Šio straipsnio herojus – devyniolikmetis Aurimas Gelbūda, kurį galima pavadinti jaunuoju ūkininku. Nuo pat mažens darbavęsis tėvų pieno ūkyje, šiandien Aurimas sako svajojantis ateityje įkurti modernias fermas ir toliau tęsti tai, ką moka.
pieno kainos
41 straipsnių
Rizikos valdymo fondų steigimas, Pieno įstatymo keitimas, nacionalinės paramos už pienines karves paskirstymas pieno gamintojams. Šie pieno sektoriaus atstovams ypač aktualūs klausimai šiandien buvo svarstomi Žemės ūkio ministerijoje įvykusiame išplėstiniame Pieno tarybos posėdyje.
Ūkininkai renkasi į mitingą prie Seimo, kuriame reikalaus paramos pieno sektoriui, sumažinti aplinkosauginius reikalavimus ir nedidinti mokesčių.
Šiandien, kovo 23 d, 11 val., ūkininkai renkasi į mitingą prie Seimo, kur reikalaus dėmesio savo problemoms ir paramos. Tuo labiau, kad diskusijų kelia ne tik jau keletą mėnesių besitęsianti vadinamoji pieno krizė, bet ir mokesčių reforma, apie kurią ką tik paskelbta.
Dėl nukritusių žaliavinio pieno supirkimo kainų nukentėjusiems ūkininkams Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) siūlo padėti jiems skiriant perteklines maistui taikomo pridėtinės vertės mokesčio (PVM) pajamas – tai esą galėtų siekti iki 1 mlrd. eurų.
Per artimiausius mėnesius pieno supirkimo kainos Lietuvoje dar gali mažėti – jas gali koreguoti stebimi pokyčiai Europos maisto mažmeninės prekybos rinkoje bei ekonomikos atsigavimo ženklus rodanti Kinija, pranešime žiniasklaidai teigia ekonomistas Aleksandras Izgorodinas.
Ženkliai sumažėjus pieno supirkimo kainoms, nuostolių patiria ūkininkai, laikantys karves. Alytaus rajono savivaldybė, kol kas bene vienintelė Lietuvoje, nusprendė paremti pieno ūkius.
Pieno kainoms pasiekus viršūnę, įžvelgiami pokyčių ženklai, kad situacija pasaulinėje rinkoje artimiausiu metu gali keistis, teigia „Rabobank“ ekspertai.
Pienininkus pasiekė nemalonios žinios: perdirbėjai iš jų pieną supirks už mažesnę kainą. Ūkininkai pakraupę: esą ir taip nelengva išsilaikyti, o sumažėjus pajamoms, gali tekti naikinti ūkius, praneša LNK žinios.
Rekordinė infliacija ir sparčiausiai Europos Sąjungoje (ES) augusios žaliavinio pieno kainos Lietuvoje smarkiai apribojo šalies perdirbėjų konkurencingumą regione – tai stabdo lietuviškų pieno produktų eksportą į ES.
Lietuvoje pieno supirkimo kainos šiais metais toliau išlieka aukštame lygyje – tam įtakos turėjo atsigaunantis vartojimas eksporto rinkose.
Teismui galutinai paskelbus, jog Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) turi pašalinti jos interneto svetainėje skelbtą informaciją apie bendrovės „Pieno žvaigždės“ pieno supirkimo kainas 2017 metais ir daugiau jos viešai neskelbti, ministerija teigia, kad ieškos kitų būdų, kaip apsaugoti mažuosius pieno gami...
Pieno supirkimo kainos Lietuvoje augo trečią mėnesį iš eilės – per šių metų rugsėjį, palyginti su praėjusiu mėnesiu, vidutinės natūralaus pieno supirkimo kainos padidėjo 7,6 proc., iki 281,5 euro už toną.
Nepaisant pieno kainų griūties pasaulyje, Lietuvoje per penkis šių metų mėnesius jos vis dar išlieka aukštesnės, palyginti su pastarųjų trejų metų ataskaitinio laikotarpio vidurkiu.
Pasaulio rinkose krintant pieno produktų ir žaliavos kainoms, atitinkamos korekcijos atsispindi ir Lietuvoje. Mūsų šalies pieno perdirbimo įmonės ir tarpininkai balandį už natūralų pieną stambiesiems šalies pieno ūkiams 317,1 eurus už toną, arba 7,3 proc. mažiau nei kovą.
Didžiosios šalies pieno perdirbimo įmonės teigia, kad šiuo metu joms iš valstybės nereikia jokios išskirtinės finansinės paramos, tačiau siūlo sekti kaimyninių šalių pavyzdžiu ir paramą skirti tiesiogiai pieno žaliavą gaminantiems ūkininkams.
Aiškinamasi, ar Lietuvos pieno gamintojai nediskriminuojami kolegų iš kitų Baltijos šalių atžvilgiu (11)
Žemės ūkio rūmai (ŽŪR) kreipėsi į valdžios institucijas dėl pastarosiomis dienomis krintančių žalio pieno supirkimo kainų.
Lietuvos pieno perdirbimo įmonės spalį už natūralų pieną stambiesiems šalies pieno ūkiams mokėjo artimą europiniam vidurkiui supirkimo kainą – 329,6 euro už toną, arba 5,3 proc. daugiau nei rugsėjį.
Šalčininkų krašto pieno gamintojai kviečia būsimąjį žemės ūkio ministrą bei Seimo Kaimo reikalų komiteto narius į svečius – apsilankykite Šalčininkų rajone Vaidagų kaime ūkininkaujančių Barbaros ir Vytoldo Novikovų ūkyje.
2019 m. gegužės mėnesį vidutinė natūralaus (4,12 proc. riebumo ir 3,34 proc. baltymingumo) pieno supirkimo kaina buvo 279,1 Eur už t.