placenta

20 straipsnių

Placenta – endokrininis organas (laikinoji vidaus sekrecijos liauka), gaminanti hormonus (progesteroną) ir ilgainiui perimanti geltonkūnio funkciją. Ji susidaro maždaug trečiajame nėštumo mėnesyje ir yra pašalinama gimdymo metu kartu su gimusiu kūdikiu. Nėštumo metu placentą su vaisiumi jungia virkštelė.

Jolanta Kažemėkaitytė

„Kai moteris gimdo, gimsta ne tik vaikelis – gimsta ir placenta. Ji – tarpininkas tarp vaisiaus ir motinos. Šis apie 600-700 gramų sveriantis vaisiaus organas gimsta praėjus 5-20 minučių po kūdikio gimimo“, – aiškina Respublikinės Kauno ligoninės Akušerijos ginekologijos klinikos „Krikščioniškieji g...

Latvijos geltonosios spaudos numylėtinė Liene Brikouska, išgarsėjusi po televizijos realybės šou „Okartes skatuve“, rugsėjo viduryje tapo mama. Netrukus po mažylio gimimo socialiniuose tinkluose paskelbta žinutė, kurioje latvė viešai svarstė, kaip pasielgti su placenta, skelbia DELFI.lv.

Berta Janušauskienė

Kremų nuo raukšlių reklamos, žadančios stebuklus, veikia moteris kaip gražiausia muzika. Tad būtų įdomu sužinoti, kokie kremai nuo raukšlių – veiksmingiausi, kaip jie veikia ir – svarbiausia – ar iš viso veikia?