Škotijos aukštikalnių miškuose, Balmoralo dvare, stovi įspūdinga keturkampė piramidė, kuri išpopuliarėjo dėl socialinių tinklų. Iš granito pastatytas orientyras yra vienas iš vienuolikos dvare esančių statinių, kurių daugumą pastatė karalienė Viktorija.
piramidė
63 straipsnių
Piramidė – piramidės geometrinės formos senovės civilizacijų monumentalusis statinys. Piramidės pamatas paprastai kvadratinis arba trikampis, nors būna ir poligonų. Piramidžių statyba būdinga daugeliui senovės civilizacijų, jų aptinkama įvairiose pasaulio dalyse.
Mokslininkai aptiko seniai po žemėmis atsidūrusią Nilo atšaką, kitados ėjusią pro daugiau nei 30 Egipto piramidžių.
Indiana Džounsu vadinamas archeologas prisiliečia prie tūkstančius metų skaičiuojančios istorijos: iš pradžių šio darbo nekenčiau (2)
Rugsėjo 13 d. Lietuvoje lankėsi šiuolaikinės egiptologijos legenda, archeologas dr. Zahis Hawassas. Neįtikėtinų atradimų per karjerą turėjęs vyras pastaruoju metu daug laiko praleidžia keliaudamas po pasaulį, kur gyventojams skaito pranešimus. Prieš renginį Vilniuje Z. Hawassas rado laiko prisėsti p...
„Facebook“ įraše komentuojama, kad Antarktidos žemyne naujai atrasta piramidė pakeis žmonijos istoriją. Tačiau „Melo detektorius“ išsiaiškino, kad Antarktidoje esanti piramidė nėra sukurta žmogaus, o verčiau yra milijonus metų trukusių geologinių procesų pasekmė.
Gegužės 14 d. Marijampolėje vykusioje „Šeimų šventėje“ netrūko ne tik pramogų, bet ir pasiekimų – duonos, užkandžių ir šaldytos produkcijos gamintoja Baltijos šalyse „Mantinga“ renginio metu siekė didžiausios Lietuvoje spurgų piramidės rekordo. Iš viso piramidei pastatyti prireikė 2664 spurgų.
Didžiąją Gizos piramidę kosminiais spinduliais nuskenavę mokslininkai įmins 4500 metų paslaptį: išaiškės, kas slypi jos viduje (1)
Moderniomis technologijomis atliktas Didžiosios Gizos piramidės skenavimas po 4500 metų gali pagaliau atskleisti, kas slypi dviejose paslaptingose jos ertmėse.
Šalia senovės Egipto piramidės – mįslingi ir itin vertingi radiniai: rado net „Mirusiųjų knygos“ ištrauką (8)
Egipto Sakaros nekropolyje archeologai aptiko šventyklą, priklausančią karalienei Nearit. Radinys aptiktas visai šalia jos vyro faraono Teti, Egiptą valdžiusį nuo 2323 iki 2291 metų prieš Kristaus gimimą – amžinojo poilsio vietos, skelbia Egipto pareigūnai.
Slovakijos radijo pastatas, stūksantis Slovakijos sostinėje Bratislavoje, buvo suprojektuotas apverstos piramidės formos. Vieniems šis pastatas bjaurus. Kiti tokį architektūrinį sprendimą gina.
Ekologiško ir gamtą tausojančio gyvenimo principai tampa vis populiaresni. Pastebime ir sutvarkome šiukšles, paliktas miško aikštelėje, brendame į upę gaudydami srovės nešamas pakuotes, o namuose vis dažniau įrengiame rūšiavimui pritaikytas šiukšliadėžes. Ar šių priemonių užtenka, kad išvalytume pla...
10 didžiausių 2019 metų archeologinių atradimų: nuo senovės megapolių, iki kūdikių su šalmais iš kaukolių (2)
Bronzos amžiaus megalopolis Izraelyje, žynių kapsulė šalia Luksoro Egipte ir milžiniška senovės laikų siena Vakarų Irane – tik keli iš daugelio neįtikėtinų archeologinių atradimų, padarytų šiais metais.
Nykus senovės Egipto kapas suglumino archeologus: sarkofagas išmargintas beprasmiais hieroglifais (14)
Aptikus kapavietę Egipto smėlynuose, dažniausiai informacija apie ją būna daugmaž vienoda: aukšto rango pareigūnai ir kilmingieji, palaidoti su didžiuliais turtais, prašmatnūs karstai ir kartušai su jų vardais, tačiau neseniai padarytas atradimas yra visiškai kitokio pobūdžio, rašoma sciencealert.co...
Aptiko paslaptingą visuomenę, kuri davė pradžią senovės Egiptui: jų istoriją pasakoja griaučiai (18)
Daugeliui senovės Egiptas asocijuojasi su faraonais, piramidėmis ir dinastija, kuri prasidėjo maždaug 3100 metais prieš Kristų. Tačiau dar gerokai prieš tai – maždaug 9300-4000 metais prieš Kristų – egzistavo paslaptinga ir klestėjusi Neolito laikotarpio tauta, kurios gyvensena ir kultūros išradimai...
Egiptiečiai atidarė piramidę, kuriai daugiau nei 4 tūkstančiai metų: kas ją pastatė ir kodėl ji lenkta (40)
Egiptas lankytojams atidarė 4600 metų senumo „lenktą“ piramidę. Lankytojai galės aplankyti 78 metrų ilgio tunelį ir dvi piramidės menes. Tai nėra pirma piramidė, kurią gali aplankyti turistai, tačiau ši piramidė yra Egipte skirtinė ir savo neįprastumu žavi net archeologus.
Savo klestėjimo laikais senovinis Teotihuakano miestas, kurį dabar žinome kaip Meksiką, buvo vienas iš judriausių pasaulio miestų, kuriame gyveno 125 tūkst. žmonių.
Didžioji Gizos piramidė savo vidinėse patalpose ir po pamatais gali kaupti elektromagnetinę spinduliuotę, rodo naujas tyrimas.
Archeologai Meksike atrado senovinės piramidės pamatus. Į dienos šviesą jie iškilo po rugsėjo 19-ąją įvykusio smarkaus žemės drebėjimo. Ekspertai tvirtina, kad šis atradimas gali padėti visai kitaip pamatyti tlahuikų, vienos iš actekų etninių grupių, civilizaciją.
Cheopso piramidė yra laikoma vienu iš pasaulio stebuklų. Jos aukštis – beveik 140 metrų, o svoris – beveik 6,5 milijonai tonų. Akmens luitai, sudarantys piramidės konstrukciją, yra ypatingai tiksliai suleisti – iki šiol žavimasi, kaip kruopščiai šis statinys buvo statomas. Tiesa, Cheopso piramidė pa...
Archeologijos aistruoliai jau greitai galės teleportuotis į Didžiąją Gizos piramidę. Kitaip sakant, pasivaikščioti jos labirintais net neskrisdami į Egiptą.
Mokslininkai ketvirtadienį paskelbė atradę keleivinio lėktuvo dydžio ertmę Egipto Didžiosios piramidės centre, kur ji niekam nežinoma ir nepaliesta išbuvo 4 500 metų. Ertmė dar neištyrinėta. Tai viena iš keturių dabar žinomų piramidės ertmių, tarp kurių yra Karaliaus ir Karalienės kambariai ir Didži...
Mokslininkai ketvirtadienį paskelbė atradę keleivinio lėktuvo dydžio ertmę Egipto Didžiosios piramidės centre, kur ji niekam nežinoma ir nepaliesta išbuvo 4 500 metų.