Kinijos plieno pramonė susiduria su dar rimtesne krize nei 2008 m. ir 2015 m. nuosmukiai, įspėja didžiausias plieno gamintojas pasaulyje, pabrėždamas, kad reikia taupyti pinigus, o dabartines sąlygas prilygindamas „sunkiai žiemai“.
Plienas
43 straipsnių
Plienas – geležies ir anglies lydinys kuriame yra iki 2 % anglies su mangano (0,3…1,8 %), silicio (0,15…1,1 %), sieros (iki 0,06 %) ir fosforo (iki 0,07 %) priemaišomis. Be to, dar gali būti legiruojančių priedų (chromo, nikelio, vario, molibdeno ir kt.). Kai pliene daug anglies, jis yra stipresnis, bet trapesnis ir blogiau suvirinamas.
Antradienį Europos Komisija (EK) paskelbė, kad penkiolikai mėnesių, iki 2025 metų kovo 31 dienos, sustabdys D. Trumpo prezidentavimo laikotarpiu įgyvendintas atsakomąsias priemones. Briuseliui nepavyko įtikinti Vašingtono pagerinti dabartinių tarifinių kvotų, arba TRQ, kurias viršijus taikomi muitai...
Automobilių ir plieno gamintojai kerta rankomis dėl žaliojo plieno ir giriasi šiomis sutartimis, kad pagerintų savo aplinkosauginę reputaciją. Bėda ta, kad plienas vis dar lydomas naudojant iškastinį kurą, ir neaišku, kaip greitai tai gali pasikeisti.
Didieji Kinijos plieno gamintojai įspėjo, kad antrasis pusmetis pramonei bus labai sudėtingas, nes paklausa menka, pelningumas prastas ir didėja spaudimas mažinti gamybos sąnaudas. Geležies rūdos ateities sandorių vertė padidėjo.
Koksinės akmens anglys plieno gamybos procese gali būti naudojamos tik dar du dešimtmečius, kol ją pakeis ekologiškosios alternatyvos, pavyzdžiui, vandenilis, teigia Australijos anglies ir metalų kasybos bendrovė „South32 Ltd.“
Po to, kai praėjusį mėnesį, centriniams bankams sustiprinus kovą su infliacija, kiek sumažėjo kainos, pirmame plane vėl atsidurs pasiūlos problemos žaliavų rinkose.
Energetikos krizei aštrėjant, didėja spaudimas žaliavinių prekių pramonės šakoms, pasaulio ekonomikos ramsčiams.
Europos Komisija pranešė penkeriems metams įvedanti antidempingo muitus korozijai atspariam plienui iš Rusijos ir Turkijos.
Dar vienas Kaliningrado tranzito akligatvis? Institucijos aiškinasi, kaip gauti apmokėjimą už jį (6)
Lietuvos institucijos aiškinasi, kaip užtikrinant tranzitą į Kaliningradą gauti apmokėjimą už jį. Vienam komerciniam bankui pareiškus, kad jis lauktų atsakingų institucijų išaiškinimo, ar tranzitas yra valstybės funkcija, Užsienio reikalų ministerija iš Rusijos gautą notą perdavė Susisiekimo ministe...
Rusijos priklausomybė nuo užsieninės programinės įrangos, kurią ji naudoja savo fabrikuose, ūkiuose ir naftos telkiniuose, tampa vienu didžiausių galvos skausmų šalies pramonei, kadangi vis daugiau IT tiekėjų traukiasi iš rinkos, reaguodami į prezidento Vladimiro Putino invaziją į Ukrainą.
Japonijos plieno pramonės milžinė įspėja: prekės, nuo automobilių iki prietaisų, gali toliau brangti
Didžiausia Japonijos plieno gamintoja įspėja, kad dar labiau didins gaminių kainas, taip suduodama smūgį automobilių gamintojams ir mašinų pramonei, kurie jau dabar susiduria su didėjančiomis sąnaudomis.
Kardinaliai pasikeitusi darbo rutina pandemijos laikotarpiu ir įsiveržusi karo neganda atnešė naujų iššūkių tiek visuomenei, tiek organizacijoms. Darbdaviai vėl iš naujo turi ieškoti būdų, kaip motyvuoti ir išlaikyti komandą bei pritraukti talentus. Antradienį apie tai diskutuota tarptautinėje konfe...
„Tokyo Steel Manufacturing Co.“ vadovo teigimu, Japonijos gamintojai vis dažniau nusprendžia perkelti savo ofšorines operacijas į namų rinką.
„Jei gamybininkas dirba Rusijoje, tai jis yra neprotingas“, – štai taip atvirai apie Rusijos rinką sako Utenoje įsikūrusios įmonės UAB „Nosted &“ generalinis direktorius Dainius Tvarijonas. Jis teigia, kad ši rinka niekada nebuvo patikima ir nesupranta, kodėl šiandien verslas stebisi jos netekęs. Va...
Nuolatos keičiantis ir augant energinio naudingumo reikalavimams, klasikinės statybos sprendiniai tampa nebe tokie priimtini rinkai. Siekiant rasti išskirtinių alternatyvių sprendinių, sumažinti poveikį aplinkai, bet neprarasti architektūrinio išraiškingumo, norint pagreitinanti statybas, sumažinant...
Konkurso statyti tiltą Romoje fiasko išryškina dar vieną Maskvos karo padarinį - sparčiai kylančias plieno kainas.
Humanitarinė krizė, milijonai šalį paliekančių gyventojų, vyrai, priversti eiti kariauti užuot darbavęsi keldami šalies ūkį, apgriauta infrastruktūra, dėl susprogdintų tiltų, nefunkcionuojančių oro bei blokuojamų jūros uostų trūkinėjančios tiekimo grandinės, siekis ne augti, o išlikti, atsilaikyti, ...
Per pirmąjį šių metų mėnesį pasaulyje išlydyta 155 mln. tonų plieno – 6,1 proc. mažiau nei pernai sausį, pranešė Tarptautinė plieno asociacija („Worldsteel“).
MIT chemijos inžinierių komanda sukūrė naują medžiagą stipresnę už plieną, bet vis viena lengvą kaip plastmasė.
Pasaulio plieno pramonė galėtų iki 2050 metų eliminuoti savo šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį, spartindama perdirbimo apimtis naudojant vandenilį degalams ir surenkant anglies dioksidą iš senesnių gamyklų, rodo „BloombergNEF“ (BNEF) tyrimo duomenys. Bet pasiekti tokį tikslą nebus lengva.