augimą.
Pavasaris dar toli, bet gėlininkams jau pats laikas pagalvoti, kokios gėlės puoš lysves ir gėlynus naują sezoną. Primename, kad kai kurias gėles geriausia sėti jau vasario mėnesį.
Po Europos Komisijos prašymo patikrinti, ar oranžiniais žiedais žydinčios genetiškai modifikuotos petunijos galimai neišplito po ES šalis, jų rasta ir Lietuvoje. Šie augalai jau aptikti dvylikoje ES valstybių – Suomijoje, Vokietijoje, Olandijoje, Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje ir kt., pranešim...
Prasidėjo paskutinis žiemos mėnuo, tad vis labiau jaučiame artėjant pavasarį ir vis labiau namie norisi turėti pavasariškų ženklų. O pavasarį labiausiai priartina gėlės ir žaluma. Prekybos centruose jau pilni stendai įvairiausių augalų sėklų pakelių ir rankos tiesiog pačios į jas tiesiasi.
Norintys prisirinkti petunijų sėklų turėtų žinoti, kad jas sukišus į žemę galima tikėtis labai daug staigmenų, praneša diena.lt. Prisirinkus labiausiai patinkančios augalo spalvos sėklų pavasarį gali išdygti gėlės, kurių žiedai turi visai kitokius atspalvius.