Rugpjūčio paskutinę savaitę pasijutusi prastai profesionali namų organizatorė Jovita Mikštė tik šiomis dienomis pilnai atsistojo ant kojų. Užkimimą, nuo kurio ir prasidėjo klastinga liga, moteris iš pradžių ignoravo, to po slopino arbatomis ir priešuždegiminiais vaistais, kol galiausiai užsiregistra...
pneumonija
33 straipsnių
Plaučių uždegimas arba pneumonija – uždegiminė infekcinė plaučių liga, kuri apima alveoles ir jungiamąjį audinį aplink jas.
Ligą gali sukelti vienas arba iškart keletas veiksnių, įskaitant bakterijas, virusus, grybelius, parazitus, cheminį arba fizinį plaučių pažeidimą, tačiau pneumonijos rizikos veiksniai lemia ar plaučiai apsisaugo nuo uždegimo, ar ne.
Ar žinojote, kad kai kuriomis bakterinėmis ligomis galima užsikrėsti net nuo sveikų žmonių arba tiksliau – sveikai atrodančių žmonių? Apie 40–60 proc. vaikų ir 3–4 proc. suaugusiųjų yra pneumokoko bakterijų nešiotojai, o apie 5–10 proc. asmenų yra meningokoko nešiotojai. Jie nejaučia jokių simptomų,...
JAV pastebėtas mažai kam žinomo viruso plitimas: sukelia sunkų plaučių uždegimą, bet gydymo dar nėra
Mažai žinomas respiracinis virusas užgožia COVID-19 ir RSV [respiratorinis sincitinis virusas] po to, kai šių metų pradžioje smarkiai padaugėjo susirgimo atvejų, ir tai paskatino įmones ruošti vakcinas laukiančiai rinkai.
38-erių klaipėdietė prasidėjus kosuliui mirė vos per kelias dienas: į ligoninę pateko tik paskutinę gyvenimo dieną (22)
Išvykęs dirbti į Norvegiją ir atsisveikinęs su žmona, Evaldas nežinojo, kad tuo metu gyvą ją mato paskutinį kartą. 38 metų klaipėdietė balandžio pradžioje blogai pasijuto šeštadienį, o ketvirtadienį vyras sulaukė skambučio, kad žmonos jau nebėra.
Kilo melagingų spekuliacijų apie Jagelavičiūtės mirtį banga: tikina, kad nuo plaučių uždegimo nebemirštama, o kalti COVID-19 skiepai (15)
Socialinių tinklų vartotojai, sukrėsti stilistės ir nuomonės formuotojos Agnės Jagelavičiūtės ankstyvos mirties, puolė dalintis teorijomis, kokia buvo neva tikroji žinomos moters mirties priežastis nepaisydami to, kad apie ją jau pranešė didžioji dalis Lietuvos naujienų portalų. Prieš skiepus nusite...
Vėjaraupiai – Varicella zoster viruso sukelta užkrečiama, itin lengvai plintanti liga, kuriai būdingas karščiavimas, odos ir gleivinių pūslelinis bėrimas bei niežulys. Visuomenėje vis dar yra manančių, kad vėjaraupiai – lengva vaikiška liga, nors tai netiesa. Susirgti gali ir suaugusieji, o neprikla...
Pneumonija, dar kitaip vadinama plaučių uždegimu – tai yra viena dažniausių ir pavojingiausių kvėpavimo takų infekcijų, kurią sukelia itin klastinga pneumokoko bakterija. Nuo liepos pirmosios LR Sveikatos ministro įsakymu nuo šios ligos pradėjus skiepyti vaistinėse, farmacininkai primena apie ligos ...
Viena iš dažniausių kvėpavimo takų infekcijų yra plaučių uždegimas, arba pneumonija. Iki pandemijos ši liga kasmet pražudydavo apie pusę tūkstančio Lietuvos gyventojų, o dažniausiai ją sukelia bakterija pneumokokas, taip pat atsakinga ir už kitas rimtas pasekmes sveikatai.
Su kojų tinimu susiduria daugybė žmonių, tačiau daug dažniau ši problema kamuoja moteris. Šį kartą gydytojas Valerijus Morozovas papasakojo, ką daryti esant kojų tinimui bei atsakė į kitus aktualius skaitytojų klausimus.
Mūsų namuose gyvena daug „įnamių“. Dalis jų yra taikūs ir mums visiškai nekenksmingi. Kai kuriuos mes galime pastebėti, kiti gi yra visiškai mažučiai, net nematomi, tačiau gali turėti didelį poveikį mūsų sveikatai: sukelti alergijas, niežulį, pneumoniją, migreną, astmą ar netgi vėžį.
Mūsų imuninė sistema gina nuo ligas sukeliančių mikroorganizmų. Tačiau kartais nepavyksta: į organizmą įsiveržia mikrobai ir susergame. Ar įmanoma paveiktį šį procesą ir sustiprinti imuninę sistemą? Kiek mūsų ją įtakoja mityba, amžius, psichinė sveikata, kasdienė veikla, kiek vertingi vitaminų ir au...
Indijoje tiriamas pirmas užfiksuotas žmogaus mirties nuo paukščių gripo atvejis, kiek anksčiau nuo šios ligos mirus 11 metų berniukui, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.
Požymiai, pagal kuriuos galima įtarti plaučių uždegimą: vyresni žmonės dažnai patiria ir netipiškus simptomus (18)
Šeimos gydytoja paaiškina, kodėl pneumonija yra tokia pavojinga liga ir pataria, kaip ją suvaldyti.
Tokia anomalija nutinka kartą per šimtą metų: naujas tyrimas rodo, kas palengvino ispaniškojo gripo plitimą (22)
Kaip oro sąlygos pagausino Pirmojo pasaulinio karo ir „ispaniškojo“ gripo pandemijos aukas ir ko derėtų pasimokyti mums.
Šis berniukas mirė besibaigiant pirmajam tūkstantmečiui.
82 medicinos centrų iš 25 Europos šalių, tarp jų ir Lietuvos, atliktas tyrimas parodė, kad vaikų mirtys nuo COVID-19 labai retos. Tyrimas organizuotas itin greitai, – buvo pradėtas pandemijos piko metu – balandžio pirmąją dieną ir tęsėsi iki balandžio 24 dienos.
Medicinos profesorius Vytautas Kasiulevičius pasidalijo įžvalgomis, kada galime tikėtis Lietuvoje koronaviruso piko. Anot jo, tai galėtų būti gegužės pirmomis savaitėmis.
Prieš keletą mėnesių prasidėjęs koronaviruso COVID–19 protrūkis privertė Nacionalinę Kinijos sveikatos komisiją ieškoti patikimo diagnostikos metodo, leidžiančio įvertinti ligos progresavimą ir nustatyti tinkamą gydymo planą. Dėl savo greičio ir išsamumo buvo pasirinktas kompiuterinės tomografijos (...
Kas dieną Italijoje augant mirčių nuo koronaviruso skaičiui, virusologė ir buvusi Italijos politikė Ilaria Capua tokį aukštą italų mirtingumą sieja su atsparumu antibiotikams.
11-ąją šių metų savaitę (kovo 9–15 d.) dėl gripo Lietuvos ligoninėse gydėsi 79 asmenys, tarp jų 64 vaikai. Intensyvios terapijos skyriuje buvo gydomi 7 asmenys, tarp jų 1 vaikas, rašoma pranešime spaudai.