2025 m. vasarį, palyginti su sausiu, pagal sezoną pakoreguota pramonės gamyba euro zonoje augo 1,1 proc., o visoje Europos Sąjungoje (ES) – 1 proc. remdamasis pirminiais duomenimis praneša Eurostatas. Tuo metu Lietuvoje per mėnesį Lietuvos pramonės gamybos apimtys krito 1,6 proc.
pramonė
635 straipsnių

Pramonė – valstybės arba regiono materialinės gamybos vedančiųjų šakų visuma.
Viešojoje erdvėje nerimsta aistros dėl Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento Donaldo Trumpo administracijos įvestų ir netrukus 90-čiai dienų įšaldytų muitų pasaulio valstybėms, įskaitant šalis sąjungininkes Europoje.
Lietuvos miškų ūkio sektoriaus, kurį apima miškininkystė bei medienos, baldų ir popieriaus pramonė, kreipėsi su raštu į Seimo pirmininką, premjerą ir Seimo narius, išsakydami savo nerimą dėl galimų prarasti 1,4 mlrd. eurų.
Šalies pramonės produkcijos vertė per metus – nuo pernai iki šių metų vasario – padidėjo 9,1 proc., o per mėnesį – nuo sausio iki vasario – sumažėjo 1,5 proc., skelbia Valstybės duomenų agentūra.
Prasidėjo pavasario sesija. Ši sesija gali būti lemiama mūsų šalies ekonomikos ateičiai. Pavasaris turėtų reikšti atsigavimą, augimą, klestėjimą. Pavasarinė naujiena būtų skatinti mūsų ekonomikos augimą tiek, kad artimiausiu metu pasiektume 100 mlrd. eurų BVP. Bet ar taip bus?
Netrukus Lietuvos baldų eksporto nuosmukis ir baldų pramonė iš recesijos pereis į atsigavimo fazę, o tam įtakos turės bazinių palūkanų mažėjimas bei auganti Europos gyventojų perkamoji galia, sako „Citadele“ banko valdybos narys Vaidas Žagūnis. Jo teigimu, jau dabar matomi pirmieji Lietuvos baldų ek...
Vieni sako, kad šie metai nebus lengvi po JAV prezidento D. Trumpo sugrįžimo dėl Vokietijos ekonomikos recesijos, kuri daro tiesioginę įtaką mūsų šalies įmonių pelnams. Kinija irgi išgyvena ne pačius geriausius laikus, dar ir atima darbo jėgą iš Vokietijos, – čia jau daug didesnė problema, nes „voki...
Vilniaus Lukiškių aikštėje piliečių klausėme: ar Lietuva gali tapti gynybos pramonės šalimi ir ką ir kaip mes galėtume pasigaminti patys?
Ministras pirmininkas Gintautas Paluckas teigia, kad pasieniečiams skirtų laivų statyba turi vykti Lietuvos laivų statyklose. Premjeras žada „užkrauti pramonę užsakymais“ ir paaiškina, kad kitose šalyse yra įprasta praktika statyti pakrantės apsaugai skirtus laivus vietos statyklose.
Pramonės sektorius 2025-uosius metus pasitinka skirtingomis nuotaikomis. Nors Vokietijos ir visos euro zonos pramonė susiduria su dideliais iššūkiais, Lietuvos pramonės rodikliai rodo augimo tendencijas. Ekspertų teigimu, 2024 metais netrūko iššūkių, tačiau šiemet tikimasi didesnio augimo ir naujų g...
Pramonės sektorius 2025-uosius metus pasitinka skirtingomis nuotaikomis. Ekspertų teigimu, Vokietijos ir visos euro zonos pramonei susiduriant su dideliais iššūkiais, Lietuvos pramonės rodikliai rodo augimo tendencijas.
Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) sudaromas Lietuvos pramonės lūkesčių indeksas pirmąjį metų mėnesį siekė 47,4 ir buvo šiek tiek didesnis nei pernai gruodį (46,2).
Siekdamos išlaikyti esamas pozicijas ir plėstis į naujas rinkas pramonės įmonės susiduria su įvairiais iššūkiais – nuo veiklos optimizavimo sprendimų paieškos iki finansavimo užtikrinimo. Ekspertai sutaria, kad pramonės įmonės veiklos rezultatai ir plėtros galimybės priklauso nuo jos gebėjimo atsina...
ES intelektiniuose sluoksniuose didis šurmulys – kaip galėjo Donaldas Trumpas prasižioti, kad jam reikia Grenlandijos. Juk tai taip netvaru ir nepadoru. Sala lyg ir Europai priklauso, nors ką su ja reikėtų veikti, ta pati Europa nežino. Ten juk šalta ir labai nemalonus klimatas net jo atšilimo metu.
Pramonės sektorius pastaraisiais metais patyrė nemažai iššūkių. Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius „Delfi“ konferencijoje „Tvarumo kursas“ kalbėjo, kokių pokyčių reikia šiam sektoriui, bei įvardijo, kokių galimybių svarbu nepraleisti. Anot jo, pasinaudojame tikra...
Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) sudaromas Lietuvos pramonės lūkesčių indeksas (PLI) mažėjo antrą mėnesį iš eilės. Lietuvos pramonės lūkesčiai krito nuo 47,8 lapkričio mėn. iki 46,2 gruodžio mėn., t. y. mažėjo 1,6 punkto, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Ilgametis Kretingos verslininkas – apie algų kėlimą ir kainas: tiek brangiai už nieką niekada nemokėjau (33)
Medžio apdirbimo pramonė išgyvena sunkų laikmetį ne tik Lietuvoje, bet ir Vakarų Europoje, sako dešimtmečius bendrovei Kretingoje vadovaujantis Pranas Varkojis. Interviu „Delfi“ jis kalbėjo apie pinigų nuvertėjimą, kartais neįprastas jaunosios kartos ambicijas ir apie robotus, kurie moka daryti beve...
Vokietijos verslo nuotaikos ir metų pabaigoje nepasitaisė. Vienoje svarbiausių Lietuvos eksporto partnerių šiemet netrūko iššūkių – sumažėję užsakymai, darbo vietų mažinimas, daugiau bankrotų. Kodėl šios negandos nepaveikė Lietuvos verslo ir ekonomikos?
Verslininkai besibaigiančių 2024–ųjų nesiryžta vertinti vien teigiamai – darbo kaštai auga, traukiasi užsakymų apimtys Vokietijoje, o kur dar naujų valdančiųjų norai įvesti didesnį mokesčių progresyvumą. Tačiau net ir šios aplinkybės nestabdo naujų gamyklų atsiradimo – „Delfi“ apžvelgia, kas naujo š...
Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) sudaromas Lietuvos pramonės lūkesčių indeksas (PLI) po truputį mažėja. Spalio mėnesį 47,9 siekęs indeksas lapkritį sumažėjo iki 47,8, taip nutraukdamas prieš tai tris mėnesius besitęsusį lūkesčių augimą.