Penktadienį, rugsėjo 30-ą dieną, misiją baigė zondas Rosetta, dvejus metus sukęs ratus aplink kometą 67P/Čuriumov-Gerasimenko.
Philae
29 straipsnių
Novatoriškas Europos kosminis aparatas „Rosetta“ penktadienį užbaigs savo tolimojo kosmoso tyrinėjimo misiją ir nusileis ant iš dulkių ir ledos sudarytos kometos, prisidėdamas prie jos paviršiuje anksčiau prisitvirtinusios kibernetinės laboratorijos „Philae“.
Europos kosminio aparato „Rosetta“ kameros pastebėjo mažytį kosminį zondą „Philae“ – pirmą kartą nuo 2014 metų lapkričio, kai jis nesėkmingai nutūpė ant Čuriumovo-Gerasimenkos kometos, pirmadienį pranešė Europos kosmoso agentūra (ESA).
Europos kosminio aparato „Rosetta“ kameros pastebėjo mažytį kosminį zondą „Philae“ – pirmą kartą nuo 2014 metų lapkričio, kai jis nesėkmingai nutūpė ant Čuriumovo-Gerasimenkos kometos, pirmadienį pranešė Europos kosmoso agentūra.
Skrydžio koordinatoriai trečiadienį galutinai atsisveikino su kibernetine laboratorija „Philae“, nutraukę mėginimus susisiekti su jau metus tylinčiu zondu, skriejančius kosmoso platybėse ant kometos branduolio.
Europos kosminis zondas „Rosetta“ baigs savo misiją rugsėjo 30 dieną, kai nusileis ant kometos, prisidėdamas prie jos paviršiuje anksčiau prisitvirtinusios kibernetinės laboratorijos „Philae“, ketvirtadienį pranešė misijos valdymo centras.
Skriedama kosminėje erdvėje kartu su Žeme tarsi erdvėlaiviu, žmonija stengiasi kuo geriau suprasti kosmoso aplinką, įvairių dangaus kūnų susidarymo procesus ir jų sandarą. Įgimto smalsumo vedami, kurdami išradingus instrumentus: teleskopus ir kosmines observatorijas, vis geriau įsivaizduojame mūsų p...
Europos kosminis zondas „Rosetta“ ketvirtadienį surinko įvairių mokslinių duomenų, sukdamasis aplink senovinę kometą, kuri tuo metu pasiekė arčiausiai Saulės esantį savo orbitos tašką – perihelį.
Nors Europos kosmoso agentūros (EKA) zondas „Philae“ ant Čiuriumovo/Gerasimenkos kometos nusileido nelabai sėkmingai ir liepos 9 dieną ryšys su juo buvo prarastas, net ir gulėdamas nepatogioje padėtyje jis atliko nemažai tyrimų, kurių duomenis persiuntė į Žemę. O liepos 30 dieną EKA mokslininkai pub...
Europos kibernetinis kosminis zondas „Philae“, nusileidęs ant kometos, skriejančios Saulės link, „nutilo“, pirmadienį pranešė misijos vadovai, kurie baiminasi, kad tas aparatas galėjo pasislinkti į poziciją, trukdančią užmegzti radijo ryšį.
Europos kosmoso agentūros (ESA) kibernetinis zondas „Philae“, nusileidęs ant kometos, skriejančios Saulės link, susisiekė su Žeme jau aštuntą kartą po to, kai praėjusį mėnesį nubudo po ilgos pertraukos, penktadienį pranešė Prancūzijos kosmoso agentūra (CNES).
Ant kometos branduolio nusileidęs Europos kibernetinis zondas „Philae“ penktadienį vėl susisiekė su Žeme po kelias dienas trukusios tylos ir yra „puikios būklės“, šiam dangaus kūnui artėjant prie Saulės, pranešė Vokietijos aerokosminis centras (DLR).
Vienas sakinys apie merginas laboratorijoje Nobelio premijos laureatui kainavo profesoriaus vietą (302)
Nesvarbu, kokie būtų tavo pasiekimai moksle – vienas neteisingas žingsnis gali akimirksniu nubraukti visus nuopelnus, vienas sakinys tave iš mokslo pasaulio didvyrio gali paversti „šovinistine kiaule“.
Europos kosmoso agentūros (EKA) misijos „Rosetta“ surinkti duomenys rodo, kad 67P/Čuriumovo-Gerasimenko kometa neturi magnetinio lauko, antradienį pranešė mokslininkai.
Europos kosminis aparatas „Rosetta“ patyrė navigacijos problemų ir ryšio su Žeme sutrikimų po to, kai pataikė į dulkių ir dujų debesį, paleistą iš aparato sekamos kometos, ketvirtadienį pranešė misijos valdymo centras.
Ketvirtadienį vėl kilo sujudimas dėl laukiamų iš kosmoso naujienų – mokslininkai vėl ėmė klausytis, ar atgijo robotinė laboratorija „Philae“, nutupdyta ant 67P/Čuriumovo-Gerasimenko kometos už 460 mln. kilometrų nuo Žemės.
Ar žinojote, kad praėjusiais metais mokslininkai ne tik nutupdė zondą ant kometos, surado dar vieną būdą išmaitinti milijardus žmonių, į dar smulkesnes daleles suskaldė atomą, išmoko elektrą perduoti be laidų ir padarė pažangą įžiebiant dirbtines žvaigždes? Visų atradimų neįmanoma aprašyti, tad pris...
Europos kosmoso agentūra (EKA) paskelbė, kad daugiau nebevykdys tikslinių dingusio „Philae“ modulio, kuris nusileido ant Čiuriumovo-Gerasimenkos kometos, paieškas, rašo BBC.
Pirmieji Čiuriumovo-Gerasimenko kometos struktūros analizės rezultatai pateikiami straipsnyje, kurį penktadienį paskelbė Amerikos mokslo leidinys „Science“.
Bestseleriu tapusi buvusios Prancūzijos pirmosios ponios knyga apie jos audringus santykius su Francois Hollande'u „Ačiū už šią akimirką“ (Merci pour ce moment) netrukus bus ekranizuota – jos autorė žurnalistė Valerie Trierweiler su bičiule prodiusere ruošiasi pagal ją statyti filmą.