Ilgą laiką buvo manoma, kad mikroplastikas, jo paplitimas ir keliamas pavojus sveikatai yra aktualūs tik Azijos šalyse, kur labai didelis užterštumas. Tačiau per pastaruosius 2–3 metus itin padaugėjo tyrimų, kur analizuojamas žmogaus organizmas Vakarų šalyse. Tyrimai rezultatai nustebino ne vieną: p...
placenta
20 straipsnių
Placenta – endokrininis organas (laikinoji vidaus sekrecijos liauka), gaminanti hormonus (progesteroną) ir ilgainiui perimanti geltonkūnio funkciją. Ji susidaro maždaug trečiajame nėštumo mėnesyje ir yra pašalinama gimdymo metu kartu su gimusiu kūdikiu. Nėštumo metu placentą su vaisiumi jungia virkštelė.
Po naujausio tyrimo laboratorijoje – mokslininkų žinia: visuose ištirtuose placentų mėginiuose – grėsmingi radiniai (3)
Žmonijos vartotojiškumo įpročiai tapo tokie, kad mikroplastiku užteršėme ne tik pasaulio vandenynus, dirvožemį, orą ir net maistą, bet jau ir savo pačių organizmą.
Norvegijoje gyvenanti Kristinė Treibaha yra pirmoji latvė, gaminanti memorialinius papuošalus iš biologinių medžiagų – motinos pieno, plaukų, virkštelės, placentos, kremacijos pelenų...
Gimdymo metu kartu su gimusiu kūdikiu pašalinama ir vaisių iki tol saugojusi placenta. Dažniausiai šis svarbus endokrininis organas, kuris sveria apie 500–600 gramų, būna tiesiog išmetamas ir utilizuojamas kaip medicininė atlieka. Tačiau kai kurie naujagimių tėvai iš ligoninės su savimi pasiima ir j...
Patologinis placentos prisitvirtinimas – reta akušerinė patologija, galinti lemti daugybę komplikacijų gimdymo metu. Kauno klinikų gydytoja akušerė ginekologė Eglė Savukynė teigia, kad dėl patologijos retumo ją diagnozuoti sunku, bet padarius tą laiku, galima suteikti tinkamą pagalbą pacientėms ir u...
Pasauliui vis labiau rūpinantis dėl atkeliaujančių pirmųjų vakcinų nuo naujojo koronaviruso internete bandoma įžiebti abejones vakcinų saugumu. Tinklaraštininkas Algimantas Lebionka dalinasi straipsniu, kuriame ne kartą melagienų skleidimu kaltinti Michaelas Yeadonas ir Wolfgangas Wodargas įtarinėja...
Gimdoje augančiam kūdikiui per placentą perduodamos maistinės medžiagos iš motinos organizmo. Placenta taip pat atlieka apsauginę funkciją – sulaiko mikrobus iš motinos organizmo, rašoma „Biology Discussion“.
Vis daugiau moterų ryžtasi suvalgyti savo placentą: pasakė, kuo ji naudinga, o kaip gali pakenkti (89)
Daugelio jau nestebina kai kurių moterų pasirinkimas po gimdymo suvalgyti savo placentą. Manoma, kad tai turi daug naudos jaunoms mamoms.
Pirmadienį Policijos departamentas informavo, kad šeštadienį Vilniuje girta moteris pagimdė kūdikį. Pernai Lietuvą apskriejo du panašūs atvejai, kai į Klaipėdos universitetinę ligoninę pateko neblaivios gimdyvės. Vilniaus gimdymo namų direktorė, gydytoja akušerė-ginekologė Kornelija Mačiulienė bendr...
Ar besilaukianti moteris iš savo vaiko gali gauti kamieninių ląstelių? Ir ar šios gali atitaisyti motinos kūno sužalojimus?
Jei manote, kad gimdymas namuose jau yra egzotika, nustebsite sužinoję, kokių įvairiausių tendencijų, susijusių su kūdikio atėjimu, yra pasaulyje. Tiesa, įvairūs ritualai vyrauja nuo pat žmonijos egzistavimo pradžios, bet kai kurie šiandieniai kelia ne tik nuostabą, bet ir pasipiktinimą. Pavyzdžiui,...
Kauno klinikose išgelbėta gimdyvė ir jos kūdikis: pabudę iš miegų supratome, kad kažkas labai blogai (34)
Kuomet Vita sužinojo, jog laukiasi trečiojo vaikelio, juokavo, - „jis yra mano išsvajotas ir vyro suplanuotas“.
Prieš porą mėnesių negyvą gimusį kūdikį palaidojusi lietuvių šeima ketina daryti viską, kad nėštumą prižiūrėjusi gydytoja būtų patraukta atsakomybėn. „Aš noriu, kad ji netektų licencijos“, – sako kūdikio tėvas.
Tai daro tokios garsenybės kaip January Jones ir Kardashianų moterys. Vis dėlto, placentofagija yra paprasčiausias kaprizas ar visgi placentos valgymas iš tikrųjų turi teigiamą poveikį sveikatai, klausia theguardian.com.
Dar neseniai moterims net minčių nekildavo, kad po gimdymo su savimi galima pasiimti ir placentą, tačiau šiandien vis dažniau kalbama apie tai, kad ji pernelyg vertinga, kad būtų galima paprasčiausiai išmesti.
„Kai moteris gimdo, gimsta ne tik vaikelis – gimsta ir placenta. Ji – tarpininkas tarp vaisiaus ir motinos. Šis apie 600-700 gramų sveriantis vaisiaus organas gimsta praėjus 5-20 minučių po kūdikio gimimo“, – aiškina Respublikinės Kauno ligoninės Akušerijos ginekologijos klinikos „Krikščioniškieji g...
Latvijos geltonosios spaudos numylėtinė Liene Brikouska, išgarsėjusi po televizijos realybės šou „Okartes skatuve“, rugsėjo viduryje tapo mama. Netrukus po mažylio gimimo socialiniuose tinkluose paskelbta žinutė, kurioje latvė viešai svarstė, kaip pasielgti su placenta, skelbia DELFI.lv.
Tai, kad tėvai pageidauja pasiimti su savimi po gimdymo placentą ir ją užkasti prie namų, pasodinant vaiko garbei medelį, Lietuvoje žinoma nuo seno ir labai daug ko nestebina. Tačiau yra ir kitų, ne visai mums įprastų, placentos panaudojimo būdų.
Vaikams, kuriems padidėjusi rizika susirgti autizmu, būdinga anomali placentos struktūra, kurią galima pastebėti gimimo metu, rodo naujas tyrimas.
Kremų nuo raukšlių reklamos, žadančios stebuklus, veikia moteris kaip gražiausia muzika. Tad būtų įdomu sužinoti, kokie kremai nuo raukšlių – veiksmingiausi, kaip jie veikia ir – svarbiausia – ar iš viso veikia?