pirštai

31 straipsnių

Pirštai (lot. digiti) – sausumos stuburinių (keturkojai, Tetrapoda) galūnių galinės ataugos. Jomis remiamasi stovint ir varomasi judant, imami ir liečiami objektai. Pirštų galuose esantys nagai gali būti naudojami kaip ginklai. Pakitę paukščių pirštai sudaro dalį sparnų, o šikšnosparnių – pagrindinį sparnų skeletą.

Nykščio ar kito piršto čiulpimo fazė būdinga ne visiems, tačiau su ja susiduria gana nemažai vaikų. Nykščio čiulpimas nėra nekaltas įprotis – jis gali rimtai pakenkti vaiko sveikatai, ypač dantims. Vaikui augant šis blogas įprotis turėtų išnykti, o jei neišnyksta, būtina padėti jam jo atsikratyti, r...

REUTERS

Šį bioninį pirštą sukūrė Šveicarijos mokslininkai. Jie tikina, kad šis išradimas gali suteikti daug aukštesnį lytėjimo lygmenį nei jau egzistuojantys analogai. Panašų eksperimentą mokslininkai atliko su amputuotų galūnių turinčiais žmonėmis. Rezultatai parodė, kad signalai iš tikro ir bioninio piršt...

Pasirodo, vyrų pirštų ilgumas gali atskleisti, koks šis vyras yra patikimas ir kokie dori jo ketinimai. Apie tyrimą, įrodžiusį šį faktą, rašoma moksliniame leidinyje „Journal of Consumer Psychology“.

Turbūt niekas ir pagalvoti negalėjo, kad norint sužinoti žmogaus charakterį pakanka paprasčiausiai įdėmiai įsižiūrėti į jo pirštus. Didžiosios Britanijos mokslininkai pasidomėjo šia tema ir jiems pavyko atskleisti visam pasauliui pakankamai įdomių faktų.