Balandžio 23-ąją Saulės paviršiuje užfiksuotas keturgubas Saulės žybsnis ir plazmos pliūpsnis, nukreiptas į Žemę.
plazmos pliūpsnis
5 straipsnių
Saulėje nuolatos vyksta įvairaus galingumo žybsniai – trumpi energingos spinduliuotės pliūpsniai. Vieni jų yra „sprogūs“ – kartu su žybsniu įvyksta vainikinės masės (plazmos) išmetimas. Kiti yra „uždaryti“ – plazma nėra išmetama.
Saulės paviršiuje susiformavusi milžiniška dėmių grupė, kodiniu pavadinimu AR3576, šiuo metu yra atsukta tiesiai į Žemę. Maždaug 150-200 tūkst. km skersmens archipelagas sudarytas iš mažiausiai keturių tamsių centrinių dėmių, kurių kiekviena yra didesnė už mūsų Žemę.
NASA SDO zondas užfiksavo ypatingai retą reiškinį mūsų žvaigždės paviršiuje – vienu metu tiesiai į Žemę atsuktame diske pasirodė du Saulės žybsniai. Šis reiškinys, vadinamas simpatiniu Saulės žybsniu, parodo, kad Saulė sparčiai artėja savo aktyvumo ciklo maksimumo link.
Prieš ketverius metus kelis mėnesius Betelgeizė, viena ryškiausių nakties dangaus žvaigždžių, buvo pritemusi. Vėlesni stebėjimai padėjo išsiaiškinti, kad pritemimą greičiausiai sukėlė medžiagos pliūpsnis, išlėkęs iš žvaigždės beveik mūsų link; ataušusi plazma pridengė žvaigždę ir užtemdė dalį jos sp...