Sustabdžius Margaritos Drobiazko bylos nagrinėjimą, Konstitucinis Teismas (KT) vertins, ar Pilietybės įstatymo nuostatos dėl išimties tvarka gautos pilietybės netekimo neprieštarauja Konstitucijai, skelbia ELTA.
pilietybė
126 straipsnių
Pilietybė (nuo žodžio „pilietis“) – asmens konstitucinis-teisinis ryšys su valstybe. Pilietybė reiškia visateisę narystę valstybėje bei pavaldumą valstybės valdžiai. Pilietybė yra nuolatinis, besitęsiantis teisinis ryšys tarp asmens ir konkrečios valstybės; pilietybė yra ryšys su valstybės teritorija. Pilietybė yra suverenios valstybės atributas. Tai nėra vien formali teisės kategorija, ji visada neatsiejamai susijusi su suvereniteto, nacionalinio identiteto, politinės santvarkos, asmenų teisių ir laisvių klausimais. Politine prasme pilietybė reiškia narystės ir dalyvavimo valstybėje pobūdį.
Išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė, kad turės išsiųsti visus neteisėtai šalyje esančius imigrantus ir sieks atšaukti konstitucinę nuostatą, įtvirtinančią pilietybės suteikimą gimusiems šalyje.
Buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus sūnus, 51 metų Aleksandras, gavo Rusijos pilietybę. Tai spalio 24 d. pranešė Rusijos naujienų agentūra „RIA Novosti“, remdamasi mokesčių tarnybos dokumentais, rašo leidinys „Meduza“.
Pilietybės reikalų komisija antradienį ketina grįžti prie ledo čiuožėjos Allison Reed pilietybės klausimo. Prezidentūros teigimu, posėdyje dalyvaus ir pati A. Reed.
Ilgą laiką Lietuvoje gyvenusi ir jai atstovavusi Margarita Drobiazko jau vienerius metus kaip nėra Lietuvos pilietė. Praėjusį rudenį prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą, kuriuo iš M. Drobiazko atėmė išimties tvarka įgytą Lietuvos pilietybę. Tą padaryti rekomendavo Pilietybės reikalų komisij...
Lietuva – skolinga savo išeiviams. Labai. Seniai. Du referendumai dėl pilietybės išsaugojimo, jei drastiškai nepablogino situacijos, tai jau tikrai nepagerino. Visiems: ir dalyvavusiems, ir ignoravusiems, ir balsavusiems už, ir tiems kas buvo prieš, o svarbiausia tiems kas į juos neatėjo, nepavykęs ...
Lietuvos pilietybę atkurti siekęs užsienio pilietis migracijos pareigūnams pateikė galimai suklastotus dokumentus.
Tarnybos išaiškino Rusijos pilietybę nuslėpusią savo darbuotoją: ji neteko ir Lietuvos pilietybės, ir darbo (1)
Sustiprintą asmenų, galimai slepiančių įgytas kitų šalių pilietybes, kontrolę vykdantis Migracijos departamentas nustatė, jog Rusijos pilietybės įgijimo faktą nutylėjo ir apie tai nepranešė Klaipėdoje dirbanti departamento darbuotoja. Įstaigos Korupcijos prevencijos ir vidaus tyrimų skyriui surinkus...
Pilietybės įstatyme numatyta galimybe tremtinių palikuonims turėti daugybine pilietybe pasinaudojo ir Lietuvos verslininkas Gediminas Žiemelis.
Žlugus dar vienam referendumui dėl pilietybės ir daliai politikų prakalbus apie galimybę mažinti tokių balsavimų kartelę, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen tikina – dabar skubėti su naujomis iniciatyvomis nereikėtų. Pasak jos, jeigu būtų akivaizdus ir lengvas kelias, kaip išspręsti pilietyb...
Sekmadienį Lietuva rinkimuose ne tik balsavo už prezidentą, bet ir sprendė referendume dėl pilietybės išsaugojimo.
Vilniaus rajone pasieniečiai sulaikė automobilį su vairuotoju ir dviem keleiviais, vežančius daugiau kaip 6,5 tūkst. eurų vertės kontrabandinių cigarečių krovinį. Agresyvius pažeidėjus teko tramdyti antrankiais.
Nėra jokios kitos geros priežasties neleisti išsaugoti Lietuvos pilietybės tiems, kas įgavo kitų draugiškų šalių pilietybę (ar kelias).
Kai kuriems rinkėjams formuluotė dėl pilietybės išsaugojimo atrodo per sudėtinga. Kodėl ji tokia ir kas vyks toliau, jei lietuviai aktyviai dalyvaus referendume ir priims teigiamą sprendimą, domėjosi LNK žinios.
22 m. Amerikoje gyvenantis Gintaras: jei referendumas nepavyks ir būsiu priverstas rinktis, žinau, ko atsisakysiu (3)
Artėja gegužės 12 diena. Ši data itin reikšminga visai Lietuvai, mat rinksime ne tik Lietuvos Respublikos Prezidentą, tačiau referendume spręsime ir klausimą dėl Lietuvos pilietybės išsaugojimo.
Nuo 14 metų svetur gyvenantis lietuvis Silvestras karo atveju nė nedvejodamas grįžtų ginti savo gimtąją šalį (1)
Lietuvis, augęs Vilniuje iki 14 metų, paauglystėje kartu su šeima emigravęs į Ispaniją, 22 metų amžiaus trumpam grįžęs į gimtąją šalį, dar vienerius metus praleidęs Londone ir galiausiai atsidūręs už Atlanto, kur šiuo metu ir gyvena. Tai – lietuvio Silvestro Visocko trumpas gyvenimo apibūdinimas, no...
Problema dėl dvigubos pilietybės Lietuvoje yra neišspręsta nuo 2006 metų. Pirmasis referendumas įvyko dar 2019 metais, tačiau tąkart balsų „už“ neužteko. Vis tik gegužės 12 dieną visi lietuviai vėl yra kviečiami balsuoti referendume. Tikimąsi, kad šiemet piliečių aktyvumas balsuojant bus didesnis.
VRK pirmininkė apie referendumą dėl pilietybės išsaugojimo: kuo daugiau piliečių balsuos, tuo aiškesnė bus mūsų pilietinė pozicija (16)
2024 m. gegužės 12 d. balsuosime ne tik už kandidatus į Lietuvos prezidento postą, bet ir turėsime progą dalyvauti referendume, kuriame demokratiniu keliu spręsime svarbų mūsų piliečiams klausimą – ar išsaugoti gimimu įgytą Lietuvos pilietybę, jeigu gaunama kitos Lietuvai draugiškos valstybės piliet...
Jau gegužės 12 dieną, drauge su Prezidento rinkimais, vyks ir referendumas dėl Lietuvos pilietybės išsaugojimo, įgijus Lietuvai draugiškų valstybių pilietybę. Monika Kavaliauskaitė iš Lietuvos išvyko prieš 8-erius metus, tačiau išsaugoti pilietybę jai yra labai svarbu. Kodėl? Apie tai moteris ir sut...
Londone gyvenantis Kasparas įsitikinęs: negalima leisti Lietuvai kasmet netekti bene 1000 piliečių (35)
Jungtinėje Karalystėje beveik devynerius metus gyvenantis Kasparas: neretai biurokratinės kliūtys apsunkina galimybę puoselėti tautinį identitetą