Karštomis vasaros dienomis labai mėgstame pramogauti prie vandens: maudytis, plaukioti irklentėmis ar baidarėmis, tiesiog ilsėtis su šeima ar draugais. Rasti tinkamą vietą nesunku: Lietuvoje turime apie 3000 ežerų ir beveik 30000 kitų vandens telkinių – upių, upeliukų, tvenkinių, pajūrio juostą.
plaukti
6 straipsnių
Sušilus orams ima vilioti laisvalaikis prie vandens telkinių, tačiau per metus Lietuvoje atsitiktinai nuskęsta net iki 200 asmenų. Štai karštą birželį nuskendo arti 30 žmonių. Ką darome ne taip ir kokių atsargumo priemonių reikia laikytis norint pramogauti saugiai?
Plaukimo trenerė pasidalijo patarimais, kurie padės išvengti nelaimių: lietuviai vaikus plaukti moko ne taip, kaip reikėtų (11)
Ką daryti, kad suaugę žmonės neskęstų? Atsakymas paprastas – mokyti plaukti vaikus. Ir tai yra kiekvieno tėvo pareiga, įsitikinusi Lietuvos vaikų ir jaunimo centro plaukimo mokytoja Lina Miežienė.
Tikrai smagu sėdėti paplūdimyje ir gurkšnoti kokteilį. Bet jei jūsų atostogos ilgos, galima sužinoti ir pamatyti kažką naujo, netgi kažko išmokti.
Absoliuti dauguma šalies gyventojų pripažįsta, kad mokėti plaukti yra svarbu. 43 proc. jų savo plaukimo įgūdžius vertina kaip gerus arba labai gerus, o 34 proc. – kaip vidutiniškus.
Kokie kriterijai leidžia teigti, kad žmogus iš tikrųjų moka plaukti ir gali saugiai jaustis vandenyje? Suaugusiam žmogui – gebėjimas nuplaukti 400 metrų be sustojimo arba plūduriuoti vandenyje mažiausiai 30 minučių. Tokį Europos šalyse vyraujantį neformalų standartą pranešime spaudai nurodo Lietuvos...