pilietybė

126 straipsnių

Pilietybė (nuo žodžio „pilietis“) – asmens konstitucinis-teisinis ryšys su valstybe. Pilietybė reiškia visateisę narystę valstybėje bei pavaldumą valstybės valdžiai. Pilietybė yra nuolatinis, besitęsiantis teisinis ryšys tarp asmens ir konkrečios valstybės; pilietybė yra ryšys su valstybės teritorija. Pilietybė yra suverenios valstybės atributas. Tai nėra vien formali teisės kategorija, ji visada neatsiejamai susijusi su suvereniteto, nacionalinio identiteto, politinės santvarkos, asmenų teisių ir laisvių klausimais. Politine prasme pilietybė reiškia narystės ir dalyvavimo valstybėje pobūdį.

Stasys Gimbutis

Buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus sūnus, 51 metų Aleksandras, gavo Rusijos pilietybę. Tai spalio 24 d. pranešė Rusijos naujienų agentūra „RIA Novosti“, remdamasi mokesčių tarnybos dokumentais, rašo leidinys „Meduza“.

Nerijus Bliujus

Ilgą laiką Lietuvoje gyvenusi ir jai atstovavusi Margarita Drobiazko jau vienerius metus kaip nėra Lietuvos pilietė. Praėjusį rudenį prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą, kuriuo iš M. Drobiazko atėmė išimties tvarka įgytą Lietuvos pilietybę. Tą padaryti rekomendavo Pilietybės reikalų komisij...