Ir taip nepigūs pieno produktai nuo Naujųjų metų gali dar labiau brangti. Apie tai įspėja gamintojai ir prekybininkai – jie įvardija, jog vienu iš lemiančių faktorių gali tapti padidėjusi paklausa Europoje.
pieno supirkimo kainos
23 straipsnių
Amžinąją problemą – maisto kainas – aptarinėjanti visuomenė yra įsitikinusi, jog už produktus Lietuvoje reikia mokėti kone brangiausiai Europos Sąjungoje, o tai esą lemia prekybininkų ir politikų suokalbis, pataikavimas vieni kitiems. Konkurencijos taryba jau kone metus atlieka tyrimą, ar tarp preky...
Lietuvos ūkininkai jau kurį laiką pastebi, kad, nepaisant parduotuvėse brangstančių pieno produktų, pieno supirkimo kainos ir toliau laikosi žemos, tad jiems gresia uždaryti ūkius. Prie prastos situacijos prisidėjo ir energetikos krizė. Auga ir trąšų, grūdų, kuro kainos. Naujo sezono žemdirbiai lauk...
Vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina liepos mėn. siekė 511,99 Eur/t ir buvo 1,3 proc. mažesnė nei praėjusį mėnesį, o už bazinių rodiklių pieną mokėta 1,7 proc. daugiau, t.y. 429,43 Eur/t. Stambiems pieno gamintojams, parduodantiems daugiau kaip 40 t žalio pieno per mėnesį, pieno supirkimo įmonė...
Sparčiausiai Europos Sąjungoje augančios pieno supirkimo kainos Lietuvoje toliau gerina visų laikų rekordus – vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina stambiesiems ūkiams mūsų šalyje praėjusį gruodį gerokai viršijo Bendrijos vidurkį ir pasiekė 466,62 eurus už toną.
Daugelio žemės ūkio kultūrų kainos pasaulyje šių metų paskutinį ketvirtį pasiekė daug metų nematytą lygį ir dėl to maisto prekių infliacija mažmeninėje rinkoje dar kurį laiką neišvengiamai tęsis.
Pieno supirkimo kainoms kopiant į viršų, lietuviškų pieno gaminių eksportas išlieka stabilus, tačiau priešpandeminio lygio apimčių nepasiekė.
Pasaulinės pieno supirkimo kainos priartėjo prie augimo piko, todėl tikėtina, kad antroje šių metų pusėje dėl mažėsiančios produktų paklausos, gali prasidėti kainų korekcija, prognozuoja „Rabobank“ analitikai.
2019 m. lapkričio mėnesį vidutinė natūralaus (4,37 proc. riebumo ir 3,45 proc. baltymingumo) pieno supirkimo kaina buvo 301,9 Eur už t.
Šių metų septynių mėnesių vidutinės natūralaus pieno supirkimo kainos iš Lietuvos stambiųjų ūkių buvo artimos europiniam vidurkiui, o kai kurios šalies pieno perdirbimo įmonės už žaliavą mokėjo net daugiau, nei vidutiniškai didžiosios Europos pieninės.
Žemės ūkio ministerija paskelbė pieno supirkimo kainas – kiek ūkininkams buvo mokama sausį.
Lietuvoje toliau mažėja pieno supirkimo kainos – didžiausią įtaką tam daro sezoniškumas ir užsitęsusi sausra šalyje dėl kurios gerokai sumažėjo pieno baltymingumo ir riebumo rodikliai, sako pienininkų asociacijos „Pieno centras“ direktorius Egidijus Simonis.
Ilgiau nei pusmetį besitęsiančiose ūkininkų ir perdirbėjų derybose dėl aiškių pieno supirkimo kainų formulės šiuo metu matomi geri ženklai.
Padvigubinti Lietuvoje pieno gamybą, kelis kartus padidinti jo produktų eksportą ir sustiprinti kooperaciją. Tačiau tokia naujoji ambicinga pieno sektoriaus strategija gali virsti nereikalingais popieriais, jeigu pirmiausia nepavyks susitarti dėl tinkamų pieno supirkimo kainų.
Šiais metais pieno supirkimo kainos smarkiai išaugo, tačiau smulkieji žemdirbiai skundžiasi, kad pieną iš jų superkantys tarpininkai moka kone perpus mažiau negu rinkos vidurkis.
Natūralaus pieno supirkimo kainos stambiems ūkiams Lietuvoje per pastaruosius tris mėnesius pakilo 43 proc. ir jau pasiekė europinį vidurkį.
Pieno perdirbėjai žada pieno supirkimo kainų didinimą iki 15 proc. per rugsėjį ir dar antra tiek per spalį. Nuostolingai dirbantys ūkininkai sako biją, kad tai nebūtų trumpalaikės tendencijos.
Prieš 3 metus, susivilioję padoriomis pieno supirkimo kainomis, Čekiškės ūkininkai Genovaitė Maziliauskienė ir Kostas Dornykas ryžosi plėsti ūkį – pasistatyti fermą su modernia melžimo įranga ir padidinti bandą.
Varganos pieno supirkimo kainos karvių augintojus verčia ieškoti naujų būdų, kaip užsidirbti pinigų, o ne pieną pusvelčiui atiduoti perdirbėjams. Vienas tokių būdų – pieną pristatyti žmonėms į namus.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė kritikuoja premjero Algirdo Butkevičiaus pareiškimus apie siekius susitarti dėl stabilių pieno supirkimo kainų vasaros mėnesiais ir teigia, kad pienininkų problemas gali išspręsti tik ilgalaikės priemonės.