Nepriklausomas povandeninio aparato pilotas ir konstruktorius teigia, jog katastrofiška povandeninio laivo „Titan“ implozija buvo tikėtina baigtis. 2023 metų birželį povandeninis aparatas „Titan“ prarado ryšį su savo pagalbiniu laivu, ir netrukus netoli nuskendusio „Titaniko“ vietos buvo rastos jo n...
povandeninis laivas
100 straipsnių
Kinija siekė nuslėpti, kad nuskendo jos naujausias branduolinis povandeninis laivas, ketvirtadienį sakė aukšto rango JAV gynybos pareigūnas.
Povandeninio laivo „Titan“, praėjusiais metais nuskendusio dėl implozijos, liekanų vaizdo medžiaga pasidalijo Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) pakrančių apsaugos tarnyba, tyrėjams pradėjus nagrinėti tragediją teisme.
Jungtinės Valstijos skelbia stebinčios Rusijos suaktyvėjimą kritinės svarbos povandeninių kabelių regione. Vašingtono teigimu, Maskva gali ruoštis diversinėms operacijoms, kurių tikslas – sutrikdyti svarbiausią pasaulinės komunikacijų infrastruktūros dalį, skelbia UNIAN.
Jungtinės Karalystės povandeninių laivų inžinieriai, kaip paaiškėjo, naudoja Rusijoje ir Baltarusijoje sukurtą programinę įrangą, o tai prieštarauja šalies gynybos ministerijos taisyklėms. Pabrėžiama, kad programinę įrangą turėjo sukurti patys britai, tačiau dalis darbų buvo perduoda specialistams S...
Ekspertai vienbalsiai sutinka: Rusijos Federacijos kompetencijos trūkumas ir Kyjivo drąsa suteikė Ukrainai pranašumą didžiojoje Juodosios jūros dalyje. Rugpjūčio 3 dieną pasirodė naujų pranešimų, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos Sevastopolio uoste nuskandino povandeninį rusų laivą „Rostov na Donu“...
Rusijos branduolinis povandeninis laivas ir kiti karinio jūrų laivyno laivai po penkių dienų vizito pirmadienį išplaukė iš Kubos – komunistinės valstybės, esančios visai netoli Floridos krantų.
Pietų Kinijos jūros dugne aptiktas vieno iš žymiausių Antrojo pasaulinio karo laikų JAV karinio jūrų laivyno povandeninių laivų „USS Harder“. Jo nuolaužos surastos praėjus beveik 80 metų nuo lemtingo mūšio su Japonijos karinėmis jūrų pajėgomis.
37 valandas povandeniniame laive įkalintą įgulą išgelbėjo neeiliniai triukai ir dvi paras trukęs skambutis į niekur (1)
Įsivaizduokite beribį Šiaurės Atlanto vandenyną, kurio ledinėse bangose supasi plūduras, ant kurio stovi senovinis telefonas ir be perstojo skamba. Nepaprastai švarus ir gaivus oras išnešioja per kelias jūrmyles tą sielą stingdantį skambėjimą, tą pagalbos maldavimą. Kitame laido gale – 60 metrų gyly...
Šiaurės Korėja, siekdama sustiprinti savo karines jūrų pajėgas, paleido pirmąjį „taktinį branduolinį atakos povandeninį laivą“, penktadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.
Šiaurės Korėja, siekdama sustiprinti savo karines jūrų pajėgas, paleido pirmąjį „taktinį branduolinį atakos povandeninį laivą“, penktadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.
Jungtinės Valstijos antradienį pirmą kartą per keturis dešimtmečius Pietų Korėjoje dislokavo povandeninį laivą su branduoliniais užtaisais, praneša AP.
Povandeninis Černobylis: įgula sudegė po vandeniu, o „monstras“ net ir po daugybės metų nuodija Europą (3)
Neriant gilyn į jūros dugną yra daugybė būdų, kaip per klaidą mirti. Tą puikiai parodė pasaulio dėmesį sukausčiusi „Titano“ nelaimė. Tačiau tai tikrai ne pati pirmoji ir, greičiausiai, ne paskutinė povandeninio laivo tragedija. Jų daugybė buvo Šaltojo karo metais – JAV ir sovietai konkuravo dėl pran...
Ketvirtadienį tęsiamos tarptautinės pradingusio povandeninio laivo „Titan“ paieškos. Kaip rašo „Sky News“, deguonies ir energijos atsargos laive turėtų baigtis po kelių valandų.
JAV žiniasklaida praneša, kad ieškant „Titaniko“ link plaukusio pradingusio turistinio povandeninio laivo girdėti „beldimo garsai“.
JAV karinio jūrų laivyno povandeninis laivas „USS Albacore“ dingo be žinios prieš beveik 80 metų ir, kaip įprasta sakyti kariname jūrų laivyne, buvo „išplaukęs į amžinąją tarnybą“.
Nauji įspėjimai: Prancūzijai – išsaugoti veidą po AUKUS antausio, o JAV reikėtų rengtis karui su Kinija (1)
Atlantas (jis ir Atlasas) graikų mitologijoje – vienas titanų, Japeto ir Azijos sūnus. Antikinėje literatūroje vaizduotas prieštaringai, nutikdavo taip, kad vieni teiginiai neigdavo kitus. Pavyzdžiui, esama mito (atpasakotas Platono dialoge „Critias“), kad ne Japeto ir Azijos, o Poseidono sūnus Atla...
Ketvirtasis Edmundo Jakilaičio pokalbis apie karybą su Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto karo istoriku dr. Kęstučiu Kilinsku. Laidose iki šiol buvo kalbama apie karo istoriją, pradedant Antikos laikais ir baigiant informaciniu amžiumi. Šįkart laidos tema – karyba jūroje.
Dūris į nugarą, išdavystė! Tokios tulžingos reakcijos pasipylė iš Paryžiaus po to, kai Australija nutraukė dešimčių milijardų eurų vertės sandorį dėl povandeninių laivų įsigijimo – vietoje Prancūzijos pasirinktos JAV ir Jungtinė Karalystė. Kad tai yra daugiau, nei ginkluotės įsigijimas rodo ne šiaip...
Lietuvos gynybos entuziastų bendruomenėje visai nesenai įsiplieskė diskusijos dėl šalies Specialiųjų operacijų pajėgų paskirties ir vaidmens ateities konfliktuose. Išaugę iš „labai mažų, bet labai profesionalių pajėgų“ nuomonės „marškinėlių“, dabar mes stipriname konvencines pajėgas augindami jų šar...