Ši žiema stebina daug kuo. Tačiau iš tikro besniegės ir šiltos žiemos įvykių bei reiškinių yra daug daugiau, nei galime įsivaizduoti. Vienas tokių – vabzdžių ir pačių jautriausių jų atstovų drugių skraidymas.
Povilas Ivinskis
11 straipsnių
Lietuva turtinga gyvąja gamta. Čia gyvena daug gyvūnų, vabzdžių rūšių, auga įvairiausių augalų. Kiekvienas jų yra unikalus, todėl pamačius dar nepažintą organizmą, norima išsaiškinti, kas jis toks. Ypač, jei jis yra rožinis ir gyvena nuosavame kieme, kaip rašoma GRYNAS.lt gautame skaitytojos laiške.
Klimato kaita neginčijamai veikia ir Lietuvos, ir viso pasaulio gamtą. Vis garsiau kalbama apie gyvūnų rūšis, kurios nebesugeba prisitaikyti prie besikeičiančių klimatinių sąlygų ir nyksta. Be abejo, yra ir tokių rūšių, kurios prisitaiko vis naujose teritorijose. GRYNAS.lt domisi, kaip klimato kaita...
Ruduo kasmet lietuviams padovanoja nepakartojamą spalvų paletę. Geltona, žalia, raudona – pagrindinės spalvos, kuriomis nusidažo medžių lapai. Tačiau rudens spalvų paletės grožį kartais temdo nekaip atrodantys tarsi nudžiūvę, susiraitę kaštonų lapai. Tokius juos galime matyti dar vasarą. Kas nutinka...
Kalbėdami apie gamtos grožį, žmonės dažniausiai pastebi akivaizdžius reiškinius, augalus, gyvūnus. Žavimasi saulėlydžiais, saulėtekiais, vaivorykštėmis, žydinčiais augalais, mielais miško gyvūnais: stirnomis, elniais ir pan. Tačiau gamtoje gyvena daugiau unikalių, mažai pastebimų, tačiau labai reika...
Vasaros ramybę dažnai sudrumsčia įkyriosios musės, kurios, pasak specialistų, nėra toks nekaltas vabzdys ir kelia pavojų žmogaus sveikatai. GRYNAS.lt domisi, kaip šias nekviestas viešnias galima išprašyti iš namų. Pasirodo, yra pačių įvairiausių būdų.
Atšilus orams miestuose pradėjo kaip ant mielių augti žolė ir komunalininkai ne visada ją spėja laiku nupjauti. Jau pasigirdo ir vilniečių skundų. Viena moteris socialiniame tinkle „Facebook" Lukiškių aikštę palygino su kaimu.
Atšilus orams gamtoje laukia didžiulė problema – erkės. Ši bėda aktuali ne tik gyvenantiems užmiestyje. Erkių netrūksta ir miestuose. Didžiausia tikimybė jas sutikti parkuose. Vyresni žmonės mena, kad anksčiau kovai su erkėmis buvo pasitelkta chemija. GRYNAS.lt domisi, ar šiemet to neplanuojama dary...
Pavasarį bunda įvairūs kenkėjai, o kai kas tokiais vadina ir skruzdėles. Tačiau reikia žinoti, kad jas naikinant nereikėtų perlenkti lazdos. Namuose su jomis galima kovoti, tačiau jei įsismarkavę sunaikinsite gyvenančias miške, gali tekti susimokėti baudą.
Pavasarį atšilus orams atgyja ir vienas didžiausių žmonių gamtinių priešų – erkės. Sodybose ar kaimuose žmonės dažnai stengiasi išnaikinti erkių židinius, kartais griebdamiesi net cheminių priemonių ar žolės padegimo. GRYNAS.lt klausia, ką apie tai mano specialistai.
Gamtininkai perspėja, kad šylantis klimatas pražudys ąžuolynus, uosynus ir eglynus. Tačiau jie neblogą ateitį žada kaštonams. Šylant orui į Lietuvą atkeliaus šiuos medžius naikinančių vabzdžių priešai, kurie sustatys viską į savo vietas.